افزایش طول عمر باتری لپ‌تاپ با چند تکنیک ساده

اکثر اوقات نخستین قطعه‌ای که در لپ‌تاپ دچار مشکل می‌شود، باتری آن است.درست است که باتری‌ها عمر دائمی ندارند، اما می‌توان با اجرای برخی نکات باعث افزایش طول عمر باتری لپ‌تاپ شد. البته برخی از محصولات برند ممکن است عمر بیشتری داشته باشند.
درهر حال معمولا یکی از اولین قطعاتی که در لپ‌تاپ دچار مشکل می‌شوند، باتری‌ها هستند در این صورت اگر همچنان باتری لپ‌تاپ شما در بازار موجود باشد، می‌توانید با خرید آن مشکل را رفع کنید.
درغیر این صورت شما برای استفاده از دستگاه خود باید دائماً لپ‌تاپ را به پریز برق وصل کنید که با این شیوه دیگر امکان آن را نخواهید داشت که از لپ‌تاپ خود در حین حرکت استفاده کنید. به عبارت دیگر لپ‌تاپ شما به یک دستگاه رایانه ثابت تبدیل خواهد شد.
کارشناسان عقیده دارند طول عمر یک دستگاه تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل شیوه استفاده، ورود تکنولوژی‌های جدید و مدل‌های مبتنی بر فناوری‌های نوین و … متفاوت است. با این حال گفته می‌شود به طور میانگین عمر مفید یک لپ‌تاپ، حدوداً سه تا چهار سال است.
متاسفانه پیدا نشدن قطعه در بازار، به دلیل عرضه مدل‌های جدیدتر که بر تکنولوژی‌های نوین مبتنی است، به معنی پایان عمر لپ تاپ است.
کاربران لپ‌تاپ تصور می‌کنند تا هر زمانی لپ‌تاپ‌ آنها از عهده انجام کارها برآید، می‌توان از آن برای انجام امور رایانه‌ای استفاده کرد.

درحالیکه این تصور اشتباه است و احتمال زیادی دارد لپ‌تاپ‌ وقتی که بیش از هر زمان دیگر به وجود آن‌ها نیاز دارید، ناگهان دچار مشکل شوند.
پس بهتر است قبل از اینکه دردسرهای تعمیر دستگاه، بازیابی اطلاعات و یا تامین قطعه برایتان پیش بیاید، به فکر پیشگیری باشید.
بهترین راه آن است که از باتری خود مراقبت کنید و پس از هر بار شارژ باتری آن را از برق خارج کنید.
بنا به توصیه کارشناسان زمانی که در محیطی ثابت هستید و امکان استفاده از پریز برق برای شما وجود دارد، از باتری استفاده نکنید تا عمر مفید آن را افزایش دهید.
اگر دقت کرده باشید وقتی لپ‌تاپ را به برق وصل می‌کنید، جرقه‌هایی در اطراف پریز می بینید، همین جرقه‌ها یا نوسانات برق باعث می‌شود که به لپ‌تاپ آسیب وارد شود.
توصیه می‌شود برای افزایش طول عمر باتری لپ‌تاپ آن را مستقیم به برق وصل نکنید. یکی از دلایل خرابی سریع لپ‌تاپ اتصال لپ‌تاپ به برق مستقیم است. توجه کنید که حتما از محافظ استفاده کنید تا نوسانات احتمالی برق آسیبی به دستگاه شما نرساند.
استفاده از سه راهی‌ یا محافظ جریان برق می‌تواند این مشکل را تا حد زیادی رفع کند.
نکته دیگر آنکه همیشه سعی کنید از نرم‌افزارها و ضدویروس‌های مناسب و اورجینال استفاده کنید.

از شما دعوت می کنیم مقالات پایگاه دانش شرکت «پگاه‌سیستم» را مطالعه فرمایید.

مدل زنجیره ارزش CRM (1)

مدل زنجیره ارزش CRM (2)

CLV یا ارزش طول عمر مشتری در CRM

 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱