پاسخ به پنج سوال دشوار بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین در سال 2016 بسیار محبوب شد و به نظر می رسد این محبوبیت در سال 2017 رو به افزایش است .

اجازه دهید مختصر در مورد بازاریابی آنلاین، چگونگی حیاتی بودن آن، فرایند پیچیده آن، و چگونگی رسیدن آن به کشورهای در حال توسعه را بررسی کنیم، تا به شما کمک کند که از آن به طور دقیق تری در سال جدید استفاده نمایید.

بازاریابی آنلاین (Online Marketing)  چیست ؟

با توجه با دیکشنری کسب و کار، بازاریابی دیجیتال ترویج و ارائه محصولات و خدمات از طریق یک یا چند نوع مختلف اشکال رسانه ای است.

آیا باید زمان مان را برای سرمایه گذاری در بازاریابی آنلاین قرار دهیم ؟

آماده سازی مواد اولیه با ارزش و ارائه آن به مشتریان فعلی و بالقوه، زمان بر است و به تلاش نیاز دارد. اما حدس بزنید که چرا مشتریان به سمت شما می آیند؟ زیرا این برای توانمندسازی و غنی تر کردن آنهاست. بازاریابی آنلاین نیز همین کار را برای شما و کسب و کارتان انجام می دهد. به شما قدرت می دهد تا به بخش های ناشناخته دست یابید و خود را غنی تر کنید. بر اساس گزارش بین المللی دانشگاه تکنولوژی، 43% از جمعیت جهان با استفاده از اینترنت، بخاطر سهولت آن، امکان دسترسی لحظه ای برای مشتریان بالقوه خود را دارند. اگر شما باور دارید که می توانید چنین چیزی را مدیریت کنید، می توانید یک نفر از این ارتش بزرگ باشید و کسب و کار خودتان را شور و نشاط ببخشید. همچنین ممکن است شما استخدام یک مشاور بازاریاب را نیز در نظر بگیرید.

فرایند بازاریابی آنلاین چیست؟

پنج مرحله در فرایند بازاریابی آنلاین نقش دارد.

مرحله اول: ارائه محصول

ارائه می تواند هر یک از موارد زیر باشد.

خبرنامه

کتاب های الکترونیکی

نقل قول های الهام بخش

ارائه راه حل برای مشکلات رایج

کشتی های یخ شکن ( به معنی ساختار شکنی) که در آن با مخاطبان خود ارتباط برقرار خواهید کرد

مرحله دوم: به گردش درآوردن

به گردش درآوردن می تواند به زحمت انجام شود اما به لطف سیستم های ارتباطی دیجیتال، در حال انجام است. شما می توانید ایمیل بزنید، در وبلاگ یا وبسایت خود پست بگذارید، یا از رسانه های اجتماعی استفاده کنید. برای دستیابی بهتر به هرکدام، می توانید از روابط عمومی دیجیتال (Digital PR) و نویسندگان محتوای کلیدی نیز کمک بگیرید.

مرحله سوم : تولید آگهی

برای تولید آگهی می توانید از تکنیک های زیر استفاده کنید:

تبلیغ دریچه ای بزرگ از محتوا : برای دسترسی به ارائه خود باید آدرس ایمیل و آیدی رسانه های اجتماعی (Social Media ID) مشتریان فراهم شود.

انتشار کردن و یا ایجاد فضای رقابتی در رسانه های اجتماعی، مردم را تشویق می کند که نظرات شان را برای بالاتر رفتن شانس قبولی شان (در فضای رقابتی) به اشتراک بگذارند.

میزبان شدن برای ایجاد یک جلسه آنلاین در فیس بوکFacebook، یوتیوب YouTube، پریسکوپ Periscope، گوگل هنگ اوت Google Hangouts . فرستادن پیام تشکر به شرکت کنندگان پس از پیوستن به جلسات آنلاین نیز تاثیر گذار است. اگر پیام سرد و خشک باشد ممکن است مشتریان را به قطع ارتباط با شما سوق دهد.

ایجاد محتوا در فیس بوک Face Book، لینکداین LinkedIn، توئیتر Twitter . پیدا کردن سرنخ هایی که توسط آن جلسات مربیگری Coaching در رابطه با تخصص خودشان که مورد نیاز و برای ارتباط بیشتر با مشتریان باشد، برگزار شود.

پیوستن شرکت کنندگان فعال به انجمن، این اجازه را به شما می دهد تا امکان شناسایی بیشتر مشتریان بالقوه فراهم شود.

مرحله چهارم: تبدیل کردن به شیوه صحیح

شما با موفقیت منجر به تولید می شوید، پس در حال حاضر زمان تجزیه و تحلیل  و تبدیل، اتفاق می افتد. می توان این کار را با دنبال کردن مراحل زیر انجام دهید:

ارسال یک پیام از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی دیجیتال مبنی بر اینکه چرا آنها علاقه مند به دریافت مربیگری هستند.

یک شنونده فعال بودن، درک درست نیاز ها و مشکلات

راهنمایی کردن با دادن خلاصه ای از راه حل خود تا متعهد بودن و قابل اطمینان بودن خود را، نشان دهید.

اعتماد سازی برای هدایت مشتری و جهش او به سمت آینده ای موثر.

شناسایی بهترین راه برای برقراری ارتباط، یا به صورت رو در رو یا به صورت آنلاین.

مرحله پنجم: واکنش دادن

ارتباط خود را پس از تغییر رخ داده، قطع نکنید. در این دنیای بسیار رقابتی، شما باید مشتریان تان را خوشحال نگه دارید و یک مخزن از مشتریان وفادار خود، ایجاد کنید. به نوبه ی خود، آنها نیز مشتریان جدید و آینده نگر را برای شما تولید می کنند. علاوه بر این، شما نیز می توانید اولین انتخاب برای درخواست و نیاز آنها به مربی، باشید. این یک وضعیت برد – برد برای هردوی شماست. شما میتوانید توسط راه های زیر به آن برسید :

ارسال نامه های سفارشی (ایمیل) و برقراری تماس های شخصی.

به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که برای آنها مفید است. برای مثال، شما می توانید یک بخش از اطلاعاتی را که در روزنامه یا وبلاگی خوانده اید، برایشان ارسال کنید.

ارسال پیام هایی شاد و پیام هایی که آنها را به تفکر وا می دارد.

بازگوکردن ارزش های افزوده ای که شما در آنها ایجاد کرده اید.

در مناطق در حال ظهور چه چیزی حاصل می شود؟

به گفته شرکت eMarketer که یک شرکت تحقیقاتی در بازار است، نیمی از جمعیت جهان در سال 2018 آنلاین خواهد بود و در پایان همین سال به 3.58 میلیارد که 51% از جمعیت جهان است می رسد. همه از اینترنت استفاده خواهند کرد. این هجوم تا حد زیادی در رابطه با در دسترس بودن تلفن های همراه کم هزینه با پهنای باند بالا در بازار های در حال ظهوری چون هند و اندونزی، می باشد.

نیاز به مربیان (Coaches) در همه جا وجود دارد. هماهنطور که همه ما می دانیم، نه تنها مربیگری (Coaching) از افراد گرفته نمی شود بلکه بصورت آنلاین از طریق تکنولوژی نیز اتفاق می افتد. بیایید به شغل مربی (Coach) از این منظر نگاهی بیاندازیم. دانش آموزان از نقاط مختلف جهان دوست دارند تا آموزش های خارجی را فراگیرند و کاریابی را در خارج از کشور در دست بگیرند. این دانش آموزان می توانند چنین دانشی را از طریق اینترنت فرا گیرند و اما مربی (Coach) می تواند به آنها کمک کند تا به پتانسیل کامل خود برسند.  یک دانش آموز ممتاز ممکن است در پی جستجوی کمک از یک مربی (Coach) حرفه ای بومی باشد. اگر ما از طریق ترویج رسانه های اجتماعی حضور خود را ثبت کینم، و آماده ایجاد مربیگری (Coaching) از طریق ویدیو کنفرانس ها باشیم، آنها می توانند مشتریان جدید ما باشند.

 

منبع: كوچينگ

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱