بازاریابی محتوا حتي ورشکسته ها را نجات مي دهد!

 

مارکوس شریدن یک مدرس، سخنران و بلاگر مشهور اینترنتی است که در سال 1977 در ایالت کارولینا آمریکا به دنیا آمد. او لیسانس خود را در رشته زبان اسپانیایی گرفت. وی پس از فارغ التحصیلی تصمیم گرفت تا زمانی که کار مناسبی پیدا کند، پیشنهاد کاری دو تن از دوستانش را در شرکت آنها، یعنی شرکت فروش و نصب استخرهای شنا خانگی قبول کند. او زمانی که این پیشنهاد کاری دوستانش را قبول کرد، هیچ گاه تصور نمی کرد که روزی به یکی از سرشناس ترین چهره های بازاریابی اینترنتی و بازاریابی درونگرا تبدیل خواهد شد.

برای اینکه با دلایل موفقیت مارکوس شریدن آشنا شویم، بهتر است ابتدا مروری کنیم بر اتفاقاتی که منجر شد وی با بازاریابی درونگرا آشنا شود. با شركت پگاه سيستم همراه شويد.

چند سال پس از اینکه دو تن از دوستانش به او پیشنهاد کار در شرکت فروش و نصب استخرهای شنا خانگی “River Pools And Spas” را دادند و فروش شرکتشان به مرور در حال افزایش بود، اتفاقات بزرگی در کسب و کارشان رخ داد که برای همیشه زندگی آنها را متحول کرد.

مروری سریع بر اتفاقاتی که بر مارکوس شریدن و شرکت استخرهای شنا خانگی آن ها گذشت:

سال 2004: توسعه نسبی سفارش ها و فروش شرکت و بروز پیچیدگی های مالی که در نهایت منجر به استخدام یک حسابدار به نام «ژانت» در شرکت شد.

سال ۲۰۰۴ (۸ ماه بعد): افزایش تدریجی فروش و رشد شرکت، همچنین بروز نخستین مشکل مالی که ناشی از پاس نشدن یکی از چک های فروشندگان تجهیزات به شرکت بود. پیگیری مشکل توسط مارکوس شریدن و تعجب از مسئله مالی که به وجود آمده بود. بروز مشکلات مکرر مشابه در ماه های آتی و تلقی تیم شرکت به اینکه برای جبران قروض و پاس کردن چک ها باید بیشتر کار کنند.

یک سال بعد، ژانویه 2005: آگاهی از اختلاس 200.000 هزار دلاری «ژانت» حسابدار تازه استخدام شده شرکت و بالا آوردن بدهی معادل 450.000 هزار دلار که منجر به تهدید مأمور مالیاتی (IRS) به مصادره خانه، اموال و تمام دارایی های صاحبان شرکت استخرهای شنا خانگی «ریور پوولز» شد. بعد از این اتفاق مارکوس شریدن و همکارانش با متخصصین امور مالی مشورت کردند، اما پیشنهاد آنها را مبنی بر تعطیلی کسب و کارشان براي جلوگیری از افزایش هزینه ها و قروض را نپذیرفتند. شریدن و همکارانش تسلیم نشده و برای جبران قروض، تلاش خود را برای ادامه فعالیت های شرکت افزایش دادند.

سه سال بعد، سال ۲۰۰۸: آن ها با تلاش مداوم خود توانستند کسب و کار شرکت استخرهای شنا خانگی «ریور پوولز» را سر پا نگه دارند. درست زمانی که اوضاع مالی شرکت دوباره داشت رونق می گرفت، بحران بزرگ مالی آمریکا شروع شد. این امر باعث شد شریدن و همکارانش با چالش بزرگ دست و پنجه نرم کردن با رکود اقتصادی و همچنین کاهش تقاضا برای خرید کالاهای لوکسی مانند استخرهای شنا خانگی روبرو شوند. بعد از این اتفاق شریدن به دنبال راهی بود تا کسب وکار شرکتشان را با وجود رکود اقتصادی ادامه دهد و طی تحقیقاتی که داشت با بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوا یا درونگرا (خصوصاً ابزار اتوماسیون بازاریابی هاب اسپات) آشنا شد و تلاش کرد از طریق وبسایت شرکتشان مشتریانی را جذب کسب وکار خود کند.

سال 2009: شریدن پس از آشنایی با روش های نوین بازاریابی اینترنتی (بازاریابی محتوا و بازاریابی از طریق موتورهای جستجو) شروع به تولید مقالات آموزشی در حوزه فروش و ساخت استخرهای شنا خانگی در وبسایت شرکتشان کرد و همچنین به سؤالات مردم در این زمینه پاسخ می داد. در عرض ۷ ماه تلاش های او در تولید محتوا نتیجه داد و موجب افزایش فروش و دوام آوردن شرکت تا پایان سال 2009 شد. این نتایج زمانی حاصل شد که بحران مالی آمریکا همچنان ادامه داشت و بسیاری از شرکت های رقیب ورشکسته شده بودند.

سال 2010 به بعد: توسعه روز افزون شرکت استخرهای شنا خانگی «ریور پوولز» که باعث شد مارکوس شریدن در کنار آن وبسایت و شرکت خود را با نام «شیرهای فروش» در حوزه آموزش و مشاوره بازاریابی اینترنتی راه اندازی کند. در ادامه او مسئولیت های خود را شرکت استخرهای شنا خانگی «ریور پوولز» کاهش داد و زمان بیشتری را به کسب وکار شخصی خود یعنی شرکت «شیرهای فروش» اختصاص داده و به تولید محتوای با کیفیت و عالی در زمینه بازاریابی اینترنتی پرداخت. او همچنین پادکست های (فایل صوتی) آموزشی بازاریابی اینترنتی با عنوان “Mad Marketing” را تولید و در وبسایت خود به طور رایگان منتشر کرد که موجب افزایش شهرت و اعتبار وی شد. از آنجاکه شریدن یکی از نمایندگان فروش سرویس اتوماسیون بازاریابی شرکت هاب اسپات نیز بود، به تولید پادکستی اختصاصی برای این سرویس در وبسایتش با عنوان “Hub cast” پرداخت.

شریدن از طریق مقالات آموزشی و محتوای مفیدی که برای وبسایت شرکت فروش و نصب استخرهای شنا خانگی “River Pools And Spas” نوشت، توانست مشتریان بسیاری را جذب کسب و کار خود کند. وی با سنت شکنی و در اختیار قرار دادن اطلاعات کاملی از قبیل: قیمت نصب و راه اندازی استخرهای شنا خانگی، تجهیزات مورد نیاز، ارزش افزوده ای که ساخت استخرها در آینده در قیمت فروش خانه ایجاد خواهد کرد، قیمت و نحوه سرویس استخرها و … توانست شرکت خود را در این حوزه جزء معتبرترین شرکت های فروش و نصب استخرهای شنا خانگی در سراسر آمریکا کند و مشتریان زیادی را جذب این شرکت كند.

راز موفقیت شریدن به گفته خودش: تولید محتوای ارزشمند برای مخاطبان و پاسخگویی به سؤالات آن هاست. او معتقد است بهترین استراتژی برای افزایش فروش تولید محتوای با کیفیت و پیدا شدن توسط مشتریان از طریق موتورهای جستجو است.

مارکوس شریدن یکی از موفق ترین بازاریابان اینترنتی حال حاضر در دنیاست که به خاطر اشتیاقش به آموزش و مشاوره بازاریابی و همچنین کمک به افسراد برای توسعه کسب وکارشان شهرت دارد. وی مثال بارزی از موفقیت و کاربردی بودن روش های بازاریابی محتوا یا درونگرا (جاذبه ای) در اینترنت است.

 

منبع: وب سایت مازلو

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱