كريستين ديور، چگونه يك برند جهاني شد؟

برنارد آرنوي 56 ساله توانسته است با ثروتي هنگفت، در جدول جهانی میلیاردرها، رتبه هفدهم را از آن خود کند. او در پنجم مارس 1949 به دنیا آمد.

از ابتدا همچون لیلین بتنکورت از استعداد ذاتی فرانسوی ‌ها در تولید لوازم لوکس برای شیک‌ پوشان بهره ‌برد و توانست ثروت خود را از این طریق به میلیاردها دلار افزایش دهد. به طور حتم شما هم با نام کریستین دیور یا لوئیس ویتون آشنا هستید. موفقیتی که «کریستین‌دیور» به دست آورده است به همت تلاش‌ های برنارد آرنو بوده است.

او با ادغام چندین شرکت که در تولید اجناس لوکس، فعال بودند، توانست امثال کریستین‌ دیور را از جمله شرکت ‌های معروف و موفق در جهان کند. آرنو با داشتن 51% از سهام ال.وی.ام.اچ که بزرگ ‌ترین تولیدکننده اجناس لوکس در جهان است، همچنان سیر صعودی در کسب موفقیت را سپری می‌ کند. علاقه انسان به زیبایی، خوشبو بودن و نهايتا در چشم همگان متشخص جلوه‌ دادن، نکاتی است که «آرنو برنارد» به آن توجه ویژه ‌ای داشته است. او و «لیلین بتنکورت» ثابت کرده‌ اند که این میل هیچ وقت پایان نمی ‌پذیرد. آرنو موفقیت خود را با جدیت و پشتکار به دست آورد.
بد نيست بدانيد کریستین دیور و ال.وی.ام.اچ در مجموع 50 مارک از معروف ‌ترین تولیدات جهانی را در اختیار دارند. از جمله تولیدات آنها کیف‌ های لوئیس ویتون است که امروزه در دست بسیاری از خانم‌ ها حتی با مارک ‌های تقلبی نیز دیده می‌ شود. او امپراتوری ‌اش را طی 20 سال راه انداخت، هرچند که او زیرمجموعه ‌های ال.وی.ام.اچ را خود به وجود نیاورد اما درک درستی از پتانسیل آنها برای جذب مشتری بیشتر داشت و این نکته‌ای بود که وی را امروز به يكي از موفق ‌ترین هاي فرانسه تبدیل کرده است.
ادغام موفقیت ‌آمیز چند تولیدکننده معروف کالاهای لوکس توسط برنارد آرنو سبب شد تا شرکت‌ های دیگری نیز به همین فکر بیفتند. قدمت قدیمی‌ ترین شاخه ال.وی.ام.اچ به سال 1593 برمی‌ گردد، زماني كه سهام این گروه به طور عمومی در بازار سهام پاریس رد و بدل و بخشی از شاخص CAC40 می‌ شود. ال.وی.ام.اچ در حال حاضر 000/56 نفر را به استخدام خود درآورده است. 40 درصد از کارمندان ال.وی.ام.اچ در فرانسه مشغول به کارند. با مشاهده این آمار و ارقام به راحتی می‌ توان پي برد که سرمایه ‌گذاری در بخش تولید کالاهای لوکس همچون لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و عینک‌ های آفتابی از جمله موارد اشتغال‌ زاست که فرانسوی ها توجه ویژه ‌ای به آن دارند. ال.وی.ام.اچ در 1500 فروشگاه معتبر در جهان فعالیت ميكند و از همین ‌رو بازار وسیعی را برای محصولاتش در اختیار دارد طرحی که ال.وی.ام.اچ با جدیت آن را کنترل می‌ کند، نحوه فروش محصولاتش است و به شدت بر مکان ‌هایی که این محصولات به فروش می‌ رسد، نظارت دارد. برای مثال تولیدات لوئیس ویتون فقط از طریق بوتیک‌ های این شرکت و با تابلوهای بزرگ اين برند به فروش می‌ رسد که در نقاط مرفه ‌نشین شهرهای ثروتمند تاسیس شده‌ اند.
یا این که اجازه فروش محصولات خود را به دیگر فروشگاه‌های عرضه کننده محصولات لوکس اعطا می ‌کند، مثل فروشگاه هارودس در لندن. از این لحاظ سیاست برنارد‌آرنو با موسسان وال مارت یا آلدی سفید که گروه هدف آنان را قشر متوسط جامعه تشکیل می ‌داد، متفاوت است.
برنارد آرنو توانایی ویژه ‌ای در کشف استعدادهای بازار دارد. خوب می‌ داند چه محصولی را باید در کجا عرضه کرد و چه محصولی در بازاری با استقبال روبرو نخواهد شد.
در سال 1989 در نبرد سختی برای کنترل لوئیس ویتون پیروز شد و با مدیریت خوب این شرکت را به همراه کریستین دیور تبدیل به یکی از موفق ‌ترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی و لوکس کرد. در حقيقت بايد گفت كه Louis vuitton Moet Hennessy که از آن به اختصار ال.وی.ام.اچ یاد می‌‌ شود، بزرگ‌ ترین شرکت در عرصه لوازم لوکس است. این شرکت خود دارای 50 زیرمجموعه است که هر کدام مارک ‌های معروفی را شامل ميشوند و در یک یا چند شاخه بهترین محصولات را تولید می‌ کنند.
مقر ال.وی.ام.اچ در پاریس است. پس از ادغام موت ات چاندون و هنسی، در سال 1987 لوئیس ویتون که در آن زمان از بهترین تولیدکنندگان چمدان ‌های مسافرتی بود، با دو شرکت پیشین ادغام شد و ال.وی.ام.اچ را تشکیل دادند اما شركت مذكور تا حد زیادی تحت کنترل کریستین دیورست و برنارد آرنو، ریاست آن را برعهده دارد.

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱