زندگینامه کوچر بیرکار نابغه ریاضی ایرانی در بریتانیا که با نام اصلی فریدون درخشانی

کوچر بیرکار نابغه ریاضی ایرانی در بریتانیا که با نام اصلی فریدون درخشانی دانشمند و ریاضیدان مشهور ایرانی در سال ۱۳۶۶ در استان کردستان شهرستان مریوان دیده به دنیا گشود و از همان دوران کودکی علاقه ی زیادی به درس و مدرسه داشت سومین فرزند یک خانوادهٔ شش‌فرزندی است. پدرش چند کلاسی سواد دارد و مادرش هیچ‌گاه تحصیل نکرده‌است و در بزرگسالی تحصیلات عالی خود را در دانشگاه تهران گذاراند و بعدها به بریتانیا رفت. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

کوچر بیرکار کیست

وی که در حال حاضر استاد دانشگاه کمبریج است دوره کارشناسی خود را در رشته ریاضی در دانشگاه تهران سپری کرده است. او پس از دریافت این جایزه خاطره‌ای از زمان حضور خود در ایران تعریف کرد: «در انجمن ریاضی تهران تصاویر برندگان جایزه فیلدز به دیوار آویزان بود. من به این بازیگران دلدادگان نگاه می‌کردم و با خود می‌گفتم آیا روزی می‌رسد که با آن‌ها دیدار کنم؟» و هم اکنون در مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۰ موفق به دریافتش شدم .

کوچر بیرکار برنده جایزه نوبل ریاضی

این مدال ارزشمند مهم‌ترین جایزه در رشته ریاضیات محسوب می‌شود. این جایزه توسط «جان چارلز فیلدز» ریاضی‌دان کانادایی، پایه گذاری شده و هر چهار سال یک بار به ریاضی‌دان جوان کمتر از ۴۰ سال که کار ارزنده‌ای در رشته ریاضی انجام داده اهدا می‌شود.

زندگینامه فریدون درخشانی (کوچر بیرکار )

پرفسور بیرکار به خاطر کارهایش در حوزه هندسه جبری، در شاخه هندسه دوسوگویا معروف است و پیش از این هم برنده جایزه معتبر لورهولم شده است.

او دومین ایرانی است که برنده این جایزه می‌شود. قبل از این هم دانشمند خانوم مریم میرزاخانی برنده مدال فیلدز شده بود.

ازدواج و عکس همسر کوچر بیرکار

کوچر بیرکار چند سالی است که ازدواج کرده و وارد زندگی مشترک شده و حاصل آن یک فرزند دختر است .

برنده ایرانی جایزه نوبل ریاضی کیست

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریودوژانیرو، آقای بیرکار ۴۰ ساله تحقیقاتی در زمینه هندسه جبری داشته است که مدال فیلدز ۱۵ هزار دلاری را در برزیل دریافت کرد.

 

منبع:شبناک

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱