نگاهي به فناوري در سال جديد ميلادي

 

یکی از بزرگ ترین مشکلات کسب وکارهاي بنگاه به بنگاه یا B2B  پیش بینی آینده است و برای اینکه بتوانند آینده را به درستی پیش بینی کنند، باید با تمامی گرایش ها و تحولات عرصه کسب وکار همگام باشند. بنابراين در اینجا موضوع فناوري و استفاده بهينه و عملي در سال جديد ميلادي مي پردازيم، مسائلي كه سال گذشته چندان مورد توجه قرار نگرفتند.

 

infografi19

 

جلب مشتری از طریق ایمیل

با اینکه برای ارتباط با خریداران ده ها کانال ارتباطی وجود دارد، اما سازمان های B2B هنوز هم ایمیل را به سایر روش ها ترجیح می دهند. علت اصلی انتخاب ایمیل، ارزان بودن و سهولت استفاده از آن است. مشتریان نیز تبلیغات از طریق ایمیل را به بقیه روش ها ترجیح می دهند به شرطی که ایمیل های تبلیغاتی، شخصی سازی شده باشند. با استفاده از ابزارهای مدرن ایمیل، حالا کارشناسان فروش این امکان را دارند که به طیف گسترده تری از مشتریان احتمالی دسترسی پیدا کنند. آنها می توانند ایمیل ها را شخصی سازی و به مخاطبان هدف ارسال کنند. هر ایمیلی که باز شود، هر کلیک و هر پاسخی به سرعت در سیستم CRM شرکت ثبت خواهد شد. چند ابتکار در حوزه بازاریابی از طریق ایمیل که در سال ۲۰۱۷ نیز همچنان پررونق خواهند بود، از این قرارند: شخصی سازی (Personalization) و محتوای پویا

(Dynamic)، نظرسنجی و رتبه بندی درون ایمیلی، بخش بندی بازار و هدف گیری خرد، ایمیل های اتوماتیک یا فعال شونده

(Triggered Emails) و تراکنش های درون ایمیلی (In-email Transactions). در اینجا به بررسی چند مورد از این ابتکارات می پردازیم:

شخصی سازی: یکی از حوزه هایی که بیشترین ابتکارات در آن صورت گرفته، شخصی سازی ایمیل است. شخصی سازی تنها به معنای اضافه کردن نام مخاطب در سطر اول ایمیل نیست. بازاریابان موفق با به کارگیری روش محتوای پویا، به هر مخاطب ایمیلی می فرستند که با سلایق و نیازهای او بیشترین همخوانی را دارد. شما با زیر نظر داشتن رفتار خرید مشتریان، رفتار کلیک  (Click Behavior) و اطلاعاتی مثل کد تلفن محل سکونت کاربران، می توانید ایمیل های ارسالی را شخصی سازی کنید. مثلا با دانستن کد پیش شماره محل زندگی فرد، برای او گزارش وضعیت آب و هوا یا آخرین نتایج مسابقات ورزشی را ارسال کنید.

تراکنش های درون-ایمیلی: در اوایل سال ۲۰۱۵، شرکت گوگل قابلیتی را به Gmail اضافه کرد که کاربران برای اولین بار می توانستند از طریق Google Wallet به یکدیگر پول ارسال کنند. بدین ترتیب قابلیت تجارت الکترونیکی به Gmail اضافه شد. شرکت های دیگری مثل Pay نیز این امکان را فراهم کردند تا کاربران از طریق ایمیل پول پرداخت کنند یا به سازمان های خیریه کمک مالی کنند.

ایمیل های فعال شونده: این ایمیل ها به طور اتوماتیک و پس از یک رویداد خاص به مخاطب ارسال می شوند. بسیاری از ما در روز تولدمان یک ایمیل تبریک دریافت می کنیم. گاهی بلافاصله پس از دانلود یک مطلب، ایمیلی مرتبط با همان موضوع به ما ارسال می شود. یا ممکن است پس از خرید آنلاین، ایمیلی دریافت کنیم که کالاهای مشابهی را به ما پیشنهاد می کند. همه این ایمیل ها در دسته ایمیل های فعال شونده قرار می گیرند.

بازاریابی محتوا

حوزه محتوا در سال های اخیر دستخوش تحولات چشمگیری بوده است. یکی از اصلی ترین استراتژی های بازاریابی محتوا، ویدئوها هستند. بر اساس تحقیقات شرکت «فایربرند»، ۸۵ درصد بازاریابان معتقدند که ارائه محتوا از طریق ویدئو روی بازگشت سرمایه تاثیر بسزایی داشته است. از سوی دیگر، بررسی های شرکت تبلیغاتی «هاب اسپات» نشان می دهد که اگر محتوا در قالب ویدیو ارائه شود، مردم آن را تا انتها دنبال خواهند کرد. علت استقبال مردم از ویدئوها، ماهیت تعاملی آن است.

با این وجود، بسیاری از شرکت های B2B فاقد یک سیستم مدیریت محتوای کارآمد هستند. حدود ۸۰ درصد این شرکت ها از متدهای مدیریت محتوای خود ناراضی اند. یکی از مشکلات تیم های بازاریابی این است که نمی توانند موفقیت یا عدم موفقیت محتوای ارائه شده را پیگیری کنند. با این حال، هر روز به تعداد شرکت هایی که به بازاریابی محتوا روی می آورند، اضافه می شود. بر اساس تحقیقات، ۹۳ درصد بازاریابان، هر هفته محتوای جدیدی را به بازار ارائه می کنند و بیش از نیمی از افراد نظرسنجی شده اعلام کرده اند که در هفته، شش ساعت را به تولید محتوا اختصاص می دهند. یکی دیگر از ابزارهای ارائه محتوا، شبکه های اجتماعی هستند. شبکه های اجتماعی گوی سبقت را از وب سایت ها و ایمیل می ربایند. از نظر بسیاری از مردم، شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین کانال های توزیع محتوا و جزء جدایی ناپذیر بازاریابی محتوا هستند. تحقیقات دو شرکت «مترمارک» و «دریفت» نشان داده است که ۸۰ درصد شرکت های B2B به صورت آنلاین با مشتریان در ارتباطند. ارائه محتوا در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی باید به صورت مداوم صورت پذیرد و این محتوا باید به روز باشد. فراموش نکنید که محتوای تکراری یا کپی شده، باعث سلب اعتماد مشتریان می شود. برای آنکه توجه مشتریان را بیشتر جلب کنید، می توانید از کارشناسان بهینه سازی موتور جست وجو کمک بگیرید تا اگر کاربری محتوایی مربوط به محصول شما را جست وجو کرد، نام سایت شما در صدر نتایج جست وجو قرار بگیرد.

رویکردهای دوست دار موبایل

این روزها، تلفن همراه تنها یک وسیله برای برقراری تماس تلفنی نیست. ما بسیاری از کارهای روزانه خود را از طریق موبایل ها انجام می دهیم. شرکت های B2B باید این تغییر گرایش را جدی بگیرند و در حوزه بازاریابی ایمیلی، یک رویکرد دوستدار موبایل اتخاذ کنند تا مشتریان بتوانند از طریق تلفن های همراه خود به محتوای این شرکت ها دسترسی پیدا کنند.پیش بینی دقیق آینده کار آسانی نیست. در عصری که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است، مفاهیم جدید با سرعت بیشتری شکل می گیرند: مثل بازاریابی محتوا، یکپارچه سازی کانال های بازاریابی، اتوماسیون محتوا، بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM)، اپلیکیشن ها، محتوای زنده، استراتژی های دوستدار موبایل و مفاهیمی از این قبیل. صاحبان کسب وکارهای B2B برای اینکه در عرصه رقابت باقی بمانند، باید با این مفاهیم آشنا شوند و یا خود را با تحولات همسو کنند.

 

منبع: دنياي اقتصاد

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱