منظومه ماهواره های مشترک “اپسکو” پذیرای ماهواره ایرانی خواهد بود

چندی پیش سازمان فضایی ایران پیشنهاد خود را برای قرارگیری یک ماهواره ایرانی در منظومه ماهواره های مشترک کشورهای عضو سازمان همکاری های فضایی کشورهای آسیا – اقیانوسیه موسوم به اپسکو ارایه داد و بر اساس اخبار سران این سازمان پیشنهاد ایران را پذیرفته اند.

 

بنا بر گزارش ها، دهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی کشورهای آسیا – اقیانوسیه، اپسکو، به مدت دو روز در شهر استانبول ترکیه و به ریاست محسن بهرامی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران برگزار شد.

موضوع این اجلاس بررسی پروژه های مشترک فضایی، آموزش و توسعه نیروی انسانی متخصص، به اشتارک گذاری داده های فضایی و منظومه ماهواره های چند مظوره و ماهواره های کوچک دانشجویی بود.

در این گردهمایی همچنین پیشنهاد ایران در خصوص قرارگیری یک ماهواره ایرانی در منظومه مشترک کشورهای عضو اپسکو مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت اعضا این پیشنهاد را مورد تصویب قرار دادند.

اپسکو از سال 2008 . با حضور کشور ایران، چین، بنگلادش، مغولستان، پاکستان، تایلند و ترکیه تشکیل شده و هدف آن همکاری های مشترک در حوزه فضایی است. در حال حاضر ده پروژه مشترک در دستور کار این سازمان قرار دارد.

 

منبع:تک شات

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱