لری الیسون، گران ترين مدير اجرايي آمريكا

«لری الیسون» بنیان گذار اوراکل، مدت هاست در لیست ثروتمندترین های دنیا قرار دارد.

طبق بررسی های آسوشیتدپرس، وی هم اکنون در جایگاه نخست در لیست مدیران اجرایی که بیشترین حقوق را در امریکا دریافت می کنند قرار دارد.
طبق رده بندی آسوشیتدپرس، الیسونی که میزان ثروتش 25 میلیارد دلار تخمین زده می شود، بدون این که هرگز این ثروت را به رخ کشیده باشد، توانسته است با دریافت مجموع حقوق و مزایایی معادل 6/84 میلیون دلار در سال در بین شرکت های بزرگ امریکایی عنوان گران ترین مدیر اجرایی را در سال مالی 2008 از آن خود کند.
الیسون، زاده ۱۷ اوت ۱۹۴۴، استعداد زودهنگامی در ریاضیات داشت و در جوانی برای شرکت امپکس (Ampex) کار می کرد. یکی از پروژه های او پایگاه داده ای برای سازمان اطلاعات امریکا (سیا) بود که او آن پروژه را Oracle نامید. او در سال ۱۹۷۱ با انجام سرمایه گذاری شخصی به مبلغ ۲۰۰۰ دلار آزمایشگاه های توسعه نرم افزار را بنیان گذاشت. الیسون در مورد پایگاه داده های System R محصول آی بی ام، چیزهای شنیده بود و تصمیم گرفت که اوراکل را با محصول آی بی ام همساز کند ولی آی بی ام با مخفی نگه داشتن کدهای خطای سامانه پایگاه داده خود، این مسئله را متوقف کرد. نخستین نسخه اوراکل، اوراکل ۲ بود در حالی که نسخه ای با نام اوراکل ۱ قبلا منتشر نشده بود. این شماره به طور عمدی از ۲ شروع می شد تا مشخص کند تمامی باگ های موجود در نسخه قبلی، برطرف شده است.
بر اساس رده بندی قبلی که بر روی بیش از 400 کمپانی بزرگ صورت گرفته بود و اوایل امسال منتشر شد «جان تین» مدیر اجرایی شرکت Merrill Lynch با دریافت پیشنهاد 1/83 میلیون دلاری، همین رتبه را به خود اختصاص داده بود.
در آن زمان، جزئیات حقوق و دستمزد پرداختی توسط الیسون به دلیل این که در پایان سال مالی نامتعارفی قرار داشت منتشر نشد. این وضعیت خاص پیش آمده برای اوراکل باعث شد آن ها برای انتشار جزئیات، تا اواخر تابستان صبر کنند تا بدین وسیله حکم کمیسیون فوق در خصوص میزان حقوق پرداختی توسط الیسون، داده شود.
هم اکنون تنها دو تغییر در لیست ده نفر از گران ترین مدیران اجرایی آسوشیتدپرس به وجود آمده است. همراه با الیسون که اول شد «ری ایرانی» مدیر شرکت Occidental Pertolium از این فهرست خارج شد.
ملاک های مد نظر AP برای انجام تجزیه و تحلیل برای مشخص کردن «بهترین پرداخت کنندگان حقوق و دستمزد» در میان مدیران اجرایی این شرکت ها، عبارت بودند از حقوق، اضافه حقوق، پاداش، مزایا، دیرکرد حقوق و دستمزد، ارزش تخمینی سهام واگذار شده و همچنین پاداش های پرداختی تضمین شده در طول سال. این فرمول اغلب، عددی را ارائه می دهد که با اعداد و ارقامی که توسط شرکت ها در لیست پرداخت هایشان درج می شود متفاوت است. بیشتر بخش درآمد الیسون در سال جاری، عبارت بود از ارزش 7 میلیون سهم واگذاری که به او انگیزه افزایش بازار آینده اوراکل را داد. ارزش این سهام حدود 2/71 میلیون دلار است که در طول 4 سال آینده به وی واگذار و در ژوئیه 2017 نیز منقضی خواهد شد.
به استثنای درآمدهای حاصل از معاملات سهام، آخرین بسته پرداختی الیسون، حاکی از یک افزایش 38 درصدی نسبت به دوره مالی سال 2007 است، زمانی که درآمد وی 2/61 میلیون دلار بود. طی رده بندی انجام شده در آن سال، الیسون توانست پس از «تری سمل» مدیر اجرایی وقت یاهو، در رتبه دوم قرار گیرد. جایزه سمل 7/71 میلیون دلار ارزش داشت. در حالی که سمل 14 ماه پیش تحت فشار زیاد سهامداران از سمت خود استعفا داد، الیسون 64 ساله هنوز نشانه ای از این که قصد دارد به حکمرانی 31 ساله خود در اوراکل پایان دهد، بروز نمی دهد. با این حال هیئت مدیره اوراکل همچنان مشتاق است وی را در این سمت حفظ کند.
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱