بایدها و نبایدهای فروش اجتماعی!

یک بخش مهم در فروش از طریق وب سایت و نیز از طریق شبکه های اجتماعی اثربخشی فراخوان به عمل هایی است که بر روی وب سایت یا صفحات خود از آن ها استفاده می کنید. شاید هزاران هزار نفر صفحات شما در فیس بوک یا توییتر را دنبال کنند، اما تعداد بالای دنبال کنندگان در این صفحات هیچ ملاکی برای افزایش فروش شما نیست. اگر می خواهید افراد بیشتری متوجه فروش محصول و خدمات شما از طریق این شبکه ها شوند، بر اساس شیوه ای عمل محور به صحبت کردن با آن ها بپردازید، زبان ساده و مشخص بکار بگیرید و از طریق ضرورت و فوریت انجام شدن خرید را به اطلاع مخاطبین خود برسانید.

زمانی که مشغول تهیه و طراحی فراخوان به عمل هستید، باید و باید:

– به خوبی با کلمات بازی کنید تا پاسخ مناسب و مخصوص را دریافت کنید

– پرحرارت و جذاب، روشن و البته رک و مستقیم مفهوم خود را بیان کنید

– پاسخ دادن به درخواست و محتوای خود را برای مخاطبین آسان کنید

– گزینه های موجود در برابر مشتری برای انتخاب را محدود کنید

برخی از صاحبان کسب و کارهای آنلاین چگونگی استفاده از فراخوان به عمل ها برای فروش از طریق شبکه های اجتماعی را بلد نبوده و نیز نمی توانند بیاموزند. اگر شما از این دسته هستید، از خدمات مشاوره استفاده کنید.

از تصاویر و کارهای گرافیکی بیشتر استفاده کنید

اگر با کسب وکارهایی از حوزه های سفر، مد و پوشاک و غذا همکاری می کنید، توجه داشته باشید که استفاده از عکس به شدت بر موفقیت شما اثرگذار است علاوه بر این انتشار جملات مرتبط از بزرگان، کلیشه رفتاری یا فرهنگی، ویدئو و اینفوگرافیک موجب سرگرمی و جذب مخاطبین شما می شود. دلیل این کار چیست؟ شاید برای پاسخ به این مسئله بهتر باشد اشاره ای داشته باشیم به این گزارش که بیان می دارد 65 تا 85% مردم خود را افرادی می دانند که به صورت تصویری از قدرت یادگیری بالاتری برخوردار هستند. به همین دلیل باید گفت تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود و دارای اطلاعات و یا نکاتی برای یادگیری هستند، به مراتب نسبت به متون نوشتاری قابل هضم تر بوده و بهتر به یاد سپرده می شوند. فراموش نکنید که دراین بین حتماً از عنصر خلاقیت در محتوای خود استفاده کنید تا از این طریق محتوا تولیدی خود را جذاب تر کرده، اعتبار خود را افزایش دهید و فروش خود از طریق شبکه های اجتماعی را افزایش دهید.

از دستگاه های موبایل غافل نشوید

دستگاه های موبایل و همراه یک روند نیستند، بلکه باید به یاد داشته باشید که این دستگاه ها در حال حاضر در شرایطی وارد تجارت الکترونیک شده اند که قرار بر خارج شدن آن ها از صنعت نیست. پیش بینی می شود که فقط در ایالات متحده آمریکا تا سال 2018 تقریباً نیمی از فروش های انجام شده به صورت الکترونیک از طریق دستگاه ها موبایل و همراه انجام شوند. هرچند که در سال 2014 هم بیش از نیمی از ترافیک ایجادشده در صنعت تجارت الکترونیک از طریق همین دستگاه ایجادشده بود. به همین منظور و براي دستیابی به حداکثر بازدهی از تلاش ها و فعالیت های بازاریابی خود در سطح شبکه های اجتماعی باید فروشگاه شما به طور مناسب برای استفاده شدن و نمایش بر روی دستگاه های موبایل بهینه سازی شده باشد.

نکته مهمی که همواره در رابطه با شبکه های اجتماعی باید یادآور شد، این است که بازدهی در این شبکه ها به هیچ وجه کوتاه مدت نیست و تنها با تمرکز و استمرار در فعالیت ها و استفاده از تکنیک های فروش در این شبکه هاست که می توانید به موفقیت دست پیدا کنید. اگر اصول اولیه را به خوبی رعایت کنید و بایدها و نبایدهای مطرح شده در این مطلب را فراموش نکنید، شاهد شکوفا شدن کسب وکار خود ضمن کسب مزیت رقابتی در برابر دیگر رقبا موجود در بازار می شوید.

 

منبع: آي بازاريابي

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱