نوکیا، انقلابي در وسائل ارتباطي

نوکیا همواره فراتر از ارتباط دادن مردم به یکدیگر پیش رفت می رود. نوکیا معروف به غول موبایل جهان و و بزرگترین نوآور و قدیمی‌ترین شرکت موبایل جهان است. آنها دنیا را دگرگون کردند. نوکیا، برندی که در سال ۱۸۶۵ تاسیس و در زمینه تولید کاغذ فعالیت می‌کرد، امروزه در لیست ۵۰۰ شرکت موفق، مهم و ثروتمند قرار گرفته است. نام نوکیا انقلابی در دنیای وسایل ارتباطی ایجاد کرد. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

نوکیا اولین شبکه موبایل بین المللی را در سال ۱۹۸۱ ساخت. این سال، پیدایش تلفن همراه در جهان بود. درست یک سال بعد، دی.ایکس ۲۰۰ اولین تلفن دیجیتال آنها به بهره برداری رسید.

در سال ۱۹۸۴، نوکیا اولین تلفن قابل حمل خود را یعنی «موبیرا تاک من» را معرفی و به بازار عرضه کرد. اما این پایان ماجرا نبود، در سال ۱۹۸۷ «موبیرا سیتی من» را عرضه کرد. اولین تلفن همراه به شکل امروزی، در ۱۹۹۱، زمانیکه مفهوم جی‌اس‌ام (GSM)، یا «سامانه جهانی ارتباطات همراه» موجودیت پیدا کرد، نوکیا قدم های نهایی برای تحولی در دنیای ارتباطات نوین را رقم زد. در سال ۱۹۹۲، شرکت نوکیا مدل ۱۱۰۱ که اولین تلفن همراه به شکل امروزی و در ابعاد کوچکتری بود را وارد بازار کرد.

همه ما، زنگ معروف تلفن های همراه نوکیا را شنیده ایم. گوشی های سری ۲۱۰۰ نوکیا، اولین مدل هایی بودند که این زنگ را داشتند. سال ۱۹۹۴، اولین تماس ماهواره ای با استفاده از تلفن های همراه نوکیا برقرار شد. چهار سال بعد در سال ۱۹۹۸، نوکیا به همان سردسته و غول معروف تلفن های همراه در تمام دنیا تبدیل شد.

نوکیا به توسعه و نوآوری هایش، همراه با تحقیقات خستگی ناپذیر را همچنان ادامه داد تا در سال ۱۹۹۹ سری به روز تر و کارامدتر تلفن های همراه خود، یعنی دبلیو.ای.پی را عرضه کرد. همچنین در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ نوکیا سری گوشی های خود، که قابلیت های فراوانی از جمله مجموعه بازی های «ان.گیج» را در بر داشت رونمایی کرد که محبوبیت و فروش زیادی را برای شرکت در پی داشت و بیشتر خریداران این سری از تلفن های همراه نوکیا، جوانان بودند.

در سال ۲۰۱۱ نوکیا با شرکت مایکروسافت، برای تولید گوشی های هوشمند با سیستم ویندوز همکاری کرد.

مثل گذشته، شرکت نوکیا به ارتقا و رشد و تمرکز بر تحقیق و توسعه برای پیشرفت ادامه می دهد. اخیرا اولین سرویس «نسل چهارم شبکه» یا همان ۴G در قطر، بوسیله نوکیا راه اندازی شد.

همچنین نوکیا با موسسه خیریه ان.جی.او هند که در حوزه محافظت و نگهداری کودکان فعالیت دارد، همکاری می کند. این تنها بخشی از اقدام های داوطلبانه و خیرخواهانه نوکیا است و این شرکت تمرکز ویژه ای بر این موضوع دارد. نوکیا امروزه بیش از ۹۰٫۰۰۰ مردم را در سراسر ۱۲۰ کشور استخدام کرده است و در بیش از ۱۵۰ کشور تجارت انجام می دهد، آن هم خدمت به میلیون ها مشتری راضی.

کلام آخر

راز موفقیت نهفته در نوکیا، عقیده داشتن به ارزشمندتر بودن شخصیت و سلامت مشتری، محافظت از محیط زیست و استفاده از تکنولوژی و فناوری برای زندگی بهتر  در تمام برنامه و محصولاتی که ارائه میدهد است. این راز باعث ایجاد علاقه بیشتر مشتری هایش به خود، جدای از محصولات با کیفیتش شده است.

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱