راهکارهای افزایش فروش اینترنتی + اینفوگرافیک

 

در این مطلب راهکارهای افزایش فروش اینترنتی و به کار انداختن تخیل بازاریابي ارائه می شود.

 

راهکارهای افزایش فروش اینترنتی
 

خلق محتوایی فوق العاده
 

برای موفقیت در هر بازار اینترنتی، لازم است که سایتی با محتوای جالب و حاوی اطلاعات سودمند ایجاد کنید. به همین علت باید برای چنین محتوایی سرمایه گذاری کنید، چون مطالب مذکور توجیه مناسبی در اختیار مشتریان برای بازدید از سایت شما قرار می دهند.
 

درج اطلاعات سودمند
 

رویکرد و استراتژی شما برای ایجاد ترافیک، مستلزم ارائه ی اطلاعات سودمند و رایگان به مشتریان از طریق سایت اینترنتی است. وقتی مردم سایتی را مفید بیابند، نشانی آن را ثبت و مرتباً از آن دیدن می کنند. سایتی که افراد بیشتری از آن بازدید می کنند، بیشترین تعداد معاملات را به دست می آورد.
 

ایجاد تنوع برای مشتریان دائمی
 

بهترین اتفاقی که ممکن است برای سایت شما روی دهد، آن است که مشتریان دائماً از آن بازدید کنند. برای تشویق افراد به بازدیدهای مکرر، هرچند وقت یک بار محتوای سایت خود را تغییر دهید. نکته های هفتگی ارائه کنید یا هرماه به شکلی متفاوت به معرفی محصولاتتان بپردازید. ایده هایی از این دست موجب می شوند که سایت شما خسته کننده نباشد.
 

سایتی خوش ساخت و مرتب طراحی کنید
 

انباشتن مطالب بسیار در صفحه اول سایت، مشتریان بالقوه را فراری می دهد. صفحه اول را آن قدر ساده طراحی کنید که با یک نگاه بتوان مطالب آن را درک کرد. مهم ترین مطالب سایت خود را مشخص کنید و آن را در مرکز و جلو قرار دهید و سایر مطالب را پشت دکمه ها و مستطیل های قابل کلیک بگذارید.
 

بررسی و جستجو در سایت خود را دشوار نکنید
 

نگذارید جستجو در سایت شما حالتی بسیار پیچیده پیدا کند. مشتریان احتمالی باید به راحتی بتوانند به قسمت های مختلف سایت شما بروند. از بن بست ها و مسیرهای طولانی اجتناب کنید. لینک ها را به شکلی منطقی قرار دهید و لایه های بسیاری برای سایت خود ایجاد نکنید. بسیاری از سایت ها به دلیل آن که مشتریان هنگام جستجو در آنها سردرگم می شوند، ترافیک بازدید آنها کاهش می یابد.
 

سایتی طراحی کنید که تمام مراحل خرید را به طور کامل داشته باشد
 

از جمله راهکارهای افزایش فروش اینترنتی می توان به پوشش تمام مراحل خرید اشاره نمود. برخی افراد می خواهند گزینه های موجود برای خرید را در اینترنت جستجو کنند. دیگران می خواهند خرید کنند. دسته ای دیگر تمایل دارند سفارش های خود را پیگیری یا درباره ی سایر خدمات و پشتیبانی ها پرس وجو کنند. برای مشتریان دسترسی به این امکانات را به صورت راحت و ساده فراهم کنید. در غیر این صورت آنها به دنبال سایت دیگری می روند که در آن راحت تر بتوانند به معامله بپردازند.
 

هرگاه لازم بود، از پخش تصاویر هم زمان استفاده کنید
 

اگر اساساً پخش تصاویر ویدیویی هم زمان باکار شما مرتبط و سودمند است، از آن استفاده کنید، زیرا به جذابیت سایت شما می افزاید. تصاویر ویدیویی را به صورت گزینه ای اختیاری روی سایت قرار دهید تا بازدیدکننده های علاقه مند بتوانند روی آن کلیک کنند.
 

مرتبط شدن با سایت های دیگر
 

دریکی از خدماتی که به مشتریان عرضه می کنید، صفحه ای را به لینک ها اختصاص دهید. لینک های مناسبی به خدمات سودمند، تهیه کنندگان محصولات و منابع اطلاعاتی جمع آوری کنید و مطمئن شوید که همه ی آنها کار می کنند. این خدمت ساده به مشتریان، بازدید مکرر آنها را در پی خواهد داشت.
 

استفاده از پیشنهادهای تبلیغی در صفحه ی اصلی سایت
 

اگر مایلید به افرادی که از طریق سایت شما تا آخر ماه بعد محصول شمارا بخرند، تخفیفی ویژه، نمونه ای رایگان از محصولی جدید یا کالاهای تشویقی جالبی اهدا کنید، این پیشنهاد را درجایی جالب توجه روی صفحه ی اصلی سایت خود قرار دهید.
 

قرار دادن تبلیغات پلاکاردی خود در سایت های دیگر
 

تبلیغات پلاکاردی خود را در سایت های مشهوری که احتمال دارد مشتریان شما از آن بازدید کنند، قرار دهید. تبلیغات پلاکاردی اغلب پیام تبلیغاتی کوتاه دارند و مشتریان احتمالی می توانند با کلیک کردن روی آنها مستقیماً به سایت شما وارد شوند.
 

در هرجایی که ممکن است، نشانی اینترنتی خود را ارائه کنید
 

اکثر بازاریاب ها از این نکته ی ساده غفلت می کنند، از ارتباطات خود برای معرفی سایت اینترنتی تان استفاده کنید. ایمیلی که شرکت شما می فرستد باید آرم یا طراحی جذاب و قابل کلیک داشته باشد که به سایت شما مرتبط شود و نیز حاوی نشانی و تلفن شما برای پیگیری مشتریان باشد.
 

درخواست بازخورد
 

بگذارید کاربران به شما بگویند که کدام بخش سایتتان را گسترش یا کاهش دهید. شرکت ارائه دهنده ی خدمات اینترنتی شما می تواند اطلاعات مربوط به میزان کاربری سایت شمارا ارائه و آن را به میزان کاربری هر صفحه تجزیه کند. این اطلاعات را مطالعه کنید تا بفهمید مردم به کدام قسمت سایت شما می روند. محبوب ترین قسمت های سایت را بررسی کنید و علت جذابیتشان را بیابید و از این بازخورد برای مفیدتر کردن سایتتان استفاده کنید.
 

منبع: هورموند
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱