حضور برندها در فضای آنلاین

 

حضور برندها در فضای آنلاین چه با مشارکت و چه بدون آن، بسیار سودمند خواهد بود. چراکه این راهی است برای اینکه پی ببریم مردم چه می گویند و چه خواسته هایی از برندها دارند و چه کارهایی می توان در این راستا برای توسعه کالا و خدمات انجام داد.
برخی برندها همچون پژو محصولات و خدماتی را از راه آنلاین و با همراهی کاربران خلق کرده اند. فعالان سیاسی و اجتماعی و ان جی او ها هم می توانند فضای دیجیتال را مورداستفاده قرار دهند.
برندها نیاز به هماهنگی در فضای دیجیتال دارند، چراکه باید بشنوند و پاسخگو باشند. ورود بحث ها و نقدهای مخالف به فضای آنلاین یک شرکت، در صورت بی اعتنایی و عدم پاسخگویی، می تواند به اعتبار آن شرکت لطمه وارد کند.
اما برندهایی که ارتباط خوبی با مخاطبان خود دارند و در پاسخ هایشان با شفافیت عمل می کنند، قادر خواهند بود تا احتمال بروز هر آسیب بلندمدتی را به برند خود کاهش دهند. هر فعالیت آنلاینی باید همواره صحیح و قابل اعتماد باشد؛ بنابراین هر شرکتی که مایل است یک سیستم گفتگوی آنلاین داشته باشد باید بسیار شفاف عمل کند و نه اینکه با تغییر چهره خود را یک مخاطب بیرونی معرفی کند.
گفتگوهای آنلاین می تواند موجب تأثیر مثبت و یا منفی در برندها شود. یکی از برندهایی که از شوخی در فضای آنلاین آسیب دید، «کریپتونایت لاکز» است. این شرکت که تولیدکننده قفل است نتوانست در مورد یکی از محصولاتش که قابل باز کردن و سرقت بود جلوگیری کند. ماجرا به سایت های خبری کشیده شد و این شرکت پس از پایین آمدن قیمت سهامش مجبور به عکس العمل گردید.
به هرحال امروزه شرکت ها به طور روزافزون از گفتگوهای آنلاین به نفع برند خود بهره می برند. نهادهای خیریه همچون آکسفم و صلح سبز مدت هاست که از ابزارهای ارتباطی آنلاین برای پیشبرد کمپین های خود با هدف ایجاد تحول استفاده می کنند.
 

منبع: هورموند
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱