عکس پروفایل مديران؛ بايدها و نبايدها

 

پروفایل های شبکه های اجتماعی و به خصوص شبکه های اجتماعی کاری مانند لینکدین، اطلاعاتی مفید و کاربردی در اختیار مخاطبان شما قرار می دهند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

شاید تاکنون به این نکته توجه نکرده اید که تصویر پروفایل شبکه اجتماعی شما، چه تأثیری بر انتخاب توسط شرکت ها و فعالان صنعت کسب و کارتان خواهد گذاشت. شبکه های اجتماعی و خصوصا لینکدین، نخستین جایی هستند که فعالان امروزی کسب و کار به دنبال اطلاعات شما می گردند. جالب است بدانید ۱۹درصد از زمانی  که این افراد در پروفایل شما سپری می کنند، به مشاهده تصویرتان اختصاص دارد.

می توان نتیجه گرفت که عکس پروفایل به اندازه سابقه و مهارت در انتخاب شدن توسط دیگران اهمیت پیدا کرده است.

نکته اول این است که در شبکه های اجتماعی حرفه ای مانند لینکدین یا وب سایت هایی که در آنها فعال هستید، حتما از عکس خودتان استفاده کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند در نخستین برخورد شما را به خوبی بشناسند. یک تصویر پروفایل خوب اطلاعات مناسبی در اختیار بازدیدکنندگان، مشتریان و استخدام کنندگان احتمالی قرار می دهد:

 

infografi41

 

1- نشان می دهد که اکانت شما واقعی است

یک تصویر واقعی از شما، نشان می دهد که حساب کاربری تان واقعی و فعال است. عکس های هنری، ویرایش شده یا قدیمی، فایده ای برای پروفایل های حرفه ای مثل لینکدین ندارند. بهتر است تصویری واضح، بدون ویرایش و جدید از خودتان در پروفایل قرار دهید تا در قرارهای حضوری، بازدیدکنندگان را متعجب نکنید!

2- به دیگران کمک می کند شما را بشناسند

عکس یک صورت واقعی، به افراد کمک می کند که شما را به خوبی بشناسند. اگر این افراد قبلا شما را ملاقات کرده باشند، با دیدن عکس پروفایل به سرعت شما را به یاد می آورند. علاوه بر این، آنها قبل از فرستادن پیام یا درخواست دوستی مطمئن می شوند که با فرد صحیحی ارتباط برقرار کرده اند.

3- عکس پروفایل نوعی برند شخصی است

عکس پروفایل، شخصیت شما را نشان می دهد. به پیامی که دوست دارید در ارتباط اول به افراد منتقل کنید، بیندیشید و سپس عکس پروفایل را انتخاب کنید. آیا دوست دارید شاد و دوست داشتنی و مهربان به نظر بیایید یا جدی و سخت گیر؟ تمام این موارد می تواند در عکس پروفایل نشان داده شود.

4- نخستین تأثیر را می گذارد

اگر کسی شما را از نزدیک نشناسد، عکس پروفایل نخستین تأثیر را بر او خواهد گذاشت. اگر آنها تصویر شما را دوست داشته باشند و احساس خوبی نسبت به آن پیدا کنند، شانس شما برای دریافت پیشنهاد کار یا پروژه افزایش پیدا می کند.

 

منبع: زومیت

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱