اندی رابین، مردي كه اندرويد را ساخت

امروزه تمام دنیا با اندروید احاطه شده است. داستان شگفت انگیز مردی که اندروید را ساخت یعنی اندی رابین قطعا ارزش شنیدن را دارد. رابین باعث شد تا اندروید وارد دنیای تکنولوژی شود. اندی رابین برای استارتر های جوان به عنوان مرد سازنده شرکت اندروید شناخته می شود. اندروید سیستم عاملی است که در دنیای تکنولوژی بسیاری از گوشی های هوشمند را رهبری می کند. در ادامه با شركت پگاه سيستم همراه باشيد.

رابین از همان دوران کودکی به گجت های هوشمند جذب شد و این هم به آن خاطر بود که پدرش در کار فروش جدیدترین گجت های بازار لوازم الکترونیک بود. اندی پس از فارغ التحصیل شدن از دانشکده یوتیکا نیویورک در رشته علوم کامپیوتر مشغول به راه اندازی یک سیستم آگهی کامپیوتری شد.

او از سال 1986 تا 1989 در شرکت Carl Zeiss AG به عنوان مهندس رباتیک مشغول به کار بود. شرکت دیگری که اندی همکاری با آن را در پرونده خود دارد Apple Inc. است. تجربه کاری او درApple اشتیاق فراوانی را در او برای اختراع اندروید در آینده بوجود آورد. دسته ای از اتفاقات باعث شد تا اندی به سمت کار در Apple برود. تمام اینها زمانی آغاز شد که او در جزیره کیمن مشغول تفریح بود و مردی را که به تازگی با دوست دخترش دعوا کرده بود نجات داد.

شغل

ویل همان مردی بود که اندی او را نجات داده بود و از آنجایی که در Apple کار میکرد به اندی پیشنهاد کار داد. رابین کارش را به عنوان مهندس ساخت در Apple از سال 1989 شروع کرد و تا 1992 در همانجا ماند. بعد ها در MSN TV و Genera Magic کار کرد تا زمانی که شرکت Danger را در سال 1999 بنیانگذاری کرد که بعد ها به طور کامل تحت مالکیت Microsoft قرار گرفت. اندی رابین در نهایت در سال 2003 شرکت اندروید را تاسیس کرد و تا سال 2005 نیز مدیر عامل آن بود. هدف او ساخت گوشی های هوشمند تری بود که با موقعیت های مکانی و ارجعیت های کاربران همخوانی بیشتری داشته باشند.

گوکل در سال 2005 اندروید را خرید. اندی نیز از آن زمان نایب رییس ارشد اندروید شد. HTC Dream اولین گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید بود که در اکتبر سال 2008 روانه بازار شد. پس از آن گوگل گوشی های هوشمند خود را با برند Nexus در سال 2010 به بازار عرضه کرد. از آن زمان گوشی های اندرویدی فراوانی وارد بازار شدند.

«از نظر من گوشی هوشمند شما نباید فقط نقش دستیار را برای شما داشته باشد.» اندی رابین

در حال حاضر رابین در یک شرکت سازنده لوازم بیمارستانی و نگهداری نوزادان زودرس کار می کند. با وجود موفقیت بزرگش در اندروید او هنوز هم بر این باور است تا یافتن راه درست موفقیت باید تلاش بیشتری کند. «شاید ترس و شک وجود داشته باشد اما من مطمئن هستم که ما در راه درستی قدم بر میداریم زیرا خیلی از رقبا نیز ما را دنبال می کنند.» این چیزی بود که اندی رابین در جدید ترین مصاحبه اش بیان کرد.

 

منبع: ضمیمه

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱