بازاریابی محتوا در آينده چگونه مي شود؟

 

همگامی با تغییرات و پویایی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شما هم باید در فضای کسب وکارتان به آن توجه کنید. شركت پگاه سيستم در ادامه مهم ترین روندهای بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۷ را بررسی کرده است.

 

بازاریابی مجدد مسیر تولید را مشخص می کند

 

روندها نشان می دهد در سال ۲۰۱۹ بازاریابی محتوایی مجدد، ۲۸ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ درآمد کسب وکارها را افزایش خواهد داد. بازاریابی مجدد در واقع نوعی از بازاریابی محتواست که مشتری را تا زمان خرید، با شما همراه می کند و حافظه بلندمدت مشتری را در مورد برند و محصولتان تقویت می کند. برای استفاده از این روندها، google Ad می تواند از طریق ثبت کوکی های کاربران و فیس بوک با در اختیار گذاشتن لیستی از مشتریان، آمار ترافیک و برنامه ای از فعالیت آنها این امکان را به شما خواهند داد که در بازدیدهای بعدی محتوای متناسب با نیاز مخاطبان را به آنها نشان دهید.

 

محتوا را برای افراد مختلف شخصی سازی کنید

 

۹۴ درصد از بازاریابان حرفه ای در فضای دیجیتال اعتقاد دارند که شخصی سازی ضروری ترین نیاز برای موفقیت حال و آینده کسب وکارهاست. طبق آمارها، اثرگذاری شخصی سازی محتوا و بازاریابی نفر به نفر چهار برابر بیشتر از بازاریابی عمومی است و میزان فروش را تا ۲۰ درصد افزایش خواهد داد. بنابراین شما باید محتوایی را به مخاطبان نشان دهید که به آن علاقه دارند برای مثال پیشنهاد کتاب هایی با موضوعات مورد علاقه شما در بازدید دوم از یک فروشگاه کتاب آنلاین، چرخه خرید شما را تا چندین برابر کوتاه خواهد کرد.

 

محتوای شما باید با زبان اصلی مخاطبان سازگار باشد

 

در حال حاضر ۲۰ درصد از جست وجوهای شرکت گوگل از طریق جست وجوی صوتی انجام می گیرد. بر اساس پژوهش thrive analytics، 79 درصد از افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله و ۳۹ درصد از افراد ۴۴ تا ۵۳ ساله در آمریکا از جست وجوی صوتی استفاده می کنند. بنابراین باید محتوای خود را برای جست وجوهای صوتی متناسب با زبان اصلی مخاطبان هدف خود، بهینه کنید. بر این اساس بهتر است که در محتوای خود جملات سوالی کامل را استفاده و پاسخ آنها را بیان کنید و عبارات کلیدی را به جای کلمات کلیدی در محتوای خود هدف قرار دهید و سایت خود را برای استفاده در موبایل طراحی کنید.

 

حجم محتوا با موضوع آن متناسب است؟

 

نظرسنجی Orbit Media از بین ۱۰۰۰ وبلاگ برتر نشان می دهد که انگار بازاریاب ها در تولید محتوا با حجم بالاتر از ۱۱۰۰ کلمه با هم مسابقه گذاشته اند! این کار برای رتبه بندی وبلاگ یا سایت شما در SERPs تاثیر دارد. اما طولانی تر شدن محتوای شما نباید تاثیری در میزان جذابیت صفحه داشته باشد. به همین خاطر قسمت اصلی موضوع را در تعداد کمتری از کلمات به صورت مجزا به مخاطبان نشان دهید و علاوه بر متن، از قالب های گرافیکی مانند نمودارها و جدول ها هم استفاده کنید.

 

بازاریابی افراد تاثیرگذار همه چیز را عوض خواهد کرد

 

بر اساس گزارش Nielsen، 92 درصد از مردم از توصیه افراد دیگر تاثیر می پذیرند و بر اساس آن به برندهای مختلف اعتماد می کنند. توصیه کاربران توییتر ۵.۲ برابر خرید مخاطبان از یک برند را افزایش می دهد، حتی اگر اطلاع زیادی از آن برند نداشته باشند! بر این اساس شما به جای نوشتن یادداشت ها و مقاله های مختلف درباره یک محصول می توانید از چند چهره معروف مصاحبه هایی درباره آن محصول بگیرید و نظر مثبت آنها را منتشر کنید و یا یک کمپین بازاریابی برای افراد تاثیرگذار تعریف کنید و روی آن در رسانه ها مانور دهید.

 

فیلم ها ارزش حیاتی دارند

 

مطابق با گزارش شرکت سیسکو تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۶۹درصد از حجم کل ترافیک مصرفی اینترنت در جهان را ویدئوها به خود اختصاص خواهند داد. همچنین تقاضا برای محتواهای ویدئویی تا سال ۲۰۱۸ به حدود ۳ برابر خواهد رسید. با توجه به صفحه های گوشی تلفن های همراه، تولید ویدئوهای عمودی نسبت به تولید ویدئو های افقی در سال های اخیر ۲۹ درصد افزایش داشته است. پس هر چه سریع تر حجم بیشتری از بودجه بازاریابی محتوای خود را صرف تولید ویدئو کنید و از امکاناتی مانند boomerang در اینستاگرام و یا Facebook Live Video استفاده کنید.

 

منبع: هفته نامه شنبه

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱