زندگي كاري و حرفه اي اندرو کارنگی

اندرو کارنگی در 25 نوامبر سال 1835 در دانفرملاین متولد شد. در سال 1848، رکود اقتصادی پدر کارنگی را وادار ساخت تا با خانواده به ایالات متحده مهاجرت کند.

این خانواده همراه دیگر مهاجران اسکاتلندی، در آلگنی واقع در نزدیکی پیتسبورگ اقامت گزید و اندروی 12 ساله در یک کارخانه تولید پنبه مشغول به کار شد.
چندی بعد، او کار در این کارخانه را رها کرد و به عنوان پستچی در دفتر تلگراف پیتسبورگ مشغول به کار شد. توماس اسکات، رئیس راه آهن بخش غربی پنسیلوانیا که از توانمندی های کارنگی آگاه بود، او را با حقوق 50 دلار در ماه که در آن زمان حقوقی عالی برای یک مرد جوان بود، به عنوان منشی خود استخدام کرد. در واقع این اسکات بود که با نشان دادن درآمد حاصل از سرمایه گذاری در شرکت های تازه تأسیس، کارنگی را در مسیر پولدار شدن قرار داد. کارنگی با پولی که از مادرش قرض کرده بود و با راهنمایی اسکات سهام شرکت آدامز اکسپرس را خرید.
کمی پس از آن، او مقدار دیگری پول قرض کرد تا در یک شرکت تولیدکننده واگن های راه آهن سرمایه گذاری کند.
در طول جنگ داخلی آمریکا، کارنگی همراه با اسکات به واشنگتن رفت. با شکل گیری اتحاد در آمریکا، او جانشین اسکات شد و ریاست بخش غربی راه آهن پنسیلوانیا را بر عهده گرفت. اما انگیزه کارآفرینی او در این سمت ارضاء نشد و کارنگی راه آهن را رها کرد تا یک شرکت تولید پل های فلزی به نام شرکت پل های کیستون بنا بگذارد. او در چندین سرمایه گذاری مشترک دیگر هم شرکت کرد که همه آن ها موفقیت آمیز بود.
در حالی که کارنگی با همه توان در ایالات متحده مشغول کار و فعالیت بود، هنری بسمر که یک تاجر و مخترع بود، در انگلستان بر روی فرآیندی تولیدی کار می کرد که می توانست کل صنایع تولیدی جهان را متحول سازد. فرآیند بسمر، تولید صنعتی فولاد را از آهن امکان پذیر می ساخت. کارنگی که اغلب از انگلستان بازدید می کرد در یکی از همین سفرها با بسمر آشنا شد. این ملاقات بسیار خوش یمن بود.
کارنگی پس از بازگشت به ایالات متحده، در سال 1870 شرکت کارنگی و مک کندلس را تأسیس کرد که نخستین کوره بلند او بود. کارنگی کوره خود را در برادوک ساخت و این کارخانه تا سال 1880 توانست با فعالیت 24 ساعته، از سودی 2 میلیون دلاری برخوردار گردد. در سال 1881، این شرکت با نام کارنگی براس به ثبت رسید. در سال 1882، کارنگی شرکت تولید کک هنری فریک را خرید.
هفت سال بعد، کارنگی به نیویورک رفت تا به تحقیقات خود در فرآیند تولید فولاد ادامه دهد. او شش ماه از سال را در کنار خانواده اش در اسکاتلند می گذراند.
دانستنی هایی درباره اندور کارنگی
کارنگی بیشتر ثروت خود را صرف تأسیس موسسات سودمند همگانی مانند کتاب خانه ها و مدارس و دانشگاه ها همانند دانشگاه کارنگی ملون کرد. وی در مدت عمر خود 3000 کتابخانه عمومی تاسیس نمود، و قریب 350 میلیون دلار صرف ساخت اماکنی همچون تالار کارنگی و حمایت از برنامه های فرهنگی نمود.
او دارای یک دختر به نام مارگارت کارنگی میلر بوده که در سال 1897 متولد شد و در سال 1990 درگذشت.
اندرو کارنگی در 11 آگوست 1919 در سن 83 سالگی بر اثر پونومونی در ماساچوست آمریکا درگذشت.
امپراتوری کسب و کار، راز کسب و کار مدیریت مردان و زندگینامه اندرو کارنگی از کتاب های معروف او هستند.
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱