تکنیک های بازاریابی محتوا برای برندینگ شخصی

 

بازاریابی محتوا می تواند یکی از مناسب ترین شیوه های بازاریابی برای برندینگ شخصی باشد؛ در ادامه به تکنیک های بازاریابی محتوا برای برندینگ شخصی می پردازیم؛

 

ارائه محتوای باکیفیت

 

پس از شناسایی مخاطب هدف و علائق مشترک نیاز است برای به اشتراک گذاری تخصصتان از پست های مکتوب و ویدئوهای آموزشی استفاده نمایید. تلاش نکنید در محتوای خود تبلیغ کنید، سعی کنید آنچه مخاطب نیاز دارد را در اختیارش قرار دهید. در هنگام ارائه می توانید با استفاده از روش هایی همچون متن، پادکست، اسلاید، اینفوگرافیک، ویدئو استفاده کنید.

اما این موارد جزو الزامات هستند، برای متفاوت بودن خود کمی خلاقیت به خرج دهید؛ با استفاده از نظرات سایر متخصصان، زیرنویس ویدئو برای ناشنوایان، الصاق عکس به متن و … گستره مخاطبانتان را افزایش دهید.

محتوای شما نباید روی خودتان متمرکز باشد، باید بتواند به شما کمک کند نظر مثبت مخاطبان را به سمت برند شخصی خود جلب کنید. می توانید با اضافه کردن لینک بخش درباره من به پایین مطالب خود کاری کنید بازدیدکننده مطالب شما بتواند اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کند و درصورتی که از محتوای شما خوشش آمد، با شما کار کند. یا اینکه در انتهای مطالب خود با یک “Call to Action” از او بخواهید با شما در ارتباط باشد.

 

استفاده از پست میهمان

 

به دنبال افراد موفق در حوزه مرتبط خود بگردید و با آن ها به شبکه سازی بپردازید. افراد تأثیرگذاری را انتخاب کنید که مورد تحسین خودتان هستند، با آن ها تماس بگیرید و برایشان توضیح دهید چه ارتباطی با کار آن ها پیدا می کنید و چگونه می توانید برای مخاطب آن ها مفید واقع شوید. به آن ها پیشنهاد تولید یک مطلب برای سایتشان را بدهید و در عوض از آن ها بخواهید درازای محتوای ارزشمندی که برایشان خلق می کنید به سایت شما لینک بدهند. این کار باعث ایجاد بک لینک مثبتی می شود که به بهینه سازی برند شخصی شما برای موتور جستجو کمک می کند و درعین حال شمارا در معرض دید مخاطب جدیدی قرار می دهد که ممکن است درنهایت به مشتری شما تبدیل شوند. از طرف دیگر در صورت امکان، به آن ها بگویید که این پست را به واسطه پست ویژه، خبرنامه  ایمیلی و یا از طریق شبکه های اجتماعی در شبکه  مخاطبان خودتان تبلیغ می کنید.

درست همان گونه که نوشتن پست میهمان روی سایت های دیگر برند شخصی شمارا در معرض دید ارتباط های بالقوه تازه ای قرار می دهد، اجازه دادن به دیگران برای تولید محتوای باکیفیت برای سایت شما نیز مفید واقع می شود. به این ترتیب سایت شما گردش بهتری پیدا خواهد کرد و به منبع بهتری برای اطلاعات مفید تبدیل خواهد شد که این درنهایت ترافیک آن را بالا می برد. نویسنده میهمان نیز احتمالاً محتوای تولیدشده اش را برای شبکه  خود به اشتراک می گذارد و این نیز بازدیدکنندگان تازه ای را به سمت سایت شما می کشاند.

 

ایجاد پروفایل در شبکه های اجتماعی

 

محتوای تولیدشده در جهت برند شخصی روی سایت های شبکه سازی حرفه ای همچون Linkedin تأثیر بیشتری خواهد داشت. روزنامه نگاران و دیگر حرفه ای های رسانه اکانت توییتر هم دارند. هنگام معرفی و تبلیغ محتوای خود با در نظر گرفتن کلمات کلیدی تأثیرگذار در نتایج موتور جستجو درباره آن ها پست بگذارید. اضافه کردن متن «دعوت به اقدام» برای ترغیب علاقه مندان به کلیک روی لینک مطلب اصلی را نیز فراموش نکنید.

در محتوای خود مخاطب را به بحث و تبادل نظر ترغیب کنید تا مشارکت آن ها را جلب و به بازگشت به سایت خود تشویق کرده باشید. برای این منظور می توانید در انتهای محتوای خود سؤال بپرسید و یا مخاطبان را به تبادل نظر درباره محتوای به اشتراک گذاشته شده تشویق کنید.

وقتی با دیگر افراد تأثیرگذار ارتباط برقرار کردید، درصورتی که حس کردید محتوایتان برای مخاطب آن ها مناسب است آن را با آن ها به اشتراک بگذارید. یک راهبرد موفق بازاریابی محتوا بر این اساس است که چه برای مخاطب و چه برای کسانی که در به اشتراک گذاری آن ها به شما کمک می کنند، ارزش بیافریند. محتوای خود را با دیدی متمرکز روی کمک به دیگران تولید کنید و به اشتراک بگذارید تا در برندینگ شخصی از طریق بازاریابی محتوا قرار بگیرید.

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱