محتوا، پادشاه است!

 

در این نوشتار ۵ راهبرد بازاریابی دیجیتال را مي خوانيم که بسیار اثربخش است، روندهایی که کم و بیش بر بازاریابی دیجیتال، اثرگذارند.
در چند سال گذشته، اصطلاح معروف بازاریابی دیجیتال این بود: “محتوا، پادشاه است.”
همه ما می دانیم تنها چیز ثابت دنیا، تغییر است. و با این تغییر، بازاریابی محتوا متحول می شود. بیشتر محتواها مفید نیستند و حواس مشتری را پرت می کنند. زمان آن رسیده است که تلاش های مان را بیشینه کنیم، و محتوایی بسازیم که مخاطب را درگیر، جذب، و متقاعد کند. به عصر “فروش پیش نمایش” خوش آمدید، تکه های خلاقانه ای از محتوا که شما را به تماشای فیلمی به ارزش میلیون ها دلار، زحمات تیم هایی از افراد با استعداد، و سال ها تلاش ترغیب می کند. همین اتفاق بر کسب و کارمان هم می افتد: ما برای ساخت محصولات و ارائه خدماتی فوق العاده، انگیزه و اراده داریم و می خواهیم همه چیزش را به همه بگوییم. باید این را درک کنیم که موضوع ما نیستیم، موضوع سرگرم کردن آنها است – همان مشتریانی که بلیت فیلم مان را می خرند.
در زیر، روندهایی را می خوانیم که کم و بیش بر بازاریابی دیجیتال، اثرگذارند:
 

۱. تنظیم الگو: جنبش مینیمالیسم اپل برنده شد
 

استانداردهای اپل در قالب طراحی، محصول، و پیام رسانی تنظیم شد. ادغام جسارت و سادگی، بازی بازاریابی دیجیتال را برای همیشه تغییر داد. موفق ترین و نمادین ترین برندهای روز بازار _ اپل، آبر، نایکی، گوگل _ از این راهبردهای جسورانه استفاده می کنند و حرفی برای گفتن نمی گذارند. موفقیت آنها به خاطر ایجاد کانال های بزرگ هواداران، و توانایی شان در برندسازی است طوری که تصویر یا شعارشان بلافاصله ارزش های خاصی را القاء می کند.
 

۲. هیچ کسی واقعا مطالب را نمی خواند، فقط به آنها نگاهی می اندازد
 

شما هم احتمالا دارید نگاهی به این مقاله می اندازید. صفحه های کاغذی در دل می نشینند و صفحه های دیجیتالی در سر. راه های استفاده مردم از اطلاعات تحول یافته است_ عموم مردم، اطلاعاتی سریع و آسان می خواهند، مثل داده نماها، ویدئوها، تصاویر، و امثال این ها. مردم وقت ندارند (یا نمی خواهند) که برای اطلاعات زمان بر، صرف کنند. آنها مطالبی سریع و کوتاه می خواهند که به گونه ای اثربخش آن موضوع را خلاصه کند و کارامدتر از یک متن بلند، پیامش را برساند.
 

۳. سریع سراغ اطلاعات بروید_ مثل همین حالا!
 

ما اطلاعات مان را خیلی سریع می خواهیم: یک عکس به اندازه هزاران واژه ارزشمند است، یک ویدئو می تواند ارزش هزاران فروش را داشته باشد. وقتی به وبگاه های بازاریابی نگاه می کنم، ۹۰% چیزی که می بینم سروصداهای آزاردهنده است. ما عادت کردیم واژه ها را به سمت مخاطبان مان پرت کنیم، با این که درصد بسیار کمی از آنها تأثیری واقعی دارند. شبکه های بازاریابی ضعیف، توجهی به این موضوع ندارند. بازاریابان باید سریع سراغ همان چیزی بروند که مخاطب به دنبالش بوده است. گسترش بازاریابی از طریق کانال های مناسب و با محتوای مناسب، تفاوت ساز است و می تواند تأثیر حیرت انگیزی بگذارد، حتی با چند کلمه.
 

۴. هوادار داشته باشید تا پیام تان پخش شود.
 

در دنیای کنونی اشتراک گذاری ها، دنبال کردن ها و پسندیدن ها، باید محتوایی ساخت که بتوان به دوستان فرستاد، برای دنبال کنندگان نوشت، و با آنها ارتباط احساسی برقرار کرد.
سریع و خوب بگویید. محتوا باید هیجان انگیز باشد و روی پای خودش بایستد تا بتواند بازار خودش را بیابد. محتوای خوب، حرف برای گفتن دارد و توجه و تأیید مخاطبش را جلب می کند.
پیام تان را معنی دار کنید تا مردم احساس کنند باید آن را پخش کنند و به دیگران برسانند. بعد بنشینید و ببینید چه طور زیست ­­بوم یا اکوسیستم بازاریابی دیجیتال کار خودش را پیش می برد.
 

۵. پیش نمایش فروش، نه یک کتاب قصه!
 

داستان خیلی ها درباره ویژگی های محصول، منافع یا مزایای آن است. ماهیت برند دیجیتال تان، داستان شما است. پیامی را برسانید که احساسات مخاطبان تان را تحریک و درگیر کند و بر رویشان تأثیر بگذارد. داستان تان را در نظر بگیرید و همراه با تیم تان درباره پیام و باورهای تان خلاقانه بنویسید. بگذارید همه چیز از همین جا شروع شود. اول تیم تان شروع به اشتراک گذاری اش می کند و بعد دیگران از آنان پیروی می کنند. در نهایت، شما بلیت فیلم تان را می فروشید و مشتریان تمام داستان را می فهمند، ولی با یک پیش نمایش شروع کنید.
 

منبع: بازده
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱