سه ابزار ديجيتال مفيد براي پيروزي در ميدان رقابت

در گذشته نه چندان دور ترويج يک برند با آنچه امروز انجام مي دهيم بسيار متفاوت بود. به لطف اينترنت، بيش از 40 درصد از جمعيت جهان از طريق کامپيوتر با هم در ارتباط هستند و با استفاده از نرم افزارها اطلاعات مورد نيازشان را به دست مي آورند. درنتيجه تعريف ما از رقابت نيز تغيير کرده است. امروزه کسب وکارها بايد براي ماندگاري و برتري در اين بازار شلوغ راهي طولاني را طي کنند. در اغلب موارد مي توانم با اطمينان بگويم که صدها و بلکه هزاران نفر ديگر هستند که کسب وکارهاي مشابهي دارند و همه هم از انواع نرم افزار هاي شركت پگاه سيستم براي بهبود كارشان استفاده مي كنند. پس چه چيزي جايگاه آنها را بالاتر از ديگران قرار مي دهد؟ حقيقت اين است که با آمدن بازاريابي ديجيتالي همه چيز دچار تغيير شد و چيزهاي کمي بدون تغيير ماندند. روش هايي اساسي وجود دارند که کسب وکار را در يک موقعيت بهتر قرار مي دهند و برند را برجسته مي کنند. در ادامه سه ابزاري را که در استراتژي بازاريابي به شما کمک مي کند معرفي مي کنيم.

1) نرم افزار SEO Power Suite : گوگل روزانه 5/ 3 ميليارد جست وجو را پردازش مي کند. در مورد تعداد زياد کاربران آنلاين يک موتور جست وجو فکر کنيد! تعداد کمي از آنها بيش از يک صفحه از نتايج را بررسي مي کنند و اغلب به همان چند صفحه اول بسنده مي کنند. بنابراين نمي توانيد براي صرفه جويي در هزينه ها استراتژي بهينه سازي موتور جست وجو يا SEO را از بازاريابي خود حذف کنيد. براي SEO نياز به تحقيق و توجه به جزئيات داريد. نرم افزار SEO PowerSuite به چهار ابزار اصلي مجهز شده که تمامي موارد جست وجو را پوشش مي دهد.

Rank Tracker: کلمات کليدي مهم ترين چيز براي جست وجوگرهاست. اين ابزار مي تواند دائما رتبه سايت شما را براي کلمات کليدي در ميان موتورهاي جست وجوي مختلف بررسي کند. حتي مي تواند رتبه کلمات کليدي موجود را نسبت به هر منطقه و هر زماني که بخواهيد بررسي کند. به راحتي مي توانيد رتبه بندي ها را مشاهده و آنهايي را که اشاره دقيق تري به سايت شما دارند انتخاب کنيد. توصيه مي شود از منابع مختلف کلماتي را انتخاب کرده و در استراتژي بازاريابي تان استفاده کنيد.

Website Auditor: اين ابزار وظيفه بررسي محتواي درون سايت شما را برعهده دارد. بررسي کامل سايت اولين گام در بهبود نتايج جست وجو است. اين ابزار مي تواند صفحات، نوشته ها، فروشگاه، کامنت ها و ساير قسمت هاي مربوط به سايت شما را بررسي کند و همه مشکلات و خطاهايي را که به رتبه شما صدمه مي زند تشخيص دهد. سپس نتايجي به شما ارائه مي دهد تا در بهينه سازي صفحات خود به کار ببريد و نتايج بهتري حاصل شود.

SEO Spyglass: با استفاده از اين ابزار مي توانيد به طور دقيق از بک لينک هاي سايت خود مطلع شويد. در تلاش براي بازاريابي رقابتي در موتورهاي جست وجو اين ابزار به شما کمک مي کند اطلاعات بک لينک هاي رقباي خود را نيز به دست آوريد. استراتژي و نقاط قوت و ضعف بک لينک برندها را شناسايي کنيد.

LinkAssistant: بک لينک ها بايد در سايت هاي معتبر و مرتبط ايجاد شوند. با اين نرم افزار مي توانيد ليست مفصلي از سايت هاي مرتبط و هدف را گردآوري کنيد و با تکنيک هاي مختلف مانند پست و کامنت يک بک لينک مناسب براي خود ايجاد کنيد. سپس، ميزان اعتبار هر سايت براي لينک گذاري و کيفيت آن را بررسي کنيد. از آنجاکه به تمام اين اطلاعات نياز داريد، اين نرم افزار مي تواند چنين حجم عظيمي از داده ها را در دسترس شما قرار بدهد و ممکن است رقباي شما چنين فرصتي را نداشته باشند.

2) Awario: جالب است بدانيد که بخش بزرگي از بازاريابي هيچ اقدام عمومي را شامل نمي شود. بهترين استراتژي اين است که به آنچه مردم در مورد کسب وکار شما مي گويند گوش دهيد. در اين بخش به سادگي مي فهميد چه موضوعاتي در حوزه فعاليت شما ايجاد شدند. وقتي مساله اي جزو اخبار داغ روز شود، از طرف مشتريان پيام هايي مربوط به آن گذاشته مي شود. Awario مي تواند با 4 عملکرد اصلي اين اطلاعات را جمع آوري کند:

آگاهي برند: رسانه هاي اجتماعي که براساس مفهوم رديابي برند ايجاد مي شود، پيگيري بسيار آسان تري خواهد داشت. شبکه هاي اجتماعي و بيش از 13 ميليارد صفحه را هر روز براي آنچه که مردم در مورد کسب وکار شما مي گويند لحظه به لحظه پيگيري مي کند.

تحقيقات بازار: در جمع آوري اطلاعات در مورد مسائل داغ مربوط به کسب وکار به شما کمک مي کند. شايد پروفايل شما نياز به تجديدنظر داشته باشد.

فرصت هاي فروش: از گفت وگوها و زمينه هاي مربوط به برندتان، مشتريان بالقوه اي که به دنبال محصول يا خدمات شما هستند را رديابي مي کند؛ بنابراين مي توانيد براي آنها پيام تبليغي ارسال کنيد و براي مشکل شان راه حلي پيشنهاد دهيد.

بازاريابي تاثيرگذار: افراد تاثيرگذار در کسب و کار را شناسايي مي کند. همکاري با اشخاص مناسب مي تواند به طرز شگفت انگيزي به رشد آگاهي مشتريان از برند شما در جوامع مختلف کمک کند.

3) Contently: علاوه بر دانستن اصول اوليه بازاريابي و همچنين SEO، به ابزارهايي نياز داريد که در ايجاد محتواي مناسب و ايجاد تعامل به شما کمک کند. اين برنامه موثر و قابل اعتماد است و در بازاريابي سه قابليت اصلي را شامل مي شود:

توليد محتوا: مفاهيم کليدي را از وب استخراج کرده تا نشان دهد در ايجاد اصولي برند و رسيدن به بهره وري تا چه حد محبوبيت و پذيرش ايجاد شده است. هر مرحله از اين فرآيند از تيم تا ايده ها و روش هايي که به تصويب نهايي مي رسند، ساده و موثر است.

برقراري ارتباط: اگر در يک استارت آپ يا کسب وکار کوچک کار مي کنيد، احتمالا هميشه درگير وظايف مختلف خواهيد بود. در چنين موردي نرم افزار Contently مي تواند شما را از طريق شبکه گسترده سازندگان محتوا با فريلنسرها مرتبط کند. به محض اينکه مطالب ايجاد شود و مورد تاييد قرار گيرد، مي توانيد به راحتي آن را در کانال هاي مهم خود منتشر کنيد.

داده ها: بدون تجزيه و تحليل هاي مناسب، ايجاد محتواي با کيفيت بسيار سخت است. با استفاده از داشبورد رديابي، اطلاعات حياتي در مورد وضعيت مطالب در سراسر وب به دست مي آيد. اين معيارها براي شناسايي نقاط قوت و بهبود پيام هاي تبليغاتي بسيار مهم است. بازاريابي محتوا در حال حاضر يکي از داغ ترين موضوعات در جهان کسب و کار است. بررسي ها نشان مي دهد کسب و کارهاي قائل به بازاريابي محتوا رتبه بالاتري نسبت به ساير کسب و کارها دارند. اين آمار باعث مي شود که برندها بودجه هايي را براي اين امر اختصاص دهند. شما نيز براي بالا بردن رتبه نياز به پيمودن مسير ديگري داريد، با استفاده از ابزار مناسب مي توانيد محصولات و خدمات خود را برجسته کنيد.

 

منبع: دنياي اقتصاد

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱