فیس بوک ابزاری برای رشد و پیشرفت کسب و کار شما

 

تقریبا نیم میلیارد نفر در سراسر جهان به واسطه موقعیت شغلی خود در شبکه اجتماعی لینکدین با یکدیگر پیوند خورده اند. با این حال مشکلی که در این میان وجود دارد آن است که این روزها میلیون ها نفر از افراد حرفه ای در سراسر جهان حضور دارند که این موضوع سبب شده است تا متمایز بودن در میان آنان دشوارتر از هر زمان دیگری باشد. این روزها و در جهانی که 3 میلیارد نفر از جمعیت آن آنلاین هستند، حضور جدی و متفاوت در اینترنت بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است.
خب، راه حل چیست؟ چگونه باید برند شخصی خود را بسازیم تا در این دنیای دیجیتال بتوانیم شغل مورد نظرمان را بیابیم؟ می توانیم به فیس بوک فکر کنیم، البته از جنبه تجاری و شغلی نه فعالیت و حضور شخصی.
بدون شک فیس بوک آن جذابیت اولیه خود را در میان جوان تر ها از دست داده است. اما تعداد کاربران این شبکه اجتماعی قدرتمند و محبوب در حال حاضر به یک میلیارد و 750 میلیون نفر می رسد. با توجه به این تعداد و همچنین امکاناتی که فیس بوک در اختیار شما قرار می دهد، به نظر می رسد این شبکه اجتماعی محبوب می تواند به شما کمک کند تا حضور جدی و پررنگی در اینترنت داشته و خود را به جمع کثیری از مخاطبان معرفی کنید.
در ادامه به روش هایی که می توانید با استفاده از آنها فیس بوک را به ابزاری برای رشد و پیشرفت کاری و تجاری خود بدل کنید اشاره خواهیم کرد.
 

ایجاد یک حساب کاربری تجاری و حرفه ای
 

تغییرات بسیار زیادی در نحوه استفاده کاربران از فیس بوک ایجاد شده است. کارآفرینان و شرکت های تجاری به صورت کاملا جدی از این شبکه اجتماعی برای یافتن استعدادهای مورد نیازشان استفاده می کنند. برخی دیگر به جمع آوری اطلاعات در مورد افراد مورد نظر خود پرداخته و حتی ممکن است مدیران شرکت ها و سازمان ها از طریق مشاهده حساب کاربری کارمندان شان در فیس بوک آنها را زیر نظر داشته باشند.
به جرأت می توان گفت روزهایی که از فیس بوک فقط برای به اشتراک گذاشتن عکس های خانوادگی و یافتن دوستان دوران دبیرستان استفاده می شد گذشته است و این شبکه اجتماعی این روزها به یکی از بزرگ ترین و مهم ترین پلتفرم های اینترنتی موجود برای کسب و کارها بدل شده است. با توجه به این موضوع بهتر است نوع نگاه تان به فیس بوک را تغییر داده و از امکانات آن در جهت رشد و پیشرفت کسب و کار خود بهره مند شوید.
 

به روز رسانی مستمر حساب کاربری
 

یک اکانت بی استفاده در فیس بوک نمی تواند برای شرکت های تجاری چندان مفید باشد. در چنین شرایطی بهتر است به سرعت این حساب کاربری غیرفعال را حذف کنید، فراموش نکنید که فعالیت مستمر شما در صفحه شخصی کسب و کارتان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و مشتریان و همکاران تان فعالیت های شما را رصد می کنند. بنابراین به یاد داشته باشید که هرگونه تفاوت میان رفتار شما در محیط کار و بیرون از آن به سرعت نمایان شده و دیگران را نسبت به شما حساس می کند.
 

ایجاد یک حساب کاربری تجاری معتبر
 

اعتبار کلمه ای است که در تجارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با این حال بهتر است اجازه ندهید کلمه اعتبار شما را از مسیر اصلی تان منحرف سازد.
مردم تمایل دارند با یک فرد یا شرکت تجاری معتبر و با هوش معامله کنند و به همین منظور احتمالا قبل از هر چیز حساب کاربری شرکت مورد نظر را در شبکه های اجتماعی مورد بررسی قرار می دهند. این روزها چک کردن صفحه رسمی شرکت های تجاری در شبکه های اجتماعی کار بسیار ساده ای است و کسی در بررسی حضور آنلاین کسب و کار شما شکی به خود راه نمی دهد. این موضوع بار دیگر به ما یادآوری می کند که یک حساب کاربری پویا و زنده به همراه تولید محتوای ارزشمند تا چه حد می تواند در دیدگاه مشتریان و مخاطبان مان تاثیر گذار باشد.
از آنجاکه این روزها تقریبا همه مردم آنلاین هستند، بهتر است نحوه فعالیت تان در شبکه های اجتماعی تضاد یا تناقضی با رفتار شما در جهان واقعی نداشته باشد، چراکه این موضوع از دید کاربران پنهان نخواهد ماند.
 

منبع: فرصت امروز
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱