همه چيز درباره تبليغات در فيس بوك

 

رسانه های اجتماعی در صورتی که به درستی مورد استفاده قرار گیرند، می توانند ابزار قدرتمندی در بازاریابی دیجیتال باشند. تبلیغات موجود در شبکه های اجتماعی نیز یکی از تاثیرگذارترین روش های جذب مشتری هستند. در این میان، از بین رسانه های اجتماعی موجود فیس بوک یکی از بهترین گزینه ها برای ارتباط با مخاطبان هدف و افزایش فروش است. انواع مختلفی از تبلیغات فیس بوک وجود دارند که از تکنیک های موثری در آن ها استفاده می شود. در ادامه همراه باشيد با شركت پگاه سيستم براي بررسی برخی از تکنیک های پیشرفته تبلیغات فیس بوک.

استفاده از صفحاتی برای تماشا (Pages to Watch)

جالب است بدانید که فیس بوک عنصر بسیار جذابی با عنوان صفحاتی برای تماشا دارد. که این عنصر در حقیقت نقش حمایتی برای تبلیغات فیس بوک ایفا می کند. در حقیقت این عنصر به شکل مختصر و مفید به ترتیب صفحاتی را که به آن علاقمند هستید، یک جا جمع می کند. بنابراین دیگر نیازی به مرور صفحات مختلف برای پیداکردن صفحات مورد علاقه شما وجود ندارد و می توانید همه آن ها یک جا با هم ببینید.

ارسال عکس ها با استفاده از اینستاگرام

همانگونه که می دانید مدتی است که امکان لینک کردن صفحه فیس بوک با اکانت اینستاگرام وجود دارد. از این رو تمام پست هایی که در اینستاگرام منتشر می شوند می توانند در صفحه فیس بوک نیز قرار گیرند. اما جالب است بدانید که این عمل یک ترفند بازاریابی برای جذب مخاطب است. زیرا تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که در پست هایی که از طریق اینستاگرام در فیس بوک منتشر می شوند، میزان تعامل با کاربران افزایش می یابد.

هشتگ ها را فراموش کنید

جالب است بدانید که هشتگ ها تحت شرایط خاصی می توانند مفید و تاثیرگذار باشند. در حقیقت می توان گفت هر چند استفاده از هشتگ در توییتر و اینستاگرام باعث افزایش تعامل با کاربران می شود اما در فیس بوک نتیجه عکس دارد. یعنی انتشار پست های بدون هشتگ در فیس بوک تاثیر بیشتری در جذب مخاطب دارند.

تبلیغات فیس بوک

استفاده از هشتگ هر چند در توییتر و اینستاگرام می تواند مفید باشد. اما در تبلیغات فیس بوک نتیجه عکس دارد. بنابراین بهتر است در پست های فیس بوک از هشتگ استفاده نشود.

انتشار پست بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ شب

هر چند فعالیت در شبکه های اجتماعی برای افراد بیشتر جنبه تفریح و ارتباط با دوستان دارد. اما کسب و کارهایی که از طریق شبکه های اجتماعی به بازاریابی می پردازند باید برنامه ریزی و زمانبندی دقیقی برای انتشار پست های خود داشته باشند. از آنجایی که تبلیغات فیس بوک برای بسیاری از کسب و کارها جنبه رقابتی دارد. بنابراین توجه به زمانی که بیشترین بازخورد را داشته باشد تاثیر به سزایی در رشد و توسعه کسب و کارها خواهند داشت.

توجه به ویژگی های مخاطب

آگاهی از ویژگی های مخاطب و توجه به آن ها تاثیر به سزایی در موفقیت تبلیغات فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی دارد. توجه به ویژگی هایی از قبیل سن، جنسیت، سطح تحصیلات، شغل و … مخاطبان می تواند کمک زیادی در انتخاب مخاطبان هدف و انتشار پست های شبکه های اجتماعی کسب و کار داشته باشد. بنابراین هر کسب و کاری پس از طراحی محصول ابتدا باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کند و سپس به تکمیل فرآیند بازاریابی خود بپردازد.

استفاده از محتوای ویدیویی

همانگونه که می دانید محتوای ویدیویی یکی از تاثیرگذارترین نوع محتواست. از این رو انتشار محتوای ویدیویی در شبکه های اجتماعی نیز می تواند تاثیر مثبتی بر روی کسب و کارها داشته باشد. نکته مهمی که در ارتباط با محتوای ویدیویی منتشر شده در فیس بوک باید مورد توجه قرار گیرد این است که بهتر است این ویدیو در ارتباط با محصولی باشد که قصد معرفی آن را داریم. انتشار ویدیوی یوتیوبی نه تنها کمکی به رشد کسب و کارها نمی کند بلکه ممکن است تاثیر منفی نیز داشته باشد.

پست های کوتاه اما جذاب تهیه کنید

نکته ای که در ارتباط با محتوای شبکه های اجتماعی همواره باید مورد توجه قرار گیرد تهیه پست های کوتاه و در عین حال جذاب است. این نکته را همواره به یاد داشته باشید که تبلیغات فیس بوک یا سایر پست های شبکه های اجتماعی پست وبلاگی نیستند. بنابراین یک یا دو جمله کوتاه اما تاثیرگذار با یک تصویر یا ویدیوی جذاب می تواند محتوای مناسبی برای شبکه های اجتماعی باشد. بهتر است پستی که به عنوان تبلیغات فیس بوک منتشر می شود حداکثر ۱۵۰ کاراکتر باشد.

استفاده از هنر و گرافیک در تهیه تبلیغات فیس بوک

با توجه به این که در پست های شبکه های اجتماعی ارتباط با مخاطب تنها به صورت بصری و چشمی است. ورود هنر به این پست ها می تواند تاثیر چشمگیری بر روی ذهن مخاطب داشته باشد. زیرا انسان ذاتا موجودی زیبایی طلب است و از این رو زیبایی و جذابیت ناشی از هنر می تواند تاثیر مستقیمی در جذب مشتری داشته باشد.

ایجاد گروه های فیس بوکی

هر چند ممکن است در ابتدا با شنیدن گروه های فیس بوکی  فکر کنید که این موضوع در عصر ارتباطات قدیمی و پیش پا افتاده است. اما جالب است بدانید که گروه ها بخش اساسی هر کسب و کاری هستند. زیرا فعالیت گروه ها می تواند به تقویت ارتباط کسب و کار با مخاطبان خود بپردازد و در مرحله بالاتر سبب ایجاد ارتباطات جدید شود. ارتباطات جدید می تواند دید بهتری از رقبای هر کسب و کاری را به صاحبان کسب و کار دهد. و در نهایت ارزش ایجاد شده توسط هر کسب و کاری را بهبود می بخشد. بنابراین ایجاد گروه هایی با اعضای هدفمند می تواند تاثیر فوق العاده ای بر جذب مشتری کسب و کارها داشته باشد.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱