به خوانندگان خود فضای فکر کردن بدهید

بسیاری از شرکت ها در زمینه تبلیغات خود به نحوی عمل می کنند که مخاطب بیشتر از اینکه نسبت به محصول آگاهی پیدا کند و به واسطه آن علاقه مند به خرید شود، با نوعی سردرگمی مواجه می شود. علت این امر هم این است که در زمینه تبلیغات به دلیل آنکه هزینه بالایی دارند افراد در تلاش هستند تا در کمترین فضا بیشترین اطلاعات را به مخاطب خود انتقال دهند که این امر همواره مناسب نیست و به نتایج خوبی منتج نمی شود.

برای مثال فرض کنید که فردی ایمیل خود را باز می کند و با آگهی تبلیغاتی در بین پیام هایش مواجه می شود، این دسته از آگهی ها معمولاً در یک صفحه بسیار شلوغ و پر متن واقع شده اند که باعث می شود مخاطب خیلی راحت از کنارش رد شود و آن را ببندد. اگرچه ممکن است پیام حاوی پیشنهادی خوب به وب باشد و تخفیف ویژه ای را شامل وی کرده باشد، اما به این دلیل که نوع چیدمان مطالب به نحوی است که باعث آزار و سردرگمی وی شده است، نمی تواند نتیجه لازم را داشته باشد.

به همین خاطر علاوه بر توجه به محتوای تبلیغ که باید به نحوی باشد که خواننده را مجاب به خرید کند، نوع چیدمان و فضای مربوطه نیز باید به گونه ای باشد که آرامش مخاطب را به هم نزند و وی از خواندن آن لذت ببرد. درواقع در هر تبلیغی باید جذابیت های نوشتاری و بصری با هم به نوع مناسبی تلفیق شوند تا نتیجه کار تبلیغی حرفه ای و ماندگار باشد. حال سوالی که مطرح است این است که چگونه می توان در تبلیغات مؤثر عمل کرد.

ایده

اقدامات زیادی برای موفقیت در امر تبلیغات وجود دارد که می تواند برای شرکت شما کمک شایانی باشد مانند:

جست وجوی مخاطب برای هدف خود: بهترین روش برای تبلیغات این است که شما روی یک محصول خاص تمرکز داشته باشید و اگر بتوانید توجه مشتریان خود را به آن کالای خاصی که شما روی آن تمرکز داشتید جلب کنید، می تواند یک کارت برنده برای شما محسوب شود؛کاری که بسیاری از شرکت های بزرگ به آن فکر هم نمی کنند.

مکانی مناسب برای تبلیغ انتخاب کنید: پیدا کردن فضای مناسب برای تبلیغ خود بسیار حائز اهمیت است. منظور از پیدا کردن فضای مناسب این است که بدانید می خواهید در فضای رادیو یا تلویزیون یا مجله یا استودیو و… برای تبلیغ خود استفاده کنید. برای اینکه بتوانید یک کسب و کار روبه رونق با سوددهی بالا داشته باشید باید خوب خرج کنید اما باید بدانید می خواهید این سرمایه گذاری را در چه فضایی انجام دهید.

از گذاشتن همه تخم مرغ های خود در یک سبد خودداری کنید: تبلیغات نوعی سرمایه گذاری است. همه برای یک تبلیغات خوب و تأثیر گذار به دنبال مکان مناسبی می گردند، پس یک سرمایه گذار باهوش هرگز تمام سرمایه خود را یکجا هزینه نمی کند. برای یک تبلیغ سودآور حتماً روش های مختلف را امتحان کنید.

آگاهی از اینکه چگونه برای مشتریان شناخته شده اید؟ بهترین راه برای فهمیدن اینکه کدام تبلیغ سودمند تر و تأثیرگذارتر است، این است که بدانید مشتریان چگونه با شما آشنا شده اند. پرسیدن از آنها بهترین روش است. شاید جواب های درستی از همه نگیرید اما همان جواب ها می تواند راهنمایی برای شما محسوب شود.

تمامی موارد فوق برای موفقیت در امر تبلیغات لازم و ضروری است با این حال موردی که امروزه کمتر به آن توجه می شود این است که تا چه میزان باید اطلاعات در اختیار مشتری قرار داد و این امر به چه شکل باید صورت گیرد. بدون شک اگر بخواهید به یک باره همه چیز را راجع به شرکت و محصولات خود بیان کنید مخاطب خسته خواهد شد و این امر نتایج ناامید کننده ای را در پی خواهد داشت. درواقع شما باید هر محصول را به شکلی جداگانه معرفی کنید و به اندازه ای اطلاعات در اختیار مشتری قرار دهید که علاقه اولیه برای حداقل سر زدن به مراکز فروش شما در آنها شکل گیرد.

آنچه در عمل باید انجام دهید

-برای هر تبلیغی که مدنظر دارید فضا را به نحوی پر کنید که چندان شلوغ به نظر نرسد و به راحتی بتوان به تمام قسمت های آن بدون اینکه مورد دیگری مانع شود نگاه کرد.

– حتی اگر سبک خاص خود را در تبلیغات دارید، از موارد موفق سایر شرکت ها ایده بگیرید.

 

منبع: فرصت امروز

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱