بهبود سئوی سایت

 

بهبود سئوی سایت یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو در كنار نرم افزار هاي شركت پگاه سيستم یکی از مهمترین موضوع هایی است که کسب و کارهای عصر مدرن با آن دست به گریبانند. زیرا انتخاب کلیدواژه های مناسب و تولید محتوای بهینه که بتواند رتبه سایت را در موتورهای جستجو بهبود بخشد یکی از اصول اساسی در عصر بازاریابی مدرن است. از سوی دیگر نیز با توجه به تغییر الگوریتم های موتورهای جستجو انطباق محتوای سایت با قوانین جدید اندکی دشوارتر می شود. بنابراین وجود این نوسان در موتورهای جستجو رتبه سایت ها را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد. در این مطلب سعی کرده ایم مهمترین نکاتی که در ارتباط با بهبود سئوی سایت باید مورد توجه قرار گیرد را گردآوری کنیم.

1. مشتقات کمتری از کلیدواژه ها را هدف گیری کنید

بهبود سئوی سایت از طریق انتخاب کلمات کلیدی هدفمند در سال های گذشته دچار تحولات بسیاری شده است. با توجه به این که انتخاب کلمات کلیدی مناسب رابطه مستقیمی با رتبه سایت دارد. بنابراین معمولا انتخاب کلیدواژه دغدغه اصلی بیشتر صاحبان کسب و کار است. جالب است بدانید که الگوریتم های جدید موتورهای جستجو تمام مشتقات، مترادف و جمع کلمات را تشخیص می دهد. بنابراین به عنوان یک مدیر سایت حرفه ای بهتر است مشتقات کمتری از کلیدواژه ها را در هدف سایت خود قرار دهید.

2. به اصول پایبند باشید

الگوریتم های موتور جستجوی گوگل اکنون به گونه ای طراحی شده اند که بر اساس کلمات جستجو شده توسط کاربران آن ها را به سایت های مرتبط هدایت می کنند. بنابراین سعی کنید بر روی هدف اصلی خود از طراحی سایت تمرکز کنید. همچنین با توجه به این که مخاطبان امروزی به دنبال عکس های با کیفیت و فیلم های کوتاه هستند. سعی کنید محتوای سایت خود را با شناسایی مخاطبان خود دقیقا مطابق میل آن ها تهیه کنید. تولید محتوای جذاب سبب جذب مخاطب شده و با بهبود سئوی سایت رتبه سایت شما را نیز بهبود خواهد بخشید.

تولید محتوای جذاب سبب جذب مخاطب شده و با بهبود سئوی سایت رتبه سایت شما را نیز بهبود خواهد بخشید.

3. موتور جستجوی گوگل را الگوی خود قرار دهید

می توان گفت استانداردهای موتور جستجوی گوگل بهترین معیار برای سنجش کارایی محتوای سایت ها هستند. زیرا با وجود این که تمام به روز رسانی های الگوریتم ها را در بر می گیرند زود به زود دچار تغییر نمی شود. بنابراین می تواند معیار مناسبی برای کمک به بهبود سئوی سایت شما باشد. نکته مهم دیگری که در ارتباط با سئوی سایت باید مد نظر قرار گیرد توجه به نسخه موبایلی سایت هاست. زیرا امروزه بهبود نسخه موبایلی سایت ها تاثیر به سزایی در بهبود سئو و رتبه سایت ها دارد.

4. تمرکز بر بهبود تجربه کاربری سایت ها

امروزه الگوریتم های موتورهای جستجو با بهره گیری از یادگیری ماشین بسیار دقیق شده اند. بنابراین توجه به نکات ریزی مانند سرعت لود شدن سایت و ایجاد تجربه کاربری مناسب برای سایت ها نیز در کنار انتخاب کلمه کلیدی مناسب می تواند سبب بهبود سئوی سایت شود. بنابراین با بهبود تجربه کاربری و تمرکز بر روی کلمات کلیدی مناسب می توان سایت ها را به حالت ایده آلی رساند.

5. هدف خود را مشخص کنید

اگر به عنوان یک برند قصد دارید که سایت شما با نام و محصولات برند شما در گوگل شناخته شود لازم نیست که بر روی کلمات کلیدی مختلف مانور دهید. بلکه کافیست به کمک چند کلیدواژه محدود بر روی اهداف برند خود تمرکز کنید. این کار باعث می شود برند شما مطابق با اهدافتان در گوگل بالا آید.

سعی کنید به کمک چند کلیدواژه محدود بر روی اهداف برند خود تمرکز کنید. این کار باعث می شود برند شما مطابق با اهدافتان در گوگل بالا آید.

6. بهبود سرعت سایت

توجه داشته باشید که وقتی کاربری پس از جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر خود در موتور جستجو وارد سایت شما می شود کار الگوریتم های جستجو به پایان می رسد. اکنون نوبت شما است که با بهبود سرعت سایت خود سبب جلب رضایت مشتری شده و با ارائه اطلاعات مفید و محتوای جذاب زمان حضور در سایت مخاطب را افزایش دهید. زیرا افزایش زمان حضور در سایت به ازای هر کاربر سبب بهبود سئوی سایت می شود.

7. لینک دهنده های با کیفیت

در گذشته تعداد لینک هایی که هر سایت از سایت های دیگر دریافت می کرد سبب بهبود سئوی آن می شد. اما در ورژن جدید الگوریتم های موتورهای جستجو دریافت بک لینک  از سایت های قوی که محتوای با کیفیتی ارائه می دهند سئوی سایت مرجع را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین امروزه مدیران سایت ها حساسیت زیادی به بک لینک های سایت خود نشان می دهند تا به کمک آن ها بتوانند به بهبود سئوی سایت خود سرعت بیشتری بدهند.

8. مهاجرت از تولید محتوا به ایجاد کتابخانه محتوایی

در حقیقت در گذشته سرعت تولید محتوا سبب بهبود سئوی سایت می شد. از این رو بسیاری از سایت ها سعی می کردند ترافیک محتوایی خود را به حداکثر برسانند. اما امروزه با تغییر الگوریتم های موتورهای جستجو تمرکز کاربران و موتورهای جستجو به سمت محتوای باکیفیت و چندرسانه ای که سبب ایجاد ارزش افزوده برای کاربران می شود جلب شده است. بنابراین برای موفقیت در عصر حاضر و بهبود سئوی سایت بهتر است بر روی نوع محتوا تمرکز کنیم نه حجم محتوایی که روزانه در آن منتشر می شود.

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱