اولین پروانه رسمی اپراتور مجازی تلفن همراه ایران صادر شد

پیشتر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ازصدور 24 موافقت اصولی دریافت پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) در اواخر سال گذشته خبر داده بود. حالا گویا نخستین پروانه رسمی این حوزه صادر شده است.

 

رگولاتوری اعلام کرد که شرکت کیش سل پارس موفق شد نخستین پروانه MVNO را با ماموریت ارایه سرویس های پایه و ارزش افزوده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کسب کند.

بر اساس مصوبات رگولاتوری، شرکت هایی که موافقت اصولی MVNO را دریافت کرده بودند موظف بودند که با حداقل یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرارداد همکاری امضا کنند تا پروانه رسمی خود را دریافت کنند.

بر اساس اخبار، شرکت کیش سل پارس با اپراتور سوم قرارداد منعقد کرده و در نتیجه موفق شده پروانه رسمی خود را دریافت کند.

اگر با عنوان اپراتور مجازی آشنایی ندارید باید بدانید که اپراتور مجازی موبایل یا MVNO به اپراتور تلفن همراهی گفته می شود که با استفاده از امکانات و تجهیزات خود در بخش های core (HLR)HSS و IN، Billing و CC و اجاره بخش ACC از اپراتورهای موبایل MNO یا اپراتورهای میزبان انواع سرویس های پایه از قبیل Voice – Data- SMS – USSD و سرویس های ارزش افزوده VAS و اینترنت اشیاIOT و سایر سرویس های M2M را ارایه می دهد.

به بیانی دیگر MVNO ها همان سرویس خدمات تلفن همراه را ارایه می دهند ولی از بستر تلفن های همراه برای ارایه محتوا و اپلیکیشن های داخلی خود استفاده می کنند.

 

منبع:تک شات

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱