از وبلاگ تا فيس بوك

اگر مدير ارشد يك شركت هستيد يا مدير يك بخش، كارمند ارشد هستيد يا كارمند جزء، مهم است که از تمام اخبار و جریانات آن صنعت کاری مطلع باشید. به این وسیله می‌توانید تخصص کسب کنید، احترام تیمتان را به دست بیاورید، و برای تشخیص فرصت ‌ها و استفاده از آنها موقعیت بهتری را برای خود ایجاد كنيد. بنابراين هيچ كدام از منابع آنلاين و امكانات و فرصتهايي را كه فناوري در اختيار شما گذاشته، از دست ندهيد.

 

وبلاگ‌ها
 

وبلاگ ها فقط برای نوشتن خاطرات و احساسات روزانه نیستند. وبلاگ ‌نویسان بسیار زیادی به دلیل نوشته های با کیفیت و نظرات صادقانه‌شان مورد تمجید قرار می گیرند.
در اینترنت کلید واژه هایی را که در صنعت کاری شما به کار می ‌روند، جستجو کنید. ممکن است کمی زمان ببرد اما حتما، تعدادی وبلاگ باکیفیت مرتبط با شغل و صنعت خود پیدا می ‌کنید. وقتی چند وبلاگ پیدا کردید که به آنها علاقه داشتید، می ‌توانید از طریق RSS و یا اشتراک پروفایل توئیتر وبلاگ نویس به طور مرتب از اخبار آنها با خبر شوید.
شما همچنین می ‌توانید با استفاده از Technorati که یک وبسایت شناخته شده در زمینه رتبه دهی به وبلاگ ‌هاست، پربازدیدترین آنها را پیدا کنید. در این وبسایت، وبلاگ ‌ها با سطح اعتباری که دارند رتبه بندی می ‌شوند که بر اساس تعداد وبسایت‌های دیگری که به آنها لینک داده‌اند، مشخص می‌شود.
 

توئیتر
 

توئیتر جای خوبی برای پیدا کردن سازمان‌ها و افراد کلیدی هر صنعت کاری و همینطور مطلع بودن از اخبار و جریان ‌های مرتبط است
با جستجوی کلیدواژه‌ های مرتبط، از توئیتر برای پیدا کردن افرادی که در صنعت کاری ‌تان شناخته شده هستند، بهره ببرید. با برقراری ارتباط با کسانی که در توئیتر دنبال می‌ کنید، از این وسیله بیشتر بهره خواهید برد.
 

لینکداین

استفاده از لینکداین برای برقراری ارتباط با همکاران، گروه ‌های تجاری و راهبران هر صنعت، شیوه ‌ای بی ‌نظیر است. شما می ‌توانید به گروه ‌های اختصاصی هر صنعت بپیوندید و از آخرین اخبار مربوط به افراد و سازمان ‌ها مطلع شوید.
 

گوگل الرت
 

این ابزار هر زمان منابعی در ارتباط با واژگان مشخصی که انتخاب کرده ‌اید در ماشین جستجوگر گوگل بیابد، به شما اطلاع می ‌دهد.
برای مثال، اگر شما در بخش خدمات دارویی هستید می ‌توانید در مورد مقالاتی با کلمات «صنعت دارویی»، و یا نام مشتریان، سازمان و یا رقبایتان خبردار شوید. امتیاز استفاده از این سرویس این است که شما دیگر نیازی به جستجوی اینترنتی مستمر برای دریافت اخبار صنعت کاری خود ندارید. از طرفی ممکن است احساس کنید که از این طریق اطلاعات بیش از حد نیاز دریافت می ‌کنید؛ اگر این اتفاق افتاد، تنظیمات خود را تغییر دهید و یا از کلیدواژه طولانی ‌تر و اختصاصی ‌تری استفاده نمایید. این نکته را هم مورد نظر قرار دهید که همه منابع جدید را از این طریق دریافت نخواهید کرد، علی الخصوص منابعی که نیازمند اشتراک است.
 

تالارهای گفتگوی آنلاین
 

وبسایت‌ هایی که عضو می ‌پذیرند و تالارهای گفتگوی آنلاین می ‌توانند اطلاعات تخصصی مربوط به موضوعات و حرفه ‌های خاص را در اختیار علاقمندان قرار دهند. صحبت کردن با دیگر شاغلین در صنعت کاری ‌تان هم می‌ تواند در زمینه شبکه‌ سازی و توسعه مهارت ‌ها به شما کمک کند، به خصوص اگر شما در صنعتی مثل IT باشید. اگر مطمئن نیستید که کدام تالارهای گفتگو می‌توانند برای شما موثر باشد، در این مورد در اینترنت جستجو کنید و یا از همکاران و دوستانتان در توئیتر یا لینکداین بپرسید.
 

منبع: مديران ايران
 

دمو

پشتیبانی

پشتیبانی راهنمایی و پشتیبانی نرم‌افزارهای پگاه‌سیستم.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

فروش

مشاوره تخصصی، ارائه راه‌کارهای نرم‌افزاری مالی و سازمانی.

۰۲۱-۴۱۳۶۷۰۰۰

ایمیل

با آدرس پست الکترونیک پگاه‌سیستم مکاتبه فرمایید

info@pegahsystem.com

نشانی

تهران، سهروردی شمالی – خیابان هویزه شرقی – نرسیده به خیابان شریعتی – پلاک ۱۸ – واحد ۱

تلفکس :۴۱۳۶۷۰۰۰-۰۲۱