گوچي و راهي كه براي برند شدن طي كرده است

برند گوچیGucci یکی از برندهای بسیار محبوب در جهان است که بنیان گذار آن شخصی ایتالیایی به نام Guccio Gucci است. او Gucci را در سال ۱۹۲۱ تاسیس کرد. او یک مهاجر در پاریس بود که بعدها به لندن نقل مکان کرد

Guccio Gucci در یک هتل بزرگ مشغول به کار بود و همواره مجذوب چمدان هایی بود که مهمانان هتل در دست داشتند. او به نوع زندگی افراد مرفه و ول خرج توجه می کرد. از این رو تصمیم گرفت که زندگی مرفه را با هنر تولید و ساخت خود ادغام کند. او شروع به کار با صنعت گران Tuscan کرد. در ابتدا او آغاز به فروختن کیف های چرمی به سوارکاران کرد و پس از مدتی کیف های چرمی به کیف های لوکس تبدیل شدند.
گوچیسرانجام Gucci کار خود را گسترش داد و به همراه دو فرزندش، شرکتی را تاسیس کرد. اولین مغازه آنها در سال ۱۹۲۱ در فلورانس ایتالیا بود، سپس در سال ۱۹۳۸ مغازه ای در رم و در سال ۱۹۵۱ سومین مغازه شان را در میلان ایتالیا بازگشایی کردند. در فروشگاه های آن ها، کیف و لوازم چرمی لوکس و با کیفیت فروخته می شد. بر روی تمامی تولیدات این شرکت، آرم و لوگوی Gucci حک شده بود. پس از گذشت چند سال از آغاز کار آن ها، برند Gucci به یک برند موفق تبدیل شد. بیشتر مشتریان آن ها، سوارکاران بودند و لوگوی Gucci از این مساله الهام گرفته بود.
گوچیدر ابتدا، لوگوی آنها روی کیف های دستی چرم بود. پس از مرگ Gucci، پسرانش حرفه خانوادگی شان را ادامه دادند و این تجارت را به دست گرفتند. آنها فروشگاه های Gucci را در سرتاسر جهان بازگشایی کردند و تجارت آنها پیشرفت های زیادی کرد. محصولات Gucci به دلیل سبک خاص و طراحی منحصر به فردشان به شهرت بین المللی رسیدند. به درخواست شاهزاده موناکو، Grace Kelly، شال معروف Gucci در سال ۱۹۶۱طراحی و تولید شد. در دهه ۶۰ فروشگاه های بیشتری در لندن و امریکا افتتاح شدند.
این برند تنها به دلیل اینکه ساخت ایتالیا است مشهور و بین المللی نشد، بلکه بخشی از شهرت او به دلیل کلکسیون لباس هایی است که با طراحی منحصر به فرد تولید می شوند.Gucci به طراحی و تولید طرح های جدید محصولاتش ادامه داد. در سال ۱۹۷۰ این برند نیز مانند برندهای دیگر برای دریافت مجوز دچار سختی ها و مشکلاتی شد. تاکنون Gucci، گران ترین برند جهان در زمینه کالاهای مصرفی است و همچنین یکی از پرفروش ترین برندها در ایتالیاست.
گوچیGucci نزدیک به ۲۷۰ فروشگاه در سرتاسر جهان دارد. در سال ۲۰۱۰، Gucci خط تولید لباس های بچه گانه اش را راه اندازی کرده و این محصولات در حدود چهل فروشگاه در سرتاسر جهان به فروش می رسند. همچنین این برند، از سال ۲۰۰۵ با یونیسف (UNICEF) همکاری می کند و درصد خاصی از فروش محصولاتش را به UNICEF اهداء می کند.Gucci در تاریخچه خود، سابقه تولید گران ترین شلوار جین جهان به نام Genius Jeans را دارد. این شلوار به عنوان گران ترین شلوار جهان در گینس ثبت شده بود، اما بعدها این رکورد توسطLevi Strauss & Co.، که شرکتی با سابقه ۱۱۵ ساله در زمینه تولید کالاهای مصرفی است، شکسته شد.
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱