5 دلیل که بايد وبلاگ یا سايت داشته باشيد +اینفوگرافیک

 

داشتن فروش بيشتر به مقدماتي نياز دارد كه بخشي از آن، وابسته به سايت اينترنتي است. آنچه در ادامه مي خوانيد، پاسخي است براي اين سوال كه چرا بايد وبلاگ و سايت داشته باشيد.

 

infografi139

 

دسترسی به مشتریان جدید

وبلاگ ها یکی از بهترین ابزارها برای معرفی و شناساندن برند و بالا بردن سطح آگاهی بازار هدف نسبت به خودتان می باشد. یک مقاله سرگرم کننده یا آموزنده، خواننده را به خودش جذب می کند – و این تاثیر در نوبت بعدی که این افراد برای خرید کردن آنلاین می شوند و البته سایت شما را هم به خوبی به یاد می آورند، تاثیر گذار خواهد بود.

تعدادی از مقالات درج شده در وبسایت شما با کیفیت بالا آنچنان بر خواننده های وبسایت تاثیرگذار هستند که این خواننده ها اقدام به اشتراک گذاری مطلب مورد نظر در شبکه های اجتماعی می کنند. این کار نه تنها یک فعالیت روابط عمومی جدید در بین گروه جدیدی از مخاطبین در نظر گرفته می شود، بلکه به نوعی یک تائید اجتماعی و یک رای اعتماد از طرف شخصی است که خواننده جدید وی را می شناسد. به نظر شما این تاثیر برای بار اول آشنایی یک فرد با یک برند چطور است؟

واجد شرایط انسانی شدن برند

در میان آمار و اطلاعات فوق، به این نکته اشاره شده است که مردم عموماً درباره برندهایی که محتوای سفارشی تولید و منتشر می کنند، علاقه بیشتری داشته و روابط بهتری با آنها برقرار می کنند. این موضوع به این دلیل است که وبلاگ ها موجب می شوند تا برندها حائز خصوصیات و صفات انسانی شوند.

وبلاگ ها از طرف دیگر در نقش سخنگو وبسایت شما هم عمل می کنند؛ یعنی شما دیگر یک فروشنده بدون هویت نیستید که کسی نداند چه زمانی در کجا حضور دارد؛ از این به بعد دارای شخصیتی با نظرات، سبک، لحن صحبت و حس شوخ طبعی مختص خودتان هستید. وبلاگ ها شکل گرفتن یک گفتگوی دو سویه با مشتریان را ممکن می سازند که طبیعتاً آنها ارزش آن را دانسته و از آن استقبال می کنند.

اشاره ضمنی داشتن شما به قدرت و نفوذ

به خصوص برای بازارهای تخصصی، انتشار مستمر و منظم محتوا در رابطه با صنعت خودتان موجب می شود تا به عنوان یک فرد و کارشناس ارشد و صاحب نظر در آن موضوع شناخته شوید. اگر به اندازه کافی پرسش یک نفر را پاسخ دهید، احتمال اینکه در نوبت بعدی که باز هم سوالی داشته باشد و مستقیم به سایت شما مراجعه کند، بسیار زیاد می شود.

به عنوان مثال فرض کنید که شما یک فروشگاه ابزارآلات دارید و مطلبی را در رابطه با چگونگی ساخت یک لانه برای پرنده منتشر کرده اید. یک نجار آماتور در بازدید از وبسایت شما از این مطلب استفاده کرده و از آن لذت می برد، از این پس مطمئناً هر زمانی که پروژه جدیدی را آغاز کند، برای ایده های جدید و الهام گرفتن به سایت شما سر می زند و فکر می کنید پس از الهام گرفتن، برای خرید اقلام مورد نیاز به کجا مراجعه می کند؟

ایجاد ارتباط با دیگر برندها

تنها داشتن یک وبلاگ فرصت های مختلفی را برای همکاری با دیگر برندها برای شما ایجاد می کند. تبادل مقالات، انتشار مقالات به قلم دیگر همکاران یکی از بهترین روش ها برای لینک سازی بر روی وبسایت خودتان است، خصوصاً اگر سایتی که با وی تبادل می کنید از رتبه خوبی در نتایج جستجو برخوردار باشد.

بخش زیادی از فعالیت های سئوسازی را خودتان می توانید بر روی سایت انجام دهید و گاهی اوقات هم ممکن است نیاز به برقراری ارتباط با دیگر سایت ها و درج نام خود بر روی آنها داشته باشید. انتشار مطلب بصورت مهمان بر روی دیگر وبسایت ها یک روش و تاکتیک آزموده شده و اثربخش در این حوزه است که بر مبنای این ضرب المثل ما شکل گرفته است که: «هر دست بدهی، همان دست می گیری!»

پخش و انتشار اخبار در رابطه با محصولات و ترفیعات فروش

در آخر هم نباید هدف ذاتی وبلاگ ها که همان برقراری ارتباط است را فراموش کنیم. وبلاگ ها در هسته اصلی خودشان ابزاری برای انتشار اخبار، نظرات و ایده ها هستند؛ که در رابطه با وبسایت های تجارت الکترونیک به صورت انتشار اخبار در رابطه با محصولات و فروش های شما معنی می شوند.

وبلاگ ها بهترین عمکلرد در نمایش و معرفی محصولات جدید یا کمتر شناخته شده از خود نشان می دهند و می توانند موجب محبوبیت آنها شوند. حتی شاید نیاز نباشد که در محتوای خود به عنوان یک خبر به آن اشاره کنید – بلکه در صورت داشتن یک وبلاگ باکیفیت قرار دادن یک تبلیغ کوچک به صورت پاپ آپ هم بر روی آن کفایت می کند.

 

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱