كسب و كارهاي دور از دنياي ديجيتال، محكوم به شكستند

 

 

مدیرعامل ها و کسب وکارها باید در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشند، چون رسانه های اجتماعی دیگر چیزی نیست که برخی مردم آن را داشته باشند و برخی دیگر آن را نداشته باشند، اکنون رفتار برقراری ارتباط مان تغییر یافته است. رسانه های اجتماعی با داشتن ۳.۲ میلیارد کاربر فعال قدرت بسیار بالایی دارند.
این رسانه ها برای کسب وکارها و بازاریاب ها ایجاد نشده اند، ولی ما آن را ربوده و اکنون از آن سرمایه به دست می آوریم. رسانه مورد بحث رسانه «اجتماعی» نام دارد، یعنی انتظار نمی رود از آن در «محل کار» استفاده کنیم.
انتظار می رود خارج از محل کار استفاده شود، ولی حقیقت آن است که دیگر رسانه «اجتماعی» نیست، بلکه زندگی واقعی است و ما در زندگی واقعی کار می کنیم! بلاگینگ نیز به امری عادی بدل شده، بنابراین وقتی یک بلاگ می نویسید، صرفا در حال به روزرسانی وب سایت تان هستید.
در سال 1396 همه چیز به تاثیرات بالا و تعاملات زنده و شروع مکالمه معنی دار در رسانه های اجتماعی برمی گردد. کسب وکارهایی که با دنیای دیجیتال وفق نمی یابند ورشکست خواهند شد؛ این واقعیت است.
برای شروع، در اینجا چند نکته برای داشتن کسب وکار اجتماعی می آورم.
رسانه های اجتماعی وقتی به درستی استفاده شوند می توانند شدیدا موفقیت کسب وکارتان را بهبود بخشند. مثلا دونالد ترامپ را در نظر بگیرید؛ وی در کمپین خود، یعنی makeamericagreatagain از رسانه های اجتماعی خیلی موفق استفاده کرد.
در سال های آتی هوش مصنوعی جایگزین میلیون ها شغل خواهد شد و موارد زیر مورد توجه قرار می گیرد.
• اینفوگرافیک (اطلاع نگاشت) – مردم اکنون به وضعیت ها (استتوس) نگاه می اندازند و محتوای طولانی و مملو از کلمات را نمی خوانند.
• بازی وارسازی: اگر می دانید مخاطبان تان در مورد خاصی دخیل خواهند شد، آن را تبدیل به یک بازی کنید.
از خود بپرسید، «چه کسی مالک برندتان است»
در برندتان انگیزه ایجاد کنید. به افرادتان در صورت ارائه محتوا برای برندتان پاداش دهید.
تدبیری بیندیشید که چگونه با نسل هزاره به صورت درون سازمانی ارتباط برقرار کنید. آنها نیز به صورت برون سازمانی ارتباط برقرار خواهند کرد.
• مشخص کنید چه کسی جای پای دیجیتالی شرکت تان را کنترل می کند. رسانه اجتماعی در واقع به تغییر دیجیتالی برمی گردد. اکنون بخش «اجتماعی» تمام جنبه های شرکت تان را تحت تاثیر می گذارد.
• آیا راهبردی برای رسانه اجتماعی در اختیار دارید؟ شما به یک راهبرد کوتاه مدت و یک راهبرد بلندمدت نیاز دارید. مشتریان تان طی ۲۰ سال آینده چه کسانی خواهند بود؟ درباره اش فکر کنید.
• تیزبین و آماده تغییر فرهنگ سازمان تان برای تمرکز حول محور رسانه های اجتماعی باشید. این تغییر باید از مدیر عامل تا سرتاسر شرکت اعمال شود.
• چطور مشتری های خود را می سنجید؟ بسنجید، تعامل برقرار کنید، گوش بدهید و تجزیه و تحلیل کنید. در مورد مشتریان تان و کانال هایی که استفاده خواهید کرد برنامه ریزی کنید.
• وقت زیادی صرف رسانه های اجتماعی می شود (از لحاظ زمانی پر هزینه هستند)، بنابراین اگر ابزاری برای سنجش نتایج تلاش های تان در اختیار ندارید، ادامه راه فایده چندانی ندارد. نتایج تان را پیگیری کنید!
• کلان داده ها باید هدف کسب وکار باشند؛ تمام رسانه های اجتماعی نسخه پولی هم دارند. با این حال، همچنان به راهبرد و محتوا نیاز دارید. همه چیز بر مبنای داده ها ساخته شده اند: مشتریان تان چه کسانی و کجا هستند؟ داده های خود را از طریق هشتگ به دست آورید، چون کاملا رایگان است. سپس این داده ها باید راهبردتان را آگاهانه سازند.
با کمک به مردم مشتری های هدفمند و بالا رده ایجاد کنید.
مفید بودن راهی برای اجتماعی بودن کسب وکار است. شما راه حل ها را در اختیار دارید، بنابراین به مردم پیشنهاد کمک کنید! به این کار «بازاریابی مفید» می گویند که کمکی عمومی نبوده بلکه کمکی شخصی همین حالا برای حل مشکلات شان به حساب می آید و دایر است. شما در زمینه کاری تان متخصص هستید. دیگر خود را در رسانه های اجتماعی با دیگران مقایسه نکنید و به تخصص تان اعتماد کنید.
 

منبع: فرصت امروز
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱