كسب و كار هزاره سوم، اطلاعات به روز ميطلبد

باب که مدیر تولید یک کارخانه است، اخیرا مجبور به قطع یکی از خطوط تولید بخش خود شد. او درواقع مجبور به این کار شد چرا که طبق قانون جدید ایمن‌سازی محل کار، آن بخش نیاز به متناسب‌سازی داشت. این تغییر در قانون ایمن‌سازی محل کار، از حدود یک سال قبل پیش‌بینی می‌شد و افراد دیگر در صنعت باب، از ماه‌ها پیش برای این تغییر آماده شده بودند. نیازی به گفتن ندارد که رئیس باب خیلی از این موضوع خوشحال نشد، به ویژه اینکه می‌دانست این مسئله چطور بر سوددهی و زمانبندی‌ها اثر منفی می‌گذارد.

 

بسیاری از ما در محیط های رقابتی که دایم در حال تغییرند کار می‌کنیم. اگر از اخبار و جریان‌های روز مطلع نباشیم ممکن است فرصت‌های کلیدی را از دست بدهیم و یا ناآگاه از حوزه کارمان به نظر برسیم. به همین دلیل مهم است که در جریان اخبار و جریان‌های حوزه کاری خود باشیم.
 

مزایای بروز بودن
 

با وجود اینکه بروز بودن در مورد اخبار و جریان‌های صعنت کاری‌ ممکن است مثل یک فعالیت اضافه بر کارهای روزمره به نظر برسد، در ادامه به برخی از مزایای مهم این کار اشاره می‌کنیم:
با آگاهی از اخبار بروز حوزه کاری‌تان، تصمیمات بهتری می‌گیرید، تهدیدها و فرصت‌ها را زودتر می‌شناسید و در رقابت‌ها جلو می‌افتید. این موضوع به‌ویژه زمانی دارای اهمیت است که در شکل دهی به استراتژی سازمان خود مشارکت دارید. همچنین اگر در کار فروش و بازاریابی هستید، این توانایی به شما کمک می‌کند تا فرصت‌های فروش درمسیرتان را مشخص کنید و از آنها بهره ببرید.
بروز بودن در مورد صنعت کاری‌تان به شما این امکان را می‌دهد تا حوزه هایی که در آنها نیاز به آموزش و یادگیری دارید را شناسایی کنید و به برنامه توسعه شخصی خود اضافه كنيد. با مهارت آموزی در شغل و صنعت خود، شما اعتماد و احترام افراد اطرافیان را به دست خواهید آورد. از چشم‌انداز راهبری این امر بسیار با ارزش است و در نهایت اينكه، این اقدامات شما را به سمت تغییراتی هدایت می کند که باید از قبل در مورد آن فکر کرده باشید

منابع اطلاعات
 

اما براي به روز بودن، از چه نوع منابعي بايد استفاده كنيم؟ در اين باره بايد گفت كه اگرچه فناوري يا نرم افزارهاي ريز و درشت، در اين زمينه به كمك شما مي آيند اما تكنولوژي، حرف اول و آخر را در اين خصوص نميزند و خيلي وقت ها منابع ساده اطلاعاتي، پيشنهادهاي بهتري به شما ميدهند. به هرحال، اولین کار برای بروز بودن در مورد اخبار و پیشرفت‌های حاصله در زمینه کاری‌تان، این است که بهترین منابع برای کسب اطلاعات را شناسایی کنید. برخي از اين منابع عبارتند از:
 

مربي يا راهنما
 

پیدا کردن مربی می‌ تواند یک شروع خیلی خوب باشد. مربی نه تنها به شما در حل مشکلات و توسعه کاریتان کمک می ‌کند بلکه می‌ تواند به شما گنجینه‌ای از دانش حرفه‌ ای و همینطور نظر خود برای درک آن ارایه دهد.
 

سازمان ‌های حرفه ‌ای، تخصصی و صنفی
 

صنعتی که در آن مشغول به کار هستید ممکن است یک یا چند سازمان یا گروه حرفه ‌ای یا صنفی داشته باشد که شما بتوانید به آنها بپیوندید. این سازمان ها مفید هستند چراکه با خبرنامه‌ها و نشریات خود شما را مطلع نگه می ‌دارند و با برگزاری جلسات و کنفرانس‌ ها برای شما فرصت شبکه‌سازی فراهم می ‌کنند.
 

نمایشگاه‌ ها و کنفرانسهای تجاری
 

نمایشگاه‌ ها و کنفرانس ‌‌های تجاری به شما کمک می‌ کنند که در مورد رقبا، محصولات جدید، و جریان‌ های صنعت خود بدانید و فرصت‌ های شبکه ‌سازی بسیار زیادی برای شما فراهم می ‌کنند.
 

ملاقات هاي رودررو
 

برقراری ارتباط رو در رو یکی از روش ‌های ارزشمند برای مسلط بودن براخبار و جریان ‌های صنعت کارتان است. در اغلب اوقات، روابط حرفه‌ ای شما به خصوص اگر به طور مرتب ملاقات داشته باشید به دوستی عمیق مبدل خواهند شد.


منبع: مديران ايران
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱