میلیارد شدن با خرید شرکت های مشکل دار!

 

رونالد اون پرلمان متولد يك ژانویه سال 1943، یک سرمایه گذار آمریکایی است که ثروت خود را از راه خریدن شرکت هایی که با مشکل مواجه هستند و فروش مجدد آن ها پس از سودآور کردن این شرکت ها، به دست آورده است.

در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد و بيشتر در اين باره بدانيد.

پرلمان در شرکت هایی چون خواربارفروشی، لوازم آرایشی، خودروسازی، عکاسی، تلویزیون، سرگرمی، ایمنی، جواهرات، بانک و کتاب های مصور سرمایه گذاری کرده است. رونالد پرلمان با ثروت 10 میلیارد دلار، در حال حاضر سی و پنجمین فرد ثروتمند جهان است.

رونالد پرلمان در شهر گرینزبورو در شمال ایالت کالیفرنیا متولد شده است. والدین او ریموند و روث پرلمان بودند. ریموند نیز در نوع خود یک فعال اقتصادی بود. رونالد به همراه برادر و پدرش شرکت آمریکایی تولید کاغذ را اداره می کردند. ریموند در نهایت این شرکت را رها کرد و یک شرکت تولید کننده فولاد ساختمانی به نام بلمونت آیرون ورکز را خرید.

رونالد پرلمان به لطف حضور پدر، پایه های کسب و کار را آموخت. زمانی که رونالد کوچک تنها یازده سال سن داشت، اغلب در جلسات هیات مدیره شرکت پدر شرکت می کرد. ریموند یک معلم سختگیر بود و از رونالد به خاطر کوچک ترین اشتباهاتش به شدت انتقاد می کرد.

رونالد پرلمان به دانشگاه هاورفورد رفته و در سال 1964 با مدرک كارشناسي فارغ التحصیل شد. او سپس به مدرسه تجارت وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا رفت تا به این شکل راه پدر را در کسب و کار ادامه دهد. وی در سال 1966 با مدرک MBA از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

اولین معامله بزرگ پرلمان در سال 1961 در زمانی که دانشجوی سال اول در دانشگاه پنسیلوانیا بود، انجام گرفت. رونالد به همراه پدر یک شرکت تولید نوشیدنی را به قیمت 800000 دلار خریده و سه سال بعد آن را با سود یک میلیون دلار به فروش رساندند. در طول زمانی که پرلمان در بلمونت آیرون ورکز (که بعدا به صنایع بلمونت تغییر نام داد) بود به پدرش در معاملات زیاد دیگری کمک می کرد که باعث شد به میلیون ها دلار در این فرآیند کسب کند. استراتژی کلی آن ها استراتژی ای بود که پرلمان برای بقیه زندگی نیز آن را دنبال کرد. وی یک شرکت را خریده بخش های زائد و زیان آور آن را برای کاهش قروض و ايجاد سود حذف کرده و شرکت را به سودآوری می رساند. وی سپس یا شرکت را مجددا فروخته یا آن را نگه می دارد. رونالد پرلمان در سال 1978 و دوازده سال پس از زمانی که رسما به صنایع بلمونت پیوست، نایب ريیس این شرکت بود، اما همچنان به دنبال قدرت و تاثیرگذاری بیشتر در شرکت بود. ریموند به رونالد می گفت که قصد ندارد در آینده نزدیک از ریاست شرکت کناره گیری کند. رونالد به همین دلیل از مقام خود استعفا داده و به نیویورک نقل مکان کرد. این پدر و پسر تا شش سال بعد به ندرت با هم صحبت می کردند.

رونالد پرلمان در اولین سرمایه گذاری خود به عنوان یک سرمایه گذار مستقل که دیگر تحت تاثیر پدرش نبود، جواهری کوهن-هات فیلد را خرید. او متوجه ارزش این جواهری که به خاطر مدیریت نادرست نادیده مانده بود، شده بود. وی با دریافت وامی به مبلغ 9/1 میلیون دلار از همسر اول خود این شرکت را خرید و کنترل آن را به دست گرفت. او ظرف یک سال تمام فروشگاه های این شرکت را فروخت و آن را به یک شرکت کوچک، اما پرمنفعت عمده فروشی جواهرات تبدیل کرد. او از این کار 15 میلیون دلار کسب کرد. وی دو سال بعد سهام یک شرکت بزرگ شکلات سازی را خرید. وی سپس بخش هایی از این شرکت را فروخته و شرکت را سودآور کرده است. وی توانست تا سال 1983 کل این شرکت را بخرد.

پرلمان در سال 1985 شرکت تکنیکالر را که رنگ های روشنی برای فیلم های هالیوود فراهم می کرد خرید و مجددا با فروش بخش هایی از آن پول زیادی به دست آورد و از این طریق تا 5 سال بعد سودآوری شرکت را از 4/3 میلیون دلار به 100 میلیون دلار افزایش داد.

پرلمان در سال 1985 توانست در رقابتی شدید بر سر خرید سهام شرکت رولان که یک شرکت تولید کننده مواد بهداشتی آرایشی بود، پیروز شود. وی به سرعت بخشی از این شرکت را فروخت تا وام هایی را که برای خرید سهام شرکت گرفته بود، پرداخت کند. وی همچنین خطوط تولید ماکس فاکتور و محصولات بهداشتی شرکت ایو سنت لورن را خرید و در فرمول و طراحی و بسته بندی برخی از محصولات رولان نیز تغییر ایجاد کرد. بالاخره این شرکت پس از 5 سال توانست به جایگاه شماره یک محصولات آرایشی رنگی بازگردد. داستان رولان در مورد خرید شرکت های دیگر توسط پرلمان نیز تکرار شد که ثروت هنگفتی را برای او به ارمغان آورد.

پرلمان تاکنون 4 بار با افراد مشهور و سرشناسی ازدواج کرده و هر چهار بار نیز طلاق گرفته است و در حال حاضر شش فرزند دارد.

 

منبع: دنياي اقتصاد

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱