شبکه های اجتماعی و بازاریابی مدرن

هماهنگی با طیف جدید مشتریان که عموما با عنوان نسل جدید شناحته می شوند کار نسبتا دشواری در دنیای بازاریابی محسوب می شود. دشواری این امر هنگامی بیشتر خواهد شد که جذب نسل جدید مشتریان و درعین حال راضی نگه داشتن مشتریان ثابت به طور همزمان هدف شما باشد. با این حال امروزه به نسل جدید مشتریان که غالبا متشکل از جوانان هستند، اهمیت بیشتری داده می شود.

 

این موضوع به طور عمده ناشی از دسترسی وسیع این نسل به اطلاعات از طریق اینترنت است. به این ترتیب این طیف از مشتریان با بررسی دقیق محصول شما حتی کوچک ترین ایرادات آن را نیز خواهند یافت. همین امر آنان را به مشتریان سخت پسند مشهور ساخته است. مهم نیست شما چه تصوری از این گروه جدید دارید، در هر صورت شما نیاز دارید تا محصولات خود را به آنها بفروشید.
همچنین بازاریابی تبلیغاتی برای این نسل جوان نیز دشواری های خاص خود را دارد. در واقع برای اغلب کسانی که با اینترنت سر و کار دارند هیچ دشوار نیست تا نرم افزارهای مسدود ساختن تبلیغات (Ad Blocker) را روی سیستم خود نصب کنند. به این ترتیب تبلیغات اینترنتی برای جوانان در نقطه ای میان غیر ممکن و دشوار واقع است.
این تغییرات عمده در مشتریان به نوبه خود تغییرات وسیع در شیوه بازاریابی را نیز موجب شده است. در حال حاضر دیگر به طور کامل از شیوه های بازاریابی کلاسیک که مبتنی بر برگزاری کمپین ها و تبلیغات در راستای ترغیب مشتریان به خرید محصولات خاصی بود، گذار صورت گرفته است. به جای آن امروزه بر اهمیت تاثیرگذاری روی مشتریانی که تا حدود زیادی عزم خود را برای خرید جزم کرده اند، افزوده شده است.
در این شیوه نوین به جای تبلیغات عمومی، تبلیغات به طور اختصاصی برای رویه های از پیش تعیین شده صورت می گیرد و عمدتا برتری یک برند بر سایر برندها در تبلیغات به رخ کشیده می شود. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه باید این نوع تبلیغات را عملی ساخت؟
 

يك تجربه موفق
 

یوتیوب بدون شک یکی از معجزه های قرن 21 به شمار می رود. این سرویس اینترنتی اخیرا مورد توجه بسیاری از شرکت های فیلمسازی بزرگ نیز قرار گرفته است. برای مثال بسیاری از فیلم های سینمایی بزرگ، تبلیغات یوتیوبی بسیار گسترده ای برای خود دارند.
اگرچه در این سایت کلیپ های بسیاری آپلود می شوند، با این حال اجازه فعالیت تبلیغاتی مستقیم برای کاربران وجود نداشته و در صورت مشاهده ویدئو ها از سایت حذف خواهند شد. با این حال براساس قوانین یوتیوب هیچ نوع محدودیتی در تبلیغات غیرمستقیم وجود ندارد. این امر به آن معناست که شما برای جذب مخاطبان این رسانه اینترنتی باید کمی خلاقیت به خرج دهید. ویدئوهای برندهای بزرگ نمونه خوبی برای الهام گیری از شیوه های تبلیغات غیرمستقیم در یوتیوب است.
با این حال اگر از هزینه کردن برای ساخت کلیپ تبلیغاتی در یوتیوب وحشت دارید، بهتر است بدانید که این سایت دومین سایت پربازدید براساس آمار سایت الکساست. همچنین مخاطبان این رسانه محدود به منطقه خاصی نبوده و همه مردم جهان امکان مشاهده کلیپ شما را خواهند داشت.
علاوه بر یوتیوب سایت های یاهو، My Space، فیس بوک و توییتر نیز مکان های مناسبی برای پیگیری بازاریابی مدرن شما هستند. برخی از این سایت ها مانند فیس بوک و توییتر علاوه بر امکان انتشار کلیپ، امکان انتشار عکس و متن را نیز در اختیار شما قرار خواهند داد. در عین حال به هیچ وجه لازم نیست از شروع بازاریابی اینترنتی خود هراس داشته باشید. برندهای بزرگ دنیا مانند آدیداس، نایک، مرسدس بنز و حتی باشگاه های ورزشی می توانند الگوی بسیار مناسبی برای شما باشند.
 

راه هاي پيش رو
 

– کلیپ خود را بی عیب و نقص از آب در بیاورید. در این راستا بهتر است از کارگردان و عوامل تهیه حرفه ای استفاده کنید. همچنین لازم نیست حتما کلیپ شما کوتاه باشد، اگر جذابیت کلیپ شما بالا باشد افراد به آن جذب خواهند شد.
– سعی کنید کلیپ خود را با عنصر شوخ طبعی ترکیب کنید. این امر باعث عدم کسالت بار شدن کلیپ تان خواهد شد.
– کلیپ خود را از حال و هوای رسمی خارج کنید. مشتریان کارمندان شما نیستند، آنها تنها به دنبال سرگرمی در فضای مجازی هستند پس سعی کنید آنان را سرگرم سازید.
در پايان اين نكته را از ياد نبريد كه ارزش این ارتباط، زمانی است که شما آن را بصورت واقعی ایجاد کنید. برای مثال لینک بیلدینگ می توان با وب سایت مشتریان، تاثیرگذاران در گروه هدف یا رسانه های اجتماعی ایجاد شود و این یکی از بهترین و موثرترین راهکار در بازاریابی محتوا و افزایش رتبه سایت در موتورهای جست وجو است.

منبع: فرصت امروز
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱