چرا بازاریابی در اینستاگرام برای برند شما اهمیت دارد؟ + اینفوگرافیک

 

در حال حاضر، اینستاگرام بدون شک یکی از مهم‌ترین شبکه‌های احتماعی است. چه هدفتان بازاریابی برای یک شرکت بزرگ باشد و چه بازاریابی برای شرکتی کوچک و یا حتی بازاریابی شخصی خودتان، بازاریابی در اینستاگرام دیگر تنها یک گزینه نیست بلکه یک الزام است.

 

infografi128

 

1- اینستاگرام بستری مناسب برای روایت داستان است

مردم به داستان‌ها علاقه دارند. روایت داستان برای کسب‌وکارها از این منظر مفید است که بهترین راه برای برقراری ارتباط عاطفی با مخاطبین است. به اشتراک گذاشتن محتوای تصویر بهترین راه برای روایت داستان و هویت برند و شرکت و همچنین برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه در آینده و سفیران برند شماست.

به خاطر داشته باشید که با پست اینستاگرامی خود محصول را به‌طور مستقیم تبلیغ نکنید. در عوض بر روی احساسات مخاطبین تمرکز کنید و سعی کنید با آن‌ها رابطه عاطفی ایجاد کنید و در آینده نتیجه آن را در قالب خرید بیشتر و بازگشت مشتریان ببینید.

2- محتوای تصویری برای موفقیت استراتژی بازاریابی ضروری است

تصاویر بیشترین نرخ مشارکت را در بین فرمت‌های دیگر پست‌های آنلاین دارند. نرخ مشارکت کاربران در پست‌هایی که با تصویر همراه هستند ۶۵۰% بیشتر از پست‌هایی است که فقط شامل متن می‌شوند. این نشان می‌دهد که اینستاگرام پلتفرمی بسیار مناسب برای جلب مشارکت مخاطبین است. اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا نظر مخاطبین خود را برای محتوا و هویت بصری برند دریافت کنید و به سایر کانال‌های بازاریابی خود نیز سمت و سوی مناسب بدهید.

 

3- با بازاریابی در اینستاگرام می‌توانید به افراد بسیاری دسترسی پیدا کنید

اینستاگرام با بیش از ۸۰۰ میلیون عضو فعال، جامعه بزرگی از مخاطبین را برای رساندن پیام بازاریابی پیش روی شما قرار می‌دهد. شما با استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام می‌توانید پیغام خود را با دقت بالا به مخاطبین مورد نظر و مشتریان بالقوه خود برسانید. استفاده از هشتگ‌ها باعث می‌شود در جستجوهای مرتبط کاربران حضور داشته باشید و دیده شوید. حتی می‌توانید با صرف اندکی وقت و هزینه با استفاده از تبلیغات هدفمند اینستاگرام، پیام خود را با هدفگذاری دقیق‌تری به جامعه هدف خود برسانید.

4- ایسنتاگرام بهترین شبکه اجتماعی برای جلب مشارکت کاربران است

اینستاگرام در بین تمام شبکه‌های اجتماعی بیشترین نرخ مشارکت کاربران را دارد؛ بیشتر از فیسبوک و توئیتر. علاوه‌براین نرخ مشارکت برای پست‌های برندها نیز در اینستاگرام بیشتر است؛ یعنی کاربران اینستاگرام گزینه‌های بهتری برای رساندن پیام‌های تبلیغاتی برندها هستند. توجه داشته باشید که مشارکت واقعی تنها شامل لایک و کامنت نیست، بلکه باید با مخاطبین خود در ارتباط و تعامل باشید تا مشارکت در فضای مجازی به وفاداری مشتریان در دنیای واقعی تبدیل شود.

5- اینستاگرام منبعی غنی از نظرات و دیدگاه‌های مشتریان برند شماست

شما به عنوان یک کارشناس بازاریابی باید تمام مکالمات و دیدگاه‌هایی را که پیرامون محصولات و برند شما بین مشتریان وجود دارد، پیگیری کنید. شبکه‌های اجتماعی و بخصوص اینستاگرام حامل نظرات و دیدگاه‌های بسیاری پیرامون محصولات خریداری شده توسط کاربران هستند. کاربران در اینستاگرام به علت امکان بارگذاری تصاویر و ویدئوها، بیشتر در مورد محصولاتی که خریداری کرده‌اند بحث و تبادل نظر می‌کنند، از این رو اینستاگرام گنجینه‌ای از دیدگاه‌های مردم پیرامون محصولات و برند شماست.

چند نکته برای بازاریابی در اینستاگرام

از استوری اینستاگرام برای به نمایش گذاشتن پشت پرده و شخصیت‌های تهیه محتوا برای برندتان استفاده کنید.

در بارگذاری پست‌های اینستاگرام از یک رنگ و استایل مشخص پیروی کنید تا هویت برند خود را به تصویر بکشید.

استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها می‌تواند تأثیر منفی بر جایگاه برند شما در ذهن مخاطبین داشته باشد.

برگزاری مسابقات اینستاگرامی ایده مناسبی برای جلب مشارکت مخاطبین است.

با دنبال کردن هشتگ‌های مورد استفاده رقبا، فعالیت‌های بازاریابی آن‌ها در اینستاگرام را رصد کنید.

منبع:آیمارکتور

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱