داستان موفقیت دیوید کارپ

از دیدگاه وبلاگ نویسان، تامبلر بهترین پلتفرم موجود در فضای وب است. البته اگر سازنده این بستر را بشناسید متوجه میشود که شخصیت او خیلی بهتر از پلتفرمش است. دیوید کارپ در 20 سالگی یعنی سنی که بیشتر نوجوانان درگیر مسائل ریز و درشت این دوره از زندگیشان هستند، به راه انداخت. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

هر چند مدتی پیش دیوید تامبلر را به ارزش 1/1 میلیارد دلار به شرکت یاهو فروخت اما همچنان مدیر عامل شرکت باقی مانده است. دیوید بخاطر ساختن دنیایی زیبا از وبلاگ ها با حدود 225 میلیون کاربر آن هم در دوران جوانی از طرف Business Week عنوان بهترین کارآفرین جوان تکنولوژی را دریافت کرد و همچنین در رتبه بندی MIT جزو 35 کارآفرین برتر شناخته شد.

دوران کودکی

دیوید بچه ای معمولی و بزرگ شده نیویورک بود. پدرش مایکل کارپ یک نویسنده تلویزیونی و مادرش باربارا آکرکمن یک معلم دوره دبیرستان بود. او به مدرسه کالهون همان جایی که مادرش به عنوان معلم علوم تدریس میکرد رفت و تا دوره هشتم با هم به آن دبیرستان میرفتند. او برای کسب درآمد وبسایت طراحی میکرد و به همین دلیل مدرسه را ترک کرد و در کنار تحصیل در خانه، کارش را نیز ادامه داد. او تصمیم داشت در آینده به یکی از دانشگاه های معتبر برود اما فرصت های بی نظیری برای او به وجودآمد که برنامه زندگی اش را به کلی تغییر داد.

دوران حرفه ای

کارپ در 14 سالگی به گذراندن دوره های کارآموزی در شرکت های نرم افزاری مختلف پرداخت و چند سال بعد هسته سایت UrbanBaby که یک تالار گفتگو برای والدین بود را ایجاد كرد و یک نرم افزار نیز برای آن تولید کرد. پس از چند ماه برای افزایش توانمندی هایش به توکیو سفر کرد. در عرض چند سال یک مجمع مستقل مشاوره به نام Davidville تشکیل داد و پس از آن به کمک مارکو آرمنت که یک مهندس بود با این تفکر که وجود یک پلتفرم وبلاگ نویسی پویا نیاز جهان است تامبلر را به راه انداختند. آنها درست فکر کرده بودند زیرا پس از گذشت تنها دو هفته 75 هزار کاربر را جذب کرد.

Davidville که بعدا به تامبلر تبدیل شد در سال 2013 به مالکیت یاهو درآمد و البته دیوید نیز در چرخه شرکت باقی ماند. اینگونه بود که دیوید کارپ به یکی از موفق ترین کارآفرینان جهان تبدیل شد. با این وجود دیوید علاقه چندانی به صحبت کردن راجع به سنش ندارد زیرا نمی خواهد تمام داستان تامبلر راجع به سن او باشد.

منبع: ضمیمه

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱