بازاریابان صنعتی چگونه از فیسبوک استفاده می کنند؟

امروزه معمولاً مردم قبل از انجام هرگونه کسب‌وکار با شما، پروفایل اجتماعی شرکت شما را بررسی می‌کنند. شما نمی‌دانید آن‌ها در چه حیطه‌ای به دنبال شما هستند، پس تمام زمینه‌هایتان را پوشش دهید و صبور باشید. از آنجاکه توسعۀ طبیعی میسر نیست، از فیسبوک برای جلب مشتری استفاده کنید.

در اینجا 4 روش استفادۀ موفق شرکت‌ها از فیسبوک به شیوۀ B2B و چگونگی ترکیب تدابیر آن‌ها با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خودتان، آمده است.

رویدادهای فیسبوکی بسازید

اگر میزبان رویدادی برای گردهمایی افراد همفکر در شرکتتان هستید، در صفحۀ فیس‌بوکتان این رویداد را اعلام کنید. دوستانتان را دعوت کنید، رویداد زا از طریق پست به اشتراک بگذارید و حتی به‌وسیلۀ تبلیغات فیسبوک نیز آن را تبلیغ کنید.

ThinkLA یک موسسۀ خیریه است که لس‌آنجلس را به‌عنوان مرکز نوآوری در رسانه، بازاریابی و تبلیغ معرفی می‌کند. تمرکز این موسسه برجذب مردم برای شرکت در رویدادها و آگاه کردن مخاطبین از رویداد بزرگ بعدی است.

اگر تمرکز رویداد B2B شما بر ادامۀ آموزش، تبادل اطلاعات یا نحوۀ کار محصول باشد، در فیسبوک برایش رویداد بسازید. این روشی ساده برای اطلاع‌رسانی به طرفداران و پیروانتان است.

این ترفند برای رویدادهای مجازی مثل سمینار اینترنتی و ارتباط زنده نیز مؤثر است.

سؤال کنید

برای ترغیب به مشارکت، از مخاطبینتان سؤال‌های جالب کنید. آن‌ها مجبور می‌شوند پاسخ دهند.

سؤالی که می‌کنید، می‌تواند مستقیم یا غیرمستقیم به حیطه‌تان مربوط باشد. برای مثال، در یک موسسۀ تغذیۀ ترکیبی، مربی سلامت برنامۀ آموزشی از مخاطبانش پرسید چه چیز می‌خواندند. درحالی‌که تصویر استفاده‌شده در پست، کتاب‌های مربوط به‌سلامتی را نشان می‌داد، سؤال به‌قدری گسترده بود که پاسخ‌های متفاوت و بی‌شماری دریافت کند.

به این فکر کنید که مخاطبانتان علاقه‌مند به پاسخ دادن به چه نوع سؤالاتی هستند.شاید باید راجع به‌وسیله یا منبع موردعلاقه‌شان در رابطه با کسب‌وکارتان، سؤال کنید.

حکایتتان را تعریف کنید

پذیرفتن مخاطبانتان بدین معناست که اجازه دهید سرگذشتتان را بدانند. از پنج‌شنبۀ مشابه گذشته یا بازگویی جمعه استفاده کنید و به مخاطبانتان راجع به سیر تکاملی شرکتتان مقداری اطلاعات جالب ارائه کنید.

Maersk Line بزرگ‌ترین شرکت کانتینر ترابری در دنیاست. این شرکت بابیان اندکی از تاریخ گذشته‌اش، حکایتی به سابقه‌اش افزود و انسانی‌تر نمایان شد.

رسانه‌های اجتماعی بر پایۀ به اشترک گذاری هستند.  جزئیات جالب و جذاب راجع به شرکتتان پیدا کنید و آن‌ها را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. آن‌ها از این جزئیات خوششان می‌آید و احساس هم‌بستگی بیشتری در فرایند دارند.

در فیسبوک تبلیغ کنید

برای مزیت دادن به پستتان، سرمایه‌گذاری در تبلیغات را در نظر بگیرید. می‌توانید از گزینه‌های هدف قرار دادن استفاده کنید تا مطمئن شوید مشتریان بالقوه، پستتان را می‌بینند.

تبلیغات برای شرکت‌های کوچک B2B  به‌طور ویژه مؤثر است. بهتر است با مالکان کسب‌وکارهای کوچک، که به محصول شما نیازمند هستند، در ارتباط باشید و این‌گونه بازگشت خوبی در سرمایه‌گذاری تبلیغات فیس‌بوکتان دریافت کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از مدیر تبلیغات فیس‌بوک، از طریق اینستاگرام نیز تبلیغ کنید.

دستگاه‌های بازرگانی الکترونیکی، نیاز دارند مردم بیشتری پست‌های آن‌ها را ببینند، بنابراین تبلیغ می‌کنند.

برای اینکه از تبلیغات فیسبوک نتیجه بهتری بگیرید، شاید نیاز باشد برای افرادی که سایت شمارا فقط دیده‌اند و خریدی نکرده‌اند، دوباره بازاریابی کنید.

برای بیشترین استفاده از تبلیغاتتان، محتوای تبلیغتان را بررسی کنید و ببینید کدام‌یک مؤثرتر بوده است. ترکیبات مختلف عناوین، تصاویر و فراخوان‌ها را امتحان کنید. همچنین تبلیغات را برای مخاطبین مختلف اجرا کنید تا دریابید کدام‌یک برای کسب‌وکار B2B شما مناسب‌تر است.

جمع‌بندی

اگر شرکتتان B2B  است، فیس‌بوک را به‌عنوان گزینۀ رشد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خودتان، نادیده نگیرید. هدف پست‌های شما، جذب مشتری و کارمندان بالقوه در زمان حال و آینده است. چون افراد بسیاری از فیسبوک استفاده می‌کنند، شانس خوبی مبنی بر اینکه آن‌ها در این فضا به دنبال شما هستند، وجود دارد.

بعضی از این روش‌ها را امتحان کنید، پیگیری ترتیب دهید و سپس تحلیل کنید که کدام‌یک پاسخ بهتری از سوی طرفداران و پیروان دریافت کرده است.

نظر شما چیست؟ آیا از فیسبوک به‌عنوان قسمتی از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در حوزه B2B استفاده می‌کنید؟ چه نوع پست‌هایی بیشترین مشارکت را در پی داشته‌اند؟

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱