چگونه آمار بازديد از سايت را افزايش دهيم؟

مهم نيست شما صاحب يک فروشگاه اينترنتي کوچک هستيد يا يک سايت تجارت الکترونيکي عظيم را اداره مي کنيد، چيزي که حائز اهميت است اينکه تعداد بازديدهاي روزانه از سايت شما براي فروش محصولاتتان تعيين کننده است.

در اين مقاله 6 راه که از طريق آنها مي توانيد آمار بازديد از سايتتان را به ميزان قابل توجهي افزايش دهيد، معرفي شده است:

1) يک سايت ارزش محور ايجاد کنيد: شايد بدانيد که امروزه محتوا (Content) به شکل جديد بازاريابي موتورهاي جست وجو تبديل شده است. تخمين زده مي شود بيش از 80 درصد شرکت ها يک راهبرد توليد محتوا را به کار مي گيرند اما تنها 32 درصد از آنها واقعا احساس مي کنند که راهبرد اثربخشي را در پيش گرفته اند. حقيقت آن است که بازاريابي محتوا همچون يک حيوان رام نشدني است. براي کساني که از بيرون به ماجرا نگاه مي کنند، توليد محتوا کار ساده اي به نظر مي رسد. يک سايت درست کنيد، تعدادي عکس داخل آن بگذاريد و ايده هايي را در آن منتشر کنيد و در اين زمان سايت شما آماده است اما کار واقعا به اين سادگي نيست. شرکت ها بايد محتوايي هدفمند و با کيفيت بالاايجاد کنند که به نتايجي که در پي آن هستند منجر شود. يکي از رازهاي بازاريابي قدرتمند محتوا آن است که مشتري خود را به يک قهرمان تبديل سازيد. براي مثال، مشتريانتان را پيدا کنيد و داستان هاي آن را بشنويد. از آنها بپرسيد چطور شد که از بين تمام محصولات موجود در بازار، محصول شما را برگزيده اند، نام تجاري (Brand) شما براي آنها چه مفهومي دارد و چه احساسي به آنها مي دهد. تصور کنيد از طريق قرار دادن مشتريانتان در مرکزيت امور و دريافت نظرات و تجارب آنها، تا چه اندازه مي توانيد محتواي معني دار و شخصي سازي شده براي سايتتان توليد كنيد.

2) از محصولات خود ويدئو تهيه کرده و روي سايتتان قرار بدهيد: تهيه ويدئوهاي تبليغاتي يک ابزار قدرتمند براي فروش است که اطلاعات درست را در زمان درست براي خريدار فراهم مي آورد. مثلانگاهي به سايت 6pm.com بيندازيد. تقريبا تمامي کفش هاي توليدي آنها داراي يک ويدئو است که در حال نشان دادن فردي است که آن کفش را به پا دارد. دو راه براي منتشر کردن ويدئو روي سايت خود پيش رو داريد. راه اول آن است که ويدئو را روي سايت خودتان بارگذاري کنيد. اين روش براي شرکت هايي که به دنبال آن هستند تا سايتشان از نظر ميزان بازديد از ويدئوها در رتبه بالاتري قرار بگيرد، عالي است. در اين صورت بهتر است حجم و کيفيت ويدئو را به صورت بهينه انتخاب کنيد تا براي کاربران راحت تر نمايش داده شود. روش دوم اين است که از سايت هايي که امکان بارگذاري ويدئو بر روي آنها وجود دارد استفاده کنيد. مزيت روش دوم اين است که با توجه به اينکه ويدئو روي سايت ديگري بارگذاري شده است، زمان بالاآمدن سايت شما افزايش نخواهد يافت.

3) دامنه هايي که شبيه به نام سايت شما هستند را خريداري کنيد: اين يکي از راهبردهايي است که توسط اغلب صاحبان کسب وکار آنلاين ناديده انگاشته مي شود. بيشتر شرکت ها بر خريدن انواع پسوندها نظير net. و org. و… متمرکز هستند اما اغلب يادشان مي رود دامنه هايي را که شبيه نام سايت آنها هستند و غلط املايي دارند خريداري کنند.

4) در شبکه هاي اجتماعي به صورت هدفمند حضور يابيد: حضور در شبکه هاي اجتماعي براي صاحبان کسب و کار آنلاين مثل آب خوردن است، اما اغلب ضعيف اجرا مي شود. اگر فقط يک چيز در اين زمينه بايد درک شود آن است که نبايد از فضاي شبکه هاي اجتماعي صرفا براي هدايت مشتري به سايت فروش استفاده کرد، بلکه بايد از آن براي افزايش آگاهي در مورد محصول و گسترش ارتباط با مشتريان استفاده كرد. شبکه هاي اجتماعي براي صاحبان سايت هاي تجارت الکترونيک فرصتي هستند که مي توانند از طريق آنها با مشتريان خود ارتباط بهتري برقرار کنند. بازهم نياز است تا از مشتريان خود قهرمان بسازيد. از اين خجالت نکشيد که از آنها سوال بپرسيد، دغدغه هايشان را دريابيد و واقعا براي آنها اهميت قائل شويد. وقتي مشتريانتان بفهمند شما واقعا به آنها اهميت مي دهيد، آنگاه آنها نيز شروع مي کنند تا واقعا براي شما اهميت قائل شوند. از اين طريق، آمار بازديد سايت شما نيز افزايش خواهد يافت. براي مثال شبکه اجتماعي گوگل پلاس به موتور جست وجوي گوگل متصل است. گوگل براي رتبه بندي سايت ها و صفحات اينترنتي از بازخوردهاي شبکه هاي اجتماعي استفاده مي کند. ايجاد يک شبکه قدرتمند از کاربران که واقعا با پست هاي شما ارتباط برقرار مي کنند احتمال اينکه پست هاي وبلاگ يا صفحات مربوط به فروش محصولات شما را در نتايج جست وجوي گوگل در رتبه بالاتري قرار دهد، افزايش خواهد داد.

5) از ابزارها و برنامه هاي کاربردي موجود براي ارتقاي محصولتان کمک بگيريد: ابزارهاي جديدي وجود دارند و هر روزه عرضه مي شوند که مي توانند به تلاش هاي شما براي فروش آنلاين محصولاتتان کمک کنند. يکي از آنها که من آن را آخرين فناوري موجود براي استفاده در تجارت الکترونيک مي دانم، سايت Liketoknow.it است. اين ابزار به کاربران اجازه مي دهد که عکس هاي اينستاگرامشان را به محصولات تجاري تبديل کنند.

6) کاربران را ترغيب کنيد که نظراتشان را راجع به محصولاتتان در سايت بيان کنند: اغلب سايت ها و فروشگاه هاي آنلاين امکان قرار دادن نظرات کاربران روي سايتشان را دارند اما بسياري از آنها از اين راهبرد درست استفاده نمي کنند. آيا مي دانيد بيش از 88 درصد مشتريان به نظرات کاربران قبلي در مورد محصولات به اندازه پيشنهادهاي شخصي اعتماد مي کنند؟ هرکدام از نظرات ثبت شده کاربران در سايت شما، تاثير شگرفي بر تصميم به خريد مشتريان کنوني شما دارد. سوال اينجاست که اين چگونه بر افزايش آمار بازديد از سايت موثر است؟ ابتدا بايد توجه داشته باشيد که نظرات کاربران يک محتواي منحصربه فرد و مرتبط است، دوم اينکه نظرات کاربران صفحات استاتيک سايت شما را به روز و تازه نگه مي دارد و موتورهاي جست وجو به صفحاتي که به طور مداوم مطالبشان به روز مي شود علاقه نشان مي دهند. سوم اينکه افرادي که وقت مي گذارند و راجع به محصولي نظر مي دهند همان هايي هستند که وقت صرف مي کنند و تجارب خود را با دوستانشان به اشتراک مي گذارند. درج نظرات کاربران باعث مي شود تا صفحات مربوط به محصولات شما شانس بيشتري براي دستيابي به رتبه بالاتر در موتورهاي جست وجو داشته باشند و با مشتريان ارتباط اجتماعي برقرار كنند. نکات فوق تنها تعداد اندکي از راه هاي متعددي است که مي توانيد از طريق آنها آمار بازديد از سايت تجارت الکترونيک خود را افزايش دهيد و البته اينها همان مواردي هستند که اغلب مورد غفلت واقع مي شوند. به طور مداوم تلاش هاي خودتان را مورد پايش قرار دهيد و همواره به دنبال راه هاي جديدي براي ارزش آفريني براي مشتريانتان باشيد.

 

منبع: دنياي اقتصاد

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱