دوراسل؛ ملكه فناوری باتری

دوراسل برندی آمریکایی شامل خط تولید باتری ها و سیستم های نیروی هوشمند بوده که توسط شرکت پراکتر اند گمبل تولید می شوند.

داستان شکل گیری دوراسل به اوایل دهه 1920 و آشنایی «ساموئل روبن»، دانشمند، با «فیلیپ راجرز مالوری»، تاجر، باز می گردد که شراکت آنها را در پی داشت. با شركت پگاه سيستم همراه باشيد تا بيشتر در اين باره بدانيد.

روبن که به دنبال قطعه ای برای آزمایش خود به شرکت پی آر مالوری مراجعه کرد، اما خیلی زود هر دو آنها فرصتی بی نظیر برای همکاری که شامل نبوغ و ابتکار روبن و قدرت تولیدی و تجاری مالوری می شد را شناسایی کردند. شراکت آنها تا زمان مرگ مالوری در سال 1975 ادامه داشته و زیربنای شکل گیری دوراسل را فراهم کرد.

نوآوری های ساموئل روبن انقلابی در فناوری باتری ایجاد کرد. به عنوان مثال، طی جنگ جهانی دوم باتری جیوه ای که دارای ظرفیت بیشتر در فضایی کمتر بوده و از دوام کافی برای استفاده در شرایط آب و هوایی بد برخی مناطق در دوران جنگ – باتری های روی-کربن معمولی مورد استفاده در چراغ قوه ها، مین یاب ها و واکی تاکی ها دوام نمی آوردند – در اختیار ارتش قرار گرفت. پی آر مالوری میلیون ها باتری جیوه ای را طی آن دوران برای ارتش تولید کرده و اندکی پس از آن شرکت باتری مالوری تاسیس شد.

در دهه 1950، ساموئل روبن بهبود باتری آلکالاین-منگنز را دنبال کرده که به تولید نمونه ای جمع و جورتر، بادوام تر و با طول عمر بالاتر نسبت به نمونه های پیشین منجر شد. در همان دوران، شرکت کداک دوربین های جدیدی مجهز به فلش داخلی را معرفی کرده بود که به نیرویی بیشتر از آنچه باتری های روی-کربن تولید می کردند، نیاز داشت. بر همین اساس، باتری های آلکالاین منگنز در اندازه جدید AAA شکل گرفتند. مالوری این باتری ها را تولید کرده و از آن جایی که هیچ توزیع کننده مصرف کننده ای در اختیار نداشت مجوز استفاده از این فناوری را برای دیگران ارائه کرد.

در سال 1964، نام دوراسل به عنوان برند جدید معرفی شد که نام مرکب برای «باتری سلولی بادوام» بود. شرکت پی آر مالوری در سال 1978 توسط صنایع دارت خریداری شد که این شرکت نیز در سال 1980 با شرکت کرافت ادغام شد. در سال 1988، دوراسل توسط کوهلبرگ کراویس رابرتس خریداری شد. در سال 1996، ژیلت مالک بعدی دوراسل نام گرفت و در سال 2005، ژیلت توسط پراکتر اند گمبل خریداری شد و مالکیت دوراسل تا به امروز در اختیار این شرکت قرار داشته است.

در سپتامبر 2011، دوراسل و پاورمت تکنولوژیز سرمایه گذاری مشترکی را با عنوان «دوراسل پاورمت» به منظور تولید شارژهای بی سیم کوچک برای تلفن های همراه و دستگاه های الکترونیکی کوچک را انجام دادند. پراکتر اند گمبل سهمی 55 درصدی در این سرمایه گذاری داشته و باقی به پاورمت اختصاص دارد. در مارس 2012، دوراسل زیر چتر حمایتی پراکتر اند گمبل و به همراه پاورمت، «پاور مترز الاینس»، اتحادی از صنعت پیشرو و سازمان های دولتی را که به دستگاه های بی سیم هوشمند پیشرفته و دوستدار محیط زیست اختصاص دارد، تاسیس کردند. شرکت های AT&T و استارباکس در اکتبر 2012 به هیئت مدیره پاور مترز الاینس پیوستند.

دوراسل به تولید باتری های آلکالاین در اندازه های معمول مانند AAA ، AA ، C ، D ، و  9V مشغول است. افزون بر این، تولید باتری هایی در اندازه هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند مانند AAAA (برای پیجرها، دستگاه های اندازه گیری قند خون، قلم های نوری) و اندازه J (برای دستگاه های بیمارستانی و فلش های عکاسی) به همراه باتری های روی- هوا، نقره- اکسید و لیتیوم که در ماشین حساب ها، ساعت ها، سمعک ها و وسایل کوچک دیگر استفاده می شوند در دستور کار این شرکت قرار دارد.

همچنین، دوراسل به تولید باتری های تخصصی شامل باتری های قابل شارژ NiMH می پردازد. دو برند اصلی باتری دوراسل، «کوپر تاپ (پلاس)»، به عنوان باتری های بادوام و «اولترا» برای کاربران دستگاه های دیجیتال و دستگاه های نیازمند به نیروی بیشتر، هستند. در سال 2013، خط تولید جدید «دوراسل کوانتوم» معرفی شد که به عنوان سومین سری محصولات برتر این شرکت محسوب می شود.

 

منبع: پول نیوز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱