بازاریابان محترم محتوا، این اشتباهات را تکرار نکنید! + اینفوگرافیک

 

چرخه هدف گذاری و اجرا، مهم ترین بخش استراتژی بازاریابی محتوای شماست. انجام کارهای درست را برنامه ریزی و آن کارها را درست اجرا کنید. پیش از اقدام به بازاریابی محتوا انتظارات بلندمدت خود را مشخص کنید. محتوا در کوتاه مدت کاری از دستش برنمی آید. به آن فرصت دهید تا بتواند در یک فرآیند صحیح با گذشت زمان چیزی را به شما نشان دهد که شگفت زده شوید!  قبل از آنکه بدانید چه کاری باید انجام دهید به کارهایی که نباید انجام دهید بیشتر فکر کنید:

 

infografi122

 

 افراط در پیروی از تجربیات دیگران!

بارها و بارها با تابوهایی مثل «بهترین زمان انتشار در اینستاگرام ساعت ۸ شب است!»، «هرگز ایمیل های خود را چهارشنبه نفرستید!»، «دکمه فراخوان نباید قرمز باشد!» و… مواجه شده اید. مهم ترین دلیلی که کسب وکارها این تابوها را دنبال می کنند این است که می خواهند در یک مسیر امن حرکت کنند، در حالی که مسیرهای امن تکراری و بدون نوآوری هستند. برای دستیابی به نتایج شگفت انگیز باید ریسک پذیر باشید. اگر می خواهید متمایز و منحصربه فرد دیده شوید اولین گام این است که تابوها را بشکنید و خودتان باشید. اگر ایده منحصربه فردی دارید امتحانش کنید و اگر اشتباه کردید به سرعت از آن یاد بگیرید و چابک باشید. همیشه به دنبال راه جدیدی باشید که برای کسب وکار شما بهتر عمل کند.

 نادیده گرفتن بهترین های بازاریابی محتوا

اگر شما از نوآوران بازاریابی محتوا غافل شوید، رویکردها، تاکتیک ها و راهنماهایی را از دست می دهید که می توانست شما را به یک رهبر و نوآور در صنعت خود تبدیل کند. گاهی با بررسی رویکردهای آنها ایده های جدید و یا راه حل مشکلات خود را می یابید. این کار به معنای تقلید از روش های بازاریابی محتوای رقیب مستقیم خود نیست. تقلید از رقیب بهترین کار ممکن برای شکل نگرفتن برند و شخصیت شما و تقویت تصویر نوآور آن رقیب در ذهن مخاطبان است. شما باید روندهای صنعت بازاریابی محتوا در دنیا را بررسی کنید. برای مثال ردبول و لگو از بهترین استراتژی های بازاریابی محتوا برخوردارند. بازفید، Upworthy و Viral Nova از بهترین انتشاردهندگان آنلاین محتوا هستند. همچنین Hubspot، Buffer و Kissmetrics بهترین وبلاگ های دنیا را دارند. این شرکت ها که در صنعت های مختلفی مشغول به فعالیت هستند، مثال هایی از کسب وکارهای نوآور و موفقی است که بهترین ایده ها را در بازاریابی محتوای خود اجرا کرده اند.

 انتظار بازدهی کوتاه مدت از محتوا

محتواهای مختلف ابزارهای بازاریابی هستند که معمولاً نتایج بلندمدت را به دنبال دارند. برای مثال وبلاگ نویسی ایجاد یک دارایی آنلاین برای کسب وکار شماست که نمی تواند اثرات زودبازدهی مثل افزایش تعداد بازدیدکنندگان در لحظه، افزایش ROI و افزایش فروش در کوتاه مدت را به دنبال داشته باشد. ممکن است محتواهای تولیدی ماه های پیش در ماه های آینده بازدید داشته باشد و معمولاً ۱۰درصد نرخ بازدید وب سایت در یک ماه مربوط به محتوای آن ماه است و مابقی ۹۰درصد بازدیدها مربوط به محتواهای پیشین است. مایکل برنر، مدیرعامل یکی از آژانس های موفق بازاریابی محتوا در دنیا می گوید: «پشت هر محتوای بدی یک مدیر اجرایی وجود دارد که برای افزایش زودهنگام فروش خود درخواست تولید آن را داشته است.» معمولاً همه مدیران درخواست دارند که محتوا از برند آنها واضح تر سخن بگوید و نتایج سریع تری به دنبال داشته باشد. این وظیفه بازاریاب محتواست که به مدیر خود بگوید چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند.

 تولید و انتشار بیش از حد محتوا

وب سایت، تلگرام، لینکدین، فیس بوک، یوتیوب، توییتر، پادکست، وبینار و همه انواع محتواها و کانال های انتشار را همزمان استفاده می کنید! این بزرگ ترین اشتباه پر هزینه شماست که همه این رسانه ها، کانال ها و قالب های محتوایی را پوشش دهید و بودجه بازاریابی خود را یکباره خرج کنید. گاهی آنقدر محتوا انتشار می دهید که فرصتی برای دیده شدن آنها توسط مخاطب خود باقی نمی گذارید. برخی کسب وکارها نیز فکر می کنند وظیفه تولید و انتشار تمامی محتوای صنعت خود و سایر صنایع مشابه را بر عهده دارند. هر محتوا زمان و مکانی دارد.

 

 

منبع: هفته نامه شنبه

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱