دسترسی گوگل به اطلاعات شخصی‌تان را محدود کنید

می‌توانید دسترسی شرکت گوگل را به اطلاعات شخصی‌تان را از طریق تنظیمات گوگل کروم مدیریت کنید. به نقل از نیویورک پست، کروم از کاربران خود خواسته که این تنظیمات را به‌روزرسانی کرده تا گوگل شما را جاسوسی نکند.

ردیابی اطلاعات با دانستن اینکه به چه چیزی علاقه مندید و بالعکس، زندگی اینترنتی را آسان‌تر و بهینه‌تر کرده است. اما همه کاربران موافق آن نیستند و با آن احساس راحتی نمی‌کنند.

برای مثال، گوگل می‌گوید «جستجوهای شما را در سایت‌ها و برنامه‌های گوگل، از جمله اطلاعات مربوط به مکان را ذخیره می‌کند تا به شما نتایج سریع‌تر، توصیه‌های بهتر و تجربیات شخصی‌تر در جستجوها، Maps و سایر سرویس‌های گوگل بدهد».

درست است که تاریخچه موقعیت مکانی به طور پیش‌فرض غیرفعال است، اما احتمال دارد موارد دیگری در حال ذخیره‌سازی باشد. به هر حال بهتر است بررسی کنید وضعیت به چه صورت است و بهترین راه برای انجام این کار از طریق منطقه فعالیت گوگل است.

می‌توانید از طریق وب‌سایت myactivity.google.com به فعالیت گوگل خود از رایانه دسترسی داشته باشید. با ورود به سایت سه گزینه را مشاهده خواهید کرد: فعالیت وب و برنامه، سابقه یوتیوب و سابقه مکان.

در زیر هر کدام یک تیک باکس است، که می توانید هرکدام را می‌خواهید از دسترس گوگل خارج و خاموش کنید.

 

فعال‌کردن آن‌ها همچنین اطلاعات بیشتری در مورد سرویسی که گوگل با دانستن آنها به شما می‌دهد در اختیار شما قرار می‌دهد.
می‌توانید هر فعالیتی را از برنامه‌ها و سرویس‌های مرتبط در زیر آن، مانند کروم و گوگل پلی، مشاهده و حذف کنید. بنابراین شما تصمیم می‌گیرید که برخی از ردیابی‌ها را مجاز کنید یا برخی دیگر را غیرفعال کنید.

بیشتر بخوانید:

بازاریابی درونگرا و بازاریابی برونگرا
تفاوت مدیر بازاریابی و مدیر فروش
محبوب ترین مقاله ما
دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱