بنيانگذار ويرجين مچ کارمندش را در حال خواب گرفت!

 

ریچارد برانسون، کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایی، رئیس و بنیان گذار گروه شرکت ‌های ویرجین است که عنوان بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا را از آن خود کرده است.

او اخیرا به یکی از شعب گروه شرکت های ویرجین در استرالیا می رود و می بیند یکی از کارکنان روی کاناپه خواب است. او پس از مشاهده این صحنه عکس زیر را می گیرد و در وبلاگش مينويسد:
وارد دفتر شدم تا به کارکنان سلامی کنم و ببینم اعضای تیم در حال انجام چه کارهايی هستند. این مرد هیچ کاری نمی کرد، مچش را وقتی خواب بود گرفتم! وقتی بیدارش کردم شوکه شد و دوباره خوابید، شاید فکر کرده خواب مي ديده است! البته اگر بخواهم منصفانه بگويم، پيش از اين در حال شیفت دادن بوده و در آن لحظه در استراحت مي كرد.
شاید چرت زدن در ملا عام آن هم وقتی موسس شرکت در حال بازدید از شرکت است اصلا کار خوبی نبود. اما بعضی روانشناسان و حتي مدیران از ایده چرت زدن در محل کار حمایت می کنند، البته درصورتی که این کار را محتاطانه انجام دهید.
آریانا هافینگتون، یکی از موسسان هافینگتون پست و مولف «انقلاب خواب» می گوید: اگر اتاقی برای چرت زدن در دفتر کار خود در نظر نگرفته اید، می توانید از مدیر دفتر بخواهید تا کاناپه ها را در جایی که در معرض دید نباشند قرار دهد. بعد می توانید چشم بند و گوش بند خود را بزند و روی آن کاناپه دراز بکشید. حتی می توانید با خود یک زیرانداز ببرید و در مکانی که در معرض دید نباشد بخوابید.
اين موضوع شايد در ايران، منجر به اخراج كارمندان و كاركنان شود ولي براي مديراني در رده برانسون، موقعيتي براي محبوبيت بيشتر در ميان كارمندانش و همچنين فرصتي براي نشان دادن شيوه هاي مختلف مديريت منابع انساني به حساب مي آيد.
با همه اينها و سوای اینکه مدیریت شرکت شما خوابیدن در محل کار را تایید می کند یا نه، باید همیشه شب قبل خواب کافی داشته باشید. بر اساس تحقیقات متفاوت صورت گرفته، خواب کم باعث کاهش بهره وری شما می شود.

منبع: مدیران ایران
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱