چرا شبکه اجتماعی شركت شما مدير مي خواهد؟ + اینفوگرافیک

 

امروزه مدیریت شبکه های اجتماعی روند رو به رشدی در توسعه کسب و کارها دارد. علت این رشد سریع آن است که مدیریت صحیح شبکه های اجتماعی به سرعت، نتایج حاصل از بازاریابی را بهبود می بخشد. مدیریت شبکه های اجتماعی به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا مخاطبان بیشتری جذب کنند و پیام هایی مناسب با سلیقه مخاطبان را منتشر کنند. تنها در این صورت است که یک کسب و کار از طریق شبکه های اجتماعی، به نتایج مثبت دست می یابد. در ادامه این مطلب ابتدا مفهوم عبارت «مدیریت شبکه های اجتماعی» را شرح می دهیم. با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

مفهوم مدیریت شبکه های اجتماعی

همه شما با شبکه های اجتماعی آشنایی دارید. مدیریت شبکه های اجتماعی روشی است که با استفاده از آن می توان فعالیت های رسانه های اجتماعی یک برند را به خوبی حفظ و به روز رسانی کرد. امروزه شرکت های بسیاری از یک تیم برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود استفاده می کنند. این تیم ابزارهای مورد نیاز برای به روز نگه داشتن شبکه اجتماعی را نیز در اختیار دارند و به شکلی کاملا تخصصی به مدیریت این رسانه ها می پردازند. مدیریت شبکه های اجتماعی به گسترش ارتباطات نیز کمک می کند. پست های منتشر شده کسب و کارها را در فضای مجازی زمانبندی می کند، سوالات مخاطبان را پاسخ می دهد و اطلاعات مناسب را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا آنها بتوانند به بهترین شکل ممکن از خدمات این کسب و کار استفاده کنند. همه این عوامل در کنار هم باعث موفقیت یک کسب و کار می شوند.

اهمیت مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی به دلایل زیادی از اهمیت بالایی برخوردار است. میزان و نحوه فعالیت یک برند در شبکه های اجتماعی نشانگر توجه مدیر به کسب و کار است. از این رو هرچه فعالیت بهتری در شبکه های اجتماعی داشته باشید، افراد بیشتری با برند شما آشنا می شوند. به عنوان مثال ممکن است یک مشتری از خدمات شما ناراضی باشد و آن را در شبکه های اجتماعی مطرح کند. در این صورت اگر به عنوان یک برند مسئولیت پذیر مورد را پیگیری کنید و پاسخگوی سوالات این مشتری باشید، می توانید از گسترش نارضایتی جلوگیری کنید.

صاحبان کسب و کار با حضور فعال در شبکه های اجتماعی می توانند اطلاعات بیشتری را در مورد صنعت، نیاز مشتریان و فعالیت رقیبانشان به دست آورند. زیرا از طریق شبکه های اجتماعی می توانید با نظرات مثبت و منفی کاربران در مورد برند شما و یا برند رقیبانتان بیشتر آشنا شوید.

لازم به ذکر است که امروزه با استفاده از بازاریابی دیجیتال می توانید محبوبیت و اعتبار شرکت خودتان را افزایش دهید و مشتریان احتمالی را به سمت خود بکشانید. ذکر این نکته لازم است که فعالیت پیوسته در شبکه های اجتماعی و به روز رسانی پیوسته مطالب بسیار سخت است. بدین منظور شما باید از روش های مختلف تولید محتوا استفاده کنید که این امر نیز مستلزم زمان و انرژی زیادی است. همچنین شما باید تمامی شبکه های اجتماعی را مدیریت کنید و تمام مطالبی را که در مورد برند شما نوشته می شود مطالعه کنید. این امر به مدیریت بهتر و موثرتر رسانه های اجتماعی کمک زیادی خواهد کرد. یکی از وظایف مهمی که در مدیریت شبکه های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد، شناسایی مشتریان احتمالی و برقراری ارتباط با آن ها است. یکی از روش های برقراری ارتباط نیز ارسال ایمیل است.

مدیریت شبکه های اجتماعی

یکی از نکات مهمی که در مدیریت شبکه های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد، شناسایی مشتریان احتمالی و برقراری ارتباط با آن ها است. برنامه ریزی و مدیریت زمان نیز می تواند موفقیت در رسانه های اجتماعی را چندین برابر کند.

نکته مهم این است که اگر مدیریت شبکه های اجتماعی به درستی صورت نگیرد، بازاریابی دیجیتالی کسب و کارها نتیجه مثبتی در پی نخواهد داشت.

در ادامه به صورت تقسیم بندی شده، نقش مدیریت را در شبکه های اجتماعی بیان می کنیم:

 

چرا شبکه اجتماعی شركت شما مدير مي خواهد؟

 

1. تولید محتوا

آشنایی افراد با یک برند مخصوص و وفادار ماندن به آن، تصادفی نیست. مدیریت شبکه های اجتماعی به منظور اجرای کمپین ها و تولید محتوای متناسب با کسب و کار مربوطه انجام می شود. هر چه تعداد بازدیدها از صفحه شخصی یک برند بیشتر باشد، مشتری احتمالی بیشتری نیز با آن آشنا خواهد شد. بنابراین تولید محتوای مناسب برای شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین نکاتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

2. ایجاد یک نام تجاری مشخص

شبکه های اجتماعی بسیار متنوع هستند و روز به روز نیز بر تعداد آن ها افزوده می شود. بنابراین اگر از یک نام تجاری مشخص با یک طراحی ثابت استفاده شود، امکان فعالیت در حوزه های بیشتری فراهم می شود. در نتیجه بازاریابی سودمندتر خواهد بود.

3. مدیریت موثر جوامع آنلاین

کسب و کاری که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کند، می تواند توجه جوامع آنلاین بسیاری را به سمت خود جذب کند. افرادی که صفحه شخصی یک شرکت را دنبال می کنند، احتمال بیشتری دارد که نسبت به محصول این شرکت وفادار بمانند.

4. بهینه سازی موتور جستجو

مدیران شبکه های اجتماعی این امکان را فراهم می کنند که محتوای منتشر شده درباره کسب و کار، به راحتی در موتورهای جستجو قابل دستیابی باشند. این امر برای یک کسب و کار بسیار حیاتی است.

5. سنجش میزان موفقیت کمپین ها

این اندازه گیری بخش مهمی از فعالیت های شبکه های اجتماعی را شامل می شوند. مدیران شبکه های اجتماعی آمار بازدید از شبکه های اجتماعی را محاسبه می کنند. همچنین می توانند ویژگی ها و عادات رفتاری این بازدیدکنندگان را مطالعه کنند. از این رو به کمک این اطلاعات می توانند میزان موفقیت کمپین های مختلف را ارزیابی کنند.

6. رتبه بندی شبکه های اجتماعی

چشم انداز شبکه های اجتماعی همواره در حال تغییر و توسعه است. ممکن است یک شبکه اجتماعی امروز محبوبیت بالایی داشته باشد ولی مدتی بعد از محبوبیت آن کاسته شود. از این رو در مدیریت شبکه های اجتماعی باید این آمارها را پیش بینی کرد و اقدامات متناسب را نسبت به آن انجام داد.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱