سه راهکار صرفه جویی در زمان فعالیت در شبکه های اجتماعی

 

فعالیت در شبکه های اجتماعی اصولا فرایندی بسیار وقت گیر است، درحالی که در عمل نباید این گونه باشد، چراکه این فرایند تنها یکی از فرایندهای لازم برای توسعه کسب وکار است و به خودی خود برای یک کسب وکار ایجاد درآمد نمی کند.

راه های زیادی برای صرفه جویی در زمان موردنیاز برای فعالیت در این شبکه ها نیاز است، که در این مطلب به برخی از آنها اشاره می کنیم. نکته مهم در مورد تمام این روش ها این است، اجرا این روش ها همگی نیاز به قدری خلاقیت، سازمان دهی و ابزارهای مختلف حوزه شبکه های اجتماعی دارند.

 

1. در زمان ارسال و انتشار محتوای خودتان در این شبکه ها از سیستم های مدیریت شبکه های اجتماعی شركت پگاه سيستم استفاده کنید.

 

درحالی که شبکه های اجتماعی بسیار مختلف و متنوعی برای استفاده وجود دارد، تولید محتوای اختصاصی برای هر یک از این شبکه ها و ارسال منظم و مرتبط محتوا به هر یک از این شبکه ها کار و فعالیتی بسیار وقت گیر است که انجام آنها از دست هر شخصی بر نمی آید. بنابراین خودکار سازی و استفاده از نرم افزارها و زیرساخت های اتوماسیون ارسال محتوا به این شبکه ها همواره یکی از مهم ترین تکنیک های قابل استفاده در این زمینه در نظر گرفته می شود.

تصور کنید که برای انتشار محتوا در هر یک از شبکه های اجتماعی شما نیاز به وارد شدن و به اصطلاح لاگین شدن در هر یک از سایت ها دارید که خودش شکل عمده ای هدر دادن زمان ارزشمند شما به حساب می آید. علاوه بر این شما نیاز به قطع کردن کار و فعالیتی دارید که در حال حاضر در حال انجام دادن آن هستید و باید فکر خود را از جایی به جایی دیگر متمرکز کنید. همچنین در اینجا باید زمان موردنیاز برای تمرکز کردن بر همین فعالیت پس از اتمام انتشار محتوا در این شبکه ها در نظر بگیرید، که درمجموع می توان به این نتیجه رسید که میزان زمان هدررفته که در ابتدا به آن اشاره کردیم را تا دو برابر افزایش می دهد.

حال اگر بتوانید از سیستمی استفاده کنید که انتشار این محتوا را برای شما به صورت خودکار انجام دهد، بخش بسیار زیادی از زمان خود را صرفه جویی کرده و از این طریق قادر به تمرکز کردن بر دیگر امور موردنیاز بر اساس یک برنامه زمانی منظم برای رسیدگی به دیگر امور تمامی شبکه هایی می شوید که در آنها فعالیت دارید.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کنم این است که برای یافتن چنین ابزارهایی هم نیاز به صرف وقت آنچنانی ندارید، در اینجا ابزاری را به شما معرفی می کنم که با استفاده از این ابزار بخش عمده ای از کارهای خودتان را پیش می برید. این ابزار چیزی نیست جز hootsuit  که برای اتوماسیون فعالیت های شما در شبکه های اجتماعی مورداستفاده قرار می گیرد.

هرچند که این ابزار، ابزاری کاملاً رایگان نیست، اما دامنه فعالیت هایی که از طریق آن به صورت رایگان قادر به انجام دادن هستید، آن قدر گسترده است که بعید می دانم اصلاً نیازی به استفاده از بخش پولی آن داشته باشید.

 

2. فعالیت خودتان را به یک یا دو شبکه و زیرساخت اجتماعی محدود کنید.

 

امروزه شبکه های اجتماعی بسیار پیچیده شده اند و هر یک از شبکه های جدید که معرفی می شوند، نسبت به شبکه های قبلی ویژگی های جدید داشته و شیب منحنی یادگیری در هر یک از آنها نسبت به شبکه های قبلی تندتر و تندتر می شود. شما باید با استفاده از تحقیقات بازار به این نتیجه برسید که مشتریان شما در کدام یک از این شبکه ها حضور بیشتری داشته و زمان بیشتری را به آنها اختصاص می دهند و اینکه کدام یک از آنها دارای تناسب بیشتری با صنعتی که در آن فعالیت دارید، است.

یکی دیگر از این روش ها غیر از تحقیقات بازار استفاده از قانون 80/20 و یافتن بهترین روش و زمان دارای بالاترین بازدهی برای شما می باشد. اگر تنها بر روی یک یا دو زیرساخت اجتماعی تمرکز داشته باشید، به طور کاملاً مطلوب از زمان خود استفاده کرده اید و چون زمان بیشتری را در یک یا دو شبکه اختصاص داده اید همواره با آگاهی بیشتر نسبت به تغییرات آن و تکنیک های فعالیت در آن عمل می کنید.

درواقع باید توجه داشته باشید شبکه های اجتماعی مرکزی برای خدمات مشتریان به شما هست. اگر یک مشتری مسئله، مشکل یا سؤالی داشته باشد، اغلب آن را بر روی این شبکه های مطرح می سازند.

هرچند که استفاده از آنها نه تنها غلط نیست، بلکه تأثیرگذاری بسیار زیادی بر کل فرایند کسب و کار شما دارد، اما درعین حال، بسیار وقت گیر بوده و در ضمن حجم کاری اضافه را هم به شما تحمیل می کند.

درواقع توصیه می شود، در صورت امکان فردی را در مجموعه خودتان به عنوان مسئول پاسخگویی و رسیدگی به مسائل و موضوعات مطرح شده در آنها تعیین کنید و اگر واقعاً قدرت جبران زحمت یک فرد مستقل برای دادن این وظایف به وی را ندارید، سعی کنید بخشی از مسئولیت های خودتان را در این رابطه با یک فرد دیگر تقسیم کنید.

 

3. دریافت هشدارهایی را برای برخی از محتوای خاص و موردتوجه خودتان تنظیم کنید.

 

شما در فعالیت های اجتماعی خودتان همواره باید به این نکته هم توجه داشته باشید که مشتریان و رقبای شما در مورد صنعت و کسب وکار شما به چه مواردی اشاره دارند، در کجا اشاره ای به برند شما و کسب و کار شما دارند. بدیهی است که توجه کردن به این ها و دنبال کردن بیش از صدها صفحه در شبکه های اجتماعی مختلف کاری نیست که از پس شما برآيید یا قادر به واگذاری آن به یک شخص دیگر باشید.

برای این کار تنها یک روش وجود دارد و آن استفاده از ابزارهایی است که دیگر شبکه ها و سایت ها رصد کرده و اساس کلیدواژه هایی که شما معرفی می کنید، برای محتوای مرتبط با آن برای شما ایمیلی ارسال می کنند. ازجمله این موارد همان ابزار hootsuit است که در ابتدا به آن اشاره کردم. یکی دیگر از ابزارها در این زمینه استفاده از خدمات سایت  Mention.com که البته برای استفاده از آن با هزینه ای را متحمل شوید.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱