پیرلی، شاهزاده توليد تاير

پیرلی یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان تایر در جهان در سال 1872 توسط «جیووانی باتیستا پیرلی»، مهندس جوان ایتالیایی، در شهر میلان تاسیس شد. یک سال بعد نخستین تاسیسات این شرکت برای تولید لاستیک افتتاح شد. پیرلی از همان ابتدا توجه ویژه ای به تنوع بخشی به فعالیت های خود داشت و بر همین اساس تولید کابل های تلفن عایق شده (1879)، کابل های تلفن زیرآبی (1886) و نخستین تایر دوچرخه (1890) در دستور کار این شرکت قرار گرفت. نخستین تایر خودرو تولید پیرلی در سال 1901 از خط تولید کارخانه این شرکت خارج شد. اين شركت، كارنامه بسيار خوبي در توليد تاير دارد. براي اطلاعات بيشتر با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

با آغاز قرن جدید، پیرلی شاهد روند پیروزی های ورزشی و تاسیس چندین کارخانه در خارج از مرزهای ایتالیا بود. کارخانه های پیرلی در اسپانیا، انگلیس و آرژانتین به ترتیب در سال های 1902، 1914 و 1917 افتتاح شدند. در دهه 1920 رانندگان مطرحی مانند «نووولار»، «آسکاری» و «فانجیو» پیروزی های ارزشمندی را با خودروهای مجهز به تایرهای پیرلی کسب کردند. در سال 1927 پیرلی تایر مسابقه ای «سوپرفلکس استلا بیانکا» را معرفی کرد.

در آغاز دهه 1950، پیرلی تایر «سینتوراتو رادیال» را تولید کرد که به نقطه عطفی در تاریخ صنعت تایرسازی مبدل شد. در همان دوران پیرلی توسعه جغرافیایی خود را ادامه داد که این روند تا دهه های 1960 و 1970 نیز پابرجا بود. خرید شرکت تایرسازی آلمانی Veith، تاسیس کارخانه تولید کابل در پرو (1968) و استرالیا (1975) از جمله فعالیت های پیرلی در آن دوران بودند. در اواسط دهه 1970، پیرلی تایر مشهور P7 یکی از مهم ترین اختراعات در این صنعت پس از سینتوراتو رادیال را عرضه کرد. یکی دیگر از اختراعات مهم پیرلی در آن دوران، تولید کابل های فیبر نوری بود که دنیای کابل را متحول کرد.

طی دهه 1980، پیرلی شرکت آلمانی متزلر را خریداری کرد که به تولید تایرهای موتورسیکلت می پرداخت. همچنین خرید شرکت استاندارد کیبل تلفن، تولید کننده کابل های مخابراتی زمینی، یکی دیگر از خریدهای بزرگ پیرلی در آن دوران بود. پس از تجدید ساختار گسترده شرکت در سال های 1992 و 1993، پیرلی با معرفی تایر P Zero بار دیگر حضوری قدرتمند در بازارهای جهانی را تجربه کرد.

هزاره جدید نیز با نوآوری پیرلی همراه بود و معرفی سیستم تولید MIRS در سال 2000، انقلابی دیگر در صنعت تایرسازی ایجاد کرد. این بخش به تولید خودکار تایرهایی با عملکرد بالا می پردازد. در سال 2001، آزمایشگاه پیرلی، بخش پیشرفته توسعه این شرکت برای فناوری های جدید که از فتونیک و فیبرهای نوری تا علوم ماده را در بر می گیرد، افتتاح شد.

در سال 2005، پیرلی کسب و کار تولید کابل خود را به گلدمن ساکس فروخت و شرکت جدید پریمزین (Prymsian) نام گرفت. در همین سال، پیرلی نخستین کارخانه تایرسازی خود در چین و کارخانه تولید سیم های فولادی برای تایر را در رومانی افتتاح کرد. یک سال بعد نخستین کارخانه تایرسازی پیرلی در رومانی نیز افتتاح شد.

در بهار 2010، بنیاد پیرلی به صورت رسمی در شهر میلان به آدرس اینترنتی www.fondazionepirelli.org و با هدف حفظ پیشینه تاریخی و توسعه فلسفه کسب و کار این شرکت افتتاح شد. همچنین، پیرلی بار دیگر در این سال به مسابقات فرمول يك بازگشت و قراردادی انحصاری برای تامین تایرهای مسابقات قهرمانی جهان بین سال های 2011 تا 2013 امضا کرد.

در سال 2011، پیرلی به عنوان تامین کننده انحصاری تایرهای مسابقات موتورسواری سوپربایک تا سال 2015 برگزیده شد. در همین سال، پیرلی «سینتوراتو P1»، تایر سبز پیشرفته ای را که برای خودروهای اندازه کوچک و متوسط طراحی شده بود معرفی کرد. این محصول کاهش مصرف سوخت، حفاظت از محیط زیست و عملکرد بالا در تمامی سطوح را هدف گذاری کرده بود.

 

منبع: پول نیوز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱