راه و رسم برندسازی در اینستاگرام

 

امروزه شبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر در ماه، به یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین شبکه های اجتماعی موجود تبدیل شده است. زیرا با توجه به گرایش مردم به رسانه های تصویر محور، برندسازی در اینستاگرام به یکی از موثرترین راه های جذب مشتری تبدیل شده است. اما ممکن است برای شما نیز این سوال به وجود آید که برندسازی در اینستاگرام چگونه انجام می گیرد؟ و برای موفقیت در این رسانه اجتماعی چگونه باید عمل کرد. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر در اين باره بدانيد.

1. ایجاد یک پروفایل با مشخصات کامل و شفاف

مشخصات وارد شده در پروفایل هر برند مهمترین دارایی آن محسوب می شود. در حقیقت می توان گفت عکس پروفایل، توضیحات موجود در بیو پیج و لینک های موجود در قسمت بیو مهمترین عامل در جلب اعتماد مشتری است. بنابراین برای برندسازی در اینستاگرام سعی کنید تصویر لوگوی برند خود را به عنوان عکس پروفایل پیج خود قرار دهید. در ضمن بهتر است این لوگو با لوگوی موجود در سایت رسمی برند شما یکسان باشد. زیرا این لوگو کلیدی برای جلب اعتماد و جذب مشتری بیشتر است. توضیحات موجود در بیو پیج در یک نگاه اطلاعات جامعی را در مورد برند و پیج شما در اختیار مشتریان قرار می دهد. بنابراین سعی کنید جملات کوتاه و جذابی را برای بیو پیج خود انتخاب کنید. این جملات باید هدف کلی برند شما را برای مشتری آشکار کند.

2. استفاده از عکس های مرتبط و منسجم

در هر زمینه ای فعالیت می کنید برای جلب اعتماد مشتری بهتر است تصاویر منسجم و یک دستی را برای پیج خود تهیه کنید. به منظور یک دست بودن پیجتان می توانید قالب، تمپلیت و یا تمی را مطابق با رنگ سازمانی برند خودتان تهیه کنید. بنابراین هر تصویری که قرار است داخل پیج قرار گیرد را به کمک این قالب به تصویری مرتبط با پیجتان تبدیل کنید. در صورتی که عکاسی محصولاتتان را خودتان انجام می دهید بهتر است زمینه یکسانی را برای این محصولات در نظر بگیرید. این کار سبب می شود که مشتریان شما راحت تر به شما اعتماد کنند.

3. استفاده از هشتگ های مناسب

استفاده از هشتگ های مناسب در کپشن اینستاگرام یکی از عوامل موثر در پروموت کردن پست های اینستاگرامی است. البته نکته مهمی که در ارتباط با انتخاب هشتگ مناسب وجود دارد انتخاب و استفاده از تعداد محدودی هشتگ مرتبط و تخصصی است. اهمیت هشتگ از آنجا ناشی می شود که معمولا مشتریان حرفه ای با جستجوی هشتگ های تخصصی به پست های شما خواهند رسید. بنابراین قبل از انتخاب هشتگ های مناسب بهتر است با بررسی پیج های رقبا هشتگ های پرطرفدار را انتخاب کنید.

4. استفاده از محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی سبب افزایش تعامل برند شما با مشتریانتان خواهد شد. به اشتراک گذاری ویدئوهای آموزش استفاده از محصول و مراحل تهیه آن باعث می شود که نام برند شما به عنوان یک برند معتبر در ذهن مشتری ماندگار شود. بنابراین سعی کنید گاهی ویدئوهایی از همکاران و کارمندان خود نیز تهیه کرده و در پیج اینستاگرام خود منتشر کنید. استوری اینستاگرام نیز یکی دیگر از عوامل مهمی است که می تواند سبب افزایش تعامل با مشتریان شما شود.

5. انتشار پست در بازه های زمانی مشخص

انتشار پست در بازه های زمانی مشخص به نوعی احترام به مخاطب تلقی می شود. بسته به نوع فعالیت های برند خود می توانید بازه های زمانی روزانه و هفتگی مشخصی را طبق تقویم محتوایی مشخص برای برند خود در نظر بگیرید. داشتن تقویم محتوایی سبب انسجام فعالیت های برند شما شده و به دسته بندی ذهن مخاطبان شما کمک خواهد کرد.

6. تولید محتوای خلاق

تولید محتوای خلاق یک مزیت رقابتی در عصر دیجیتال است. با توجه به عکس محور بودن اینستاگرام احتمالا تولید محتوای خلاق برای آن دشوار خواهد بود. بنابراین بهتر است با استخدام نیروی گرافیک خلاق پست های خلاقانه بیشتری را تهیه کنید و از طریق این پست ها مخاطبان خود را به چالش بکشید.

7. تبادل با سایر پیج ها و تاثیرگذاران

تبادل با تاثیرگذاران و سایر پیج های مرتبط سبب جذب مخاطبان جدید خواهد شد. زیرا افراد بیشتری با برند شما مواجه می شوند. همین مواجه شدن افراد جدید و به اشتراک گذاری تجربه مشتریان می تواند وجهه مثبتی به برند شما ببخشد. بنابراین تبادل با پیج های پرطرفدار مرتبط با محصولات برندتان را به عنوان گامی موثر برای برندسازی در اینستاگرام فراموش نکنید.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱