مایکروسافت مانع حمله سایبری به کنگره

در اجلاس امنیتی موسسه «آسپن» که روز گذشته برگزار شد، «تیم برت» معاون بخش امنیت کاربران مایکروسافت اعلام کرد تیم امنیتی مایکروسافت چند ماه پیش سایتی را کشف کرد که توسط هکرهای روسی و به‌منظور هدف قرار دادن کاندیداهای کنگره آمریکا طراحی و راه‌اندازی شده بود.

برت گفت: «اوایل امسال تیم ما متوجه شد که از یک دامنه جعلی با نام مایکروسافت برای راه اندازی صفحه‌ای با هدف انجام حملات هکرها استفاده شده و نتایج تحقیقات نشان داد که این حملات در اصل 3 کاندیدای کنگره آمریکا را که برای انتخابات میان دوره‌ای کاندید شده‌اند هدف قرار داده‌اند.» البته برت نام این 3 کاندیدا را اعلام نکرد.

مایکروسافت پس از مشاهده این اقدامات سریعا مراجع قانونی مرتبط آمریکا را در جریان گذاشته و برای از دسترس خارج کردن این وبسایت با دولت آمریکا هم همکاری کرد. برت درباره این حملات گفت: «این هکرها نتوانستند با موفقیت وارد شوند و علیرغم تلاشی که داشتند موفق نبودند و در راستای جلوگیری از این حملات تیم‌های امنیتی دولت آمریکا هم تلاش قابل تقدیری داشتند.» گفته می‌شود این حملات توسط هکرهای کشور روسیه انجام گرفته است و بر اساس گزارش رسمی که منتشر شده ظاهرا مقصر اصلی این حملات چند افسر سازمان اطلاعات و امنیت روسیه هستند و هدف از انجام این حملات دسترسی به شبکه مقامات و سازمان‌های سیاسی آمریکا بوده است.

آپریل امسال مایکروسافت طرحی را با نام «دفاع از دموکراسی» آغاز کرد که طی آن قصد دارد در طول پروسه انتخابات سیاسی مختلف در آمریکا از مقامات کاندید شده در انتخابات در مقابل حملات هکرها محافظت کند.

 

منبع:آی تی ایران

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱