تفاوت برندینگ و بازاریابی

برندینگ

 

برندینگ همان چیزی است که شما را از دیگران متمایز می‌سازد. به زبان بسیار ساده برندینگ عبارت است از: دید واقعی مخاطبان نسبت به سازمان شما. برندینگ به میزان شهرت و اعتبار سازمان شما بستگی دارد. اگر سازمان تازه تاسیس باشد، شکل‌گیری برندینگ زمان می‌برد.

برند همان برداشت و تجربه مشتری از یک شرکت که شامل دیده‌ها، شنیده‌ها، تجربه شخصی افراد با سازمان شما می‌شود. آنچه مشتریان در مورد سازمان شما می‌گویند نه آنچه خودتان می‌گویید یا می‌خواهید آنگونه دیده شوید.

 

برند همان چیزی است که بعد از مواجه‌شدن با آن از طریق هرگونه فعالیت بازاریابی یا غیربازاریابی در ناخودآگاه شما شکل می‌گیرد چه شما در آن لحظه محصول یا خدمات را خریداری و تجربه کرده باشید یا خیر!

بازاریابی  

بازاریابی یا Marketing فرآیندی برای جلب مشتریان بیشتر است. شامل چهار مرحله تحقیق، تبلیغ، فروش و توزیع می‌باشد. بازاریابی با انجام فعالیت ‌های تبلیغاتی یک شرکت موجب ارتقای فروش یک محصول یا خدمت می‌شود. در بازاریابی صاحبان کسب‌وکارها درباره‌ی خدمات و محصولات خود به مشتریان بالقوه اطلاع‌رسانی میکنند.

در واقع هدف کسانی که در بخش بازاریابی یک شرکت کار می‌کنند جلب توجه مخاطبان بالقوه است تا آنها را تبدیل به مشتری نمایند.

 

بازاریابی شامل تکنیک‌ها و ترویج محصولات یک کمپانی است و هدف آن فروش بیشتر است. تبلیغات به شیوه‌های متنوع و مختلف یک عنصر کلیدی برای جلب‌نظر مخاطبان هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تبلیغات از تاییدیه‌‌های افراد مشهور، شعارهای جذاب، بسته‌بندی‌‌های زیبا و چشم‌نواز یا طرح‌‌های گرافیکی استفاده می‌کنند. 

تفاوت بازاریابی و برندینگ

 

برندسازی یک استراتژی کلان است که قبل از بازاریابی روی آن فکر و سیاست‌گذاری می‌شود، درحالیکه بازاریابی یک تکنیک است. برندینگ بسیار گسترده‌تر و خاص‌تر از بازاریابی است و بازاریابی یک ابزار در برندسازی محسوب می شود.

آنچه در بازاریابی انجام می‌دهیم این است که یک برند را به یک جامعه‌ی هدف با روش‌هایی مثل بنرهای تبلیغاتی، سایت، تولید‌محتوا، ایمیل،پیامک و… بشناسانیم. بازاریابی امری است که باعث افزایش فروش و تحریک خریداران می‌شود، اما برندینگ به دور از هرگونه تلاش برای معرفی محصول و تبلیغات است و باعث می‌شود که مشتریان به مشتریان وفادار تبدیل شوند و این در مورد تمام کسب‌وکارها صادق است. برندینگ همان چیزی است که وقتی مشتری نیاز به خرید محصولی دارد، جدا از تجربه شخصی آن محصول، او را به خریدن یا نخریدن آن ترغیب می‌کند.

از منظر مالی، این تفکر که بازاریابی و برندسازی یک مرکز هزینه است منجر به این می‌شود که  فعالیت‌های بازاریابی به درستی محقق و پیاده‌سازی نشوند. آنچه واقعاً پرهزینه است فرار از هرگونه تلاش برای بازاریابی یا برندینگ و داشتن یک سازمان غیراستاندارد است. اگر بازاریابی به خوبی انجام شود، می‌تواند هزینه‌های خود را از طریق فروش پوشش دهد مثل یک کمپین بازاریابی اصولی که دراصل یک سرمایه‌گذاری برای فروش و تقویت برند است. وفاداری مشتریان که همانند مبلغ سازمان شما باعث معرفی بیشتر به دیگران می‌شود، همان بازدهی است که برای آن هزینه کردید. برندسازی صحیح از آنجایی که باعث می‌شود مشتری برای خریدهای بعدی نیز ترغیب شود، سودآوری خاص و بلندمدت خود را دارد بدون اینکه شما نیاز به هزینه‌کردن مجدد برای تبلیغ داشته باشید.

یک مشتری وفادار مبلغ برند سازمان شما می‌شود و محصول یا خدمات سازمان شما را به چندین خریدار دیگر نیز معرفی می‌کند و این چرخه همچنان ادامه دارد. در نتیجه فرآیند برندینگ، آنچه را که مشتریان هنگام استفاده از محصولات یا خدمات شما تجربه خواهند کرد را شکوفا می‌کند.

بازاریابی تاثیری مهم در کشف و تحریک مشتری برای خرید محصول دارد، اما در واقع این برند است که وفاداری واقعی مشتریان را تعیین می‌کند و از آنها طرفدار و سفیر سازمان می‌سازد. یک برند از مولفه‌های بسیاری تشکیل شده است و تجربه مشتری یکی از مهمترین آنهاست.

شاخص‌ترین تفاوت‌ها این است که در حالی که بازاریابی مونولوگ است، برندینگ بیشتر متوجه گوش دادن است. مخاطبان و مشتریان شما بهتر می‌توانند به شما بگویند برند شما چیست در واقع آنها برند شما را درک کرده‌اند. برندهای موفق دنیا همواره به حرف مشتریانشان گوش می‌دهند و به انتظارات و ارزش‌های آنها اجازه می‌دهند جایگاه برندشان را مشخص کنند. آنها کمپین‌های بازاریابی را برای انتقال این ارزش‌ها از طریق روش‌های خلاقانه و ساده ایجاد می‌کنند.

 

در کل می‌توان گفت برندینگ یعنی دریافت مشتری از یک کسب‌وکار که امری بسیار استراتژیک و با اهمیت برای موفقیت هر سازمان است.

دیگر تفاوت بازاریابی و برند:

برند برخلاف تبلیغات هیچ‌گاه به طور مستقیم نمی‌گوید که از محصولات ما خرید کنید، بلکه می‌گوید این چیزی است که من هستم. اگر با من موافق هستید و اگر من را دوست دارید، از من خرید کنید و من را به دوستانتان نیز معرفی کنید.

برند صرف نظر از اینکه خرید انجام شود یا خیر، شامل تداعی محصول و خدمات شرکت است که باعث به خاطر آوردن آنها در لحظات خاص زندگی افراد می‌شود.

بازاریابی می‌تواند مشتری را متقاعد کند که خرید کند، ولی قدرت یک برند می‌تواند کاری کند که مشتری برای همیشه از محصولات برند استفاده نماید و به سمت استفاده از محصولات برندهای رقیب نرود.

برند شامل فرهنگ و هویت سازمان شما است و هر بار که مشتری با برند شما وارد تعامل می‌شود این فرهنگ به آن منتقل می‌شود. صرف داشتن لوگو، طرح بسته‌بندی و یک شعار به معنای داشتن برند نیست.

کیفیت برخی جنبه‌های سازمان مانند شیوه تبلیغات و نحوه سرویس‌دهی به مشتری مستقیما در برند شما تاثیرگذارند و بدون داشتن کیفیت در این زمینه‌ها نمی‌توانید ارزش برند خود را ایجاد و حفظ کنید.

بهترین برندهای جهان از درک خود از تفاوت بین برندینگ در مقایسه با بازاریابی استفاده می‌کنند و کمپین‌های بازاریابی هماهنگ با استراتژی‌ها و ارزش‌های مخاطبان هدف خود راه میندازند. توجه به جزئیات این دو اصطلاح و تفاوت میان آنها سبب می‌شود تا صاحبان مشاغل و کسب‌وکار روش‌های صحیح‌تر و اقدامات به موقع و هوشمندانه در زمینه تبلیغات، برندینگ، بازاریابی و روابط‌عمومی و گسترش حیطه کسب‌وکار خود داشته باشند.

 

کلام آخر اینکه برندسازی به اندازه داشتن سرمایه و شفافیت مالی، داشتن بینش نسبت به آینده، همراه با پرسنل با کیفیت و کاربلد برای موفقیت هر سازمانی مهم و حیاتی است.

جهت دریافت مشاوره تخصصی و رایگان نرم افزارهای سازمانی با واحد فروش شرکت «پگاه‌سیستم» تماس بگیرید یا در کنار صفحه درخواست دمو دهید.

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱