بازاریابی دیجیتالی موفق با این مهارت ها

با رشد و گسترش تجارت الکترونیک در قرن 21، مشاغل بیشتر و بیشتری مرتبط با اینترنت در حال ظهور هستند که البته اغلب آن ها مناسب افراد جوان و با حدود سنی 25 سال تا 35 سال هستند. دلیل این امر هم این است که جوانان با این رنج سنی درکی کامل و دقیق از تکنولوژی داشته و در دوره ای متولدشده و رشد یافته اند که ابزار الکترونیک و اپلیکیشن های کامپیوتری به طور گسترده در اختیار مصرف کنندگان قرار داشته است.

یکی از این حوزه که برای کار کردن این دسته از افراد مناسب بوده و البته در سالیان گذشته شکل گرفته است بازاریابی دیجیتال است که در مجموعه شبکه های اجتماعی قرار می گیرد. این حوزه یکی از حوزه هایی است که بیشترین طرفدار و متقاضی برای آن در بین شرکت های مختلف وجود دارد، چراکه این مجموعه ها تنها از طریق این زیرساخت قادر به برقراری ارتباط با جمعیت مخاطب و هدف خود بوده و می توانند از طریق آن اطلاعات محصولات و خدمات خود را به اطلاع آن ها برسانند. بسیاری از برندها و شرکت ها در مقادیر بسیار زیاد دست به سرمایه گذاری در این حوزه زده و همچنان می زنند تا موفق به گسترش قدرت رسایی پیام خود شده و پایگاه قوی تری از مشتریان برای خود فراهم آورند.

اگر در پی کسب شغل و موقعیتی در این حوزه بازاریابی آنلاین هستید، در ادامه مهارت های اصلی و کلیدی که برای موفقیت به آن ها نیاز دارید را به شما معرفی می کنم:

1- مهارت های نرم

به طور مختصر می توان گفت که مهارت های نرم عبارت از صفات و خصوصیاتی است که به شما اجازه می دهد تا با دیگران ارتباط برقرار کرده و با آن ها کارکنید. این خصوصیات شامل توانایی شما در برقراری ارتباط و همکاری و تعامل با دیگر افراد در تیم شما و همچنین داشتن تفکر خلاق برای به کارگیری راه حل های مناسب در برابر هر چالش ایجادشده می شود. نتیجه کار شما بخشی از فعالیت ها و تلاش های بازاریابی است که مورد نیاز مشتریان هست و برای مشتریان آن ها به صورت آنلاین منتشر می شود.

2- مهارت های توسعه محتوا

هسته اصلی هر کمپین بازاریابی دیجیتال را محتوا تشکیل می دهد، خواه این محتوا یک مطلب بر روی وبلاگ شما باشد، یک اینفوگرافیک باشد یا حتی یک کلیپ ویدئویی. آن دسته از متقاضیان استخدام که در پی کسب موقعیتی در حوزه بازاریابی آنلاین هستند نیاز به داشتن یک یا چندین مهارت فنی دارند که بتوانند با استفاده از آن ها محتوای مناسبی را برای بازار موردنظر مشتری تهیه کنند. این مهارت ها شامل نگارش، تولید ویدئو، توسعه وب و طراحی گرافیک می شود.

3- دانش کافی در رابطه با استراتژی های مبتنی بر محتوا

به منظور اطمینان از رسیدن پیام یک برند به مخاطبین هدف تعیین شده، بازاریابان دیجیتال نیاز به متخصصینی دارند که به خوبی تاکتیک ها و استراتژی های مبتنی بر محتوا را درک کنند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها در پی جذب متقاضیانی هستند که تجربه هایی درزمینه بهینه سازی نتایج موتورهای جستجو، بازاریابی شبکه های اجتماعی و همچنین بازاریابی محتوا داشته باشند.

4- مهارت های تحلیلی

هر فعالیتی که شرکت های امروزی در آن ورود پیدا می کنند، به نوعی تولیدکننده حجمی از اطلاعات است – این اطلاعات می تواند از تولید سرنخ گرفته تا شکایات مشتریان و …. باشد. متقاضیان کار و فعالیت در بازاریابی دیجیتال باید به خوبی دانند که چگونه باید این اطلاعات را تحلیل کرده و راه هایی برای تبدیل آن ها به اطلاعات کاربردی پیدا کنند. چنین مهارت هایی در درک تحلیل اثربخشی یک وب سایت و محتوای آن و همچنین تعیین زمینه های حیاتی در موفقیت یک کمپین بازاریابی بسیار مفید هستند.

5- سازگاری

افرادی که امید به تبدیل شدن به یک کارشناس در حوزه بازاریابی دیجیتال دارند باید به خوبی بدانند که چطور نسبت به دنیای در حال تغییر تجارت الکترونیک سازگاری داشته باشند، دنیایی به سرعت در حال تغییر که در آن ابزارها، فرایندها و روندها در مدت زمانی بسیار کوتاه می توانند تغییر کنند. شما باید قادر به پیش بینی این تغییرات باشید و بتوانید راهکارهایی را به منظور جلوگیری از پیش آمدن مشکل و یا به حداقل رساندن اثرات بد و منفی مسائل غیرقابل اجتناب ارائه کنید.

زیرساخت بازاریابی دیجیتال فرصت های شغلی بسیار زیادی را برای جوانان فراهم می آورند. اگر شما هم یکی از آن افرادی هستید که همواره آرزوی داشتن موقعیتی حرفه ای در این عرصه را در ذهن دارید، حتماً و حتماً باید توجه داشته باشید که در این مهارت ها حرفی برای گفته شدن داشته باشید و از طرفی آن مهارت ها را در رزومه و زمان مصاحبه خود به خوبی نشان دهید.

 

منبع: آی بازاریابی

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱